Stereo Twoich Marzeń

0

Stereo marzeń. Temat długi i szeroki jak Kanał Panamski. Dobór sprzętu to piekielnie trudne zadanie, bo! Każdy z nas jest inny, każdemu z nas podoba się inne brzmienie, z pewnością słucha różnej muzyki, czy w końcu ma zupełnie inne potrzeby i możliwości „lokalowe”. Jakie jest więc stereo marzeń? Czym ma się charakteryzować taki sprzęt?

Stereo marzeń – składniki

Największe znaczenie mają następujące cechy: brzmienie, jakość wykonania, użytkowość (uniwersalność), design urządzeń oraz oczywiście cena.

Właśnie dlatego podjęliśmy się tego ciężkiego wyzwania i stworzyliśmy dla Was zestaw naszym zdaniem idealny. Przede wszystkim połączymy ze sobą następujące rzeczy: wzmacniacz, sieciowy odtwarzacz audio oraz kolumny (aż 3 różne pary). Pod koniec tekstu zrozumiecie dlaczego.

wzmacniacze-i-koncowki-mocy/wzmacniacz-pm6007

#1 Wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM6007

Świetny wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM6007 zawiera w sobie wszystkie cechy, o których pisaliśmy wcześniej. Dla wyjaśnienia.

Dźwięk

Dźwięk Marantz zawsze cechował się czystością i detalicznością, japońscy inżynierowie zawsze dbali o to, by ich sprzęt oddawał nawet najmniejsze szczegóły nagrań, i cechował się dużą spójnością, we wszystkich przenoszonych pasmach. Marantz PM 6007 jest urządzeniem o dźwięku jasnym i czystym, panorama jest szeroka i czytelna. Zasilany przez toroidalny transformator mocy i standardowe kondensatory blokowe zintegrowany wzmacniacz PM6007, zapewnia 45 watów, przy impedancji 8 omów na kanał.

Użytkowość

Możesz łatwo podłączyć zarówno źródła analogowe, jak i cyfrowe lub podłączyć gramofon do wbudowanego przedwzmacniacza phono. Daje on możliwość słuchania ulubionej muzyki w wysokiej rozdzielczości, wykorzystując konwerter cyfrowo-analogowy, 24-bitowy z opcją wyjścia do subwoofera. Technologia Current Feedback zapewnia szerokie pasmo i wysoką prędkość odtwarzanego dźwięku. W połączeniu z wysoko prądowym zasilaczem sekwencja wzmacniacza PM6007 posiada dużą rezerwę energii, aby z łatwością wysterować nawet najbardziej wymagające głośniki.

Design i jakość wykonania

Do tego dochodzi ultra elegancki design. Szczotkowane aluminium i błyszczące elementy nadają mu wytworności. Niewątpliwie, spasowanie elementów oraz użyte materiały, pozwolą mu posłużyć przez wiele lat, zachowując nadal świeży i klasyczny wygląd. To obowiązkowy element stereo Twoich marzeń.

Cena

Wzmacniacz stereofoniczny Marantz PM6007 dostępny jest w naszej sprzedaży internetowej i stacjonarnej już od 2799 zł.

sieciowy-odtwarzacz-audio-na6006

#2 Sieciowy odtwarzacz audio Marantz NA6006

Skądś w naszym stereo musimy wziąć źródło dźwięku. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na sieciowy odtwarzać audio od firmy Marantz. Model NA6006 to rodzony brat wzmacniacza PM6007, którego opisaliśmy wyżej. Dlaczego zdecydowaliśmy się na niego, a nie na trzeciego brata z tej rodziny Marantz, czyli odtwarzacz CD CD6007? Przede wszystkim, ze względu na jego użytkowość!

Użytkowość

Model NA6006 pozwoli Ci wykorzystać wszystkie najpopularniejsze w dzisiejszych czasach technologie dostarczania dźwięku. Dzięki obsłudze AirPlay 2, Bluetooth, UPnP/DLNA oraz streamingowi z popularnych serwisów (Spotify, Tidal, Deezer, Soundcloud, Tune-In), możliwości odtwarzania plików hi-res i grania z nośnika USB; streamer daje Ci możliwość pełnego cieszenia się możliwościami, jakie daje internet.

Największą zaletą streamingu jest mobilność i szybkość, z jaką możemy znaleźć i odtworzyć dowolne nagranie. Serwisy takie jak Spotify czy Tidal oferują obszerne biblioteki, w których znajdziesz niemal każdą wydaną płytę.

Design i jakość wykonania

Marantz NA6006 jest rodzonym bratem wzmacniacza modelu PM6007, będą, więc pasować do siebie jak ulał. Ten sam elegancki design, spasowanie oraz użyte materiały, sprawiają, że będziesz miał w swoim domu kawał pięknego sprzętu.

Cena

Sieciowy odtwarzacz audio NA6006 od firmy Marantz możesz zamówić w naszej sprzedaży internetowej lub stacjonarnej już od 2999 zł.

#3 Kolumny głośnikowe

Mamy już wzmacniacz, mamy źródło dźwięku, przyszedł czas podłączyć to wszystko do kolumn. Za chwilę przedstawimy Ci 3 modele, które różnić się będą brzmieniem, ale też wielkością. Czytając do końca, sam zdecydujesz, który komplet jest dla Ciebie. A więc:

kolumna-glosnikowa-podstawkowa-demand-7

Kolumny głośnikowe Definitive Technology DEMAND 7

Kolumny DT DEMAND 7 są wysokiej klasy kolumnami podstawkowymi. Zapewnią one pełnozakresowy, dynamiczny dźwięk wypełniający całe pomieszczenie. Zostały wykonane w wyjątkowej, nowoczesnej stylistyce pasującej do każdego wnętrza. Dzięki postępowi technologicznemu w zakresie zarówno aluminiowej kopułki głośnika wysokotonowego, jak i sekcji głośnika średnio i nisko tonowego, każdy głośnik zapewnia niezrównaną czystość dźwięku oraz płynne odtwarzanie wysokich częstotliwości.

W naszym odczuciu głośniki są bardzo precyzyjne i świetnie nadają się do muzyki rockowej oraz dynamicznej muzyki elektronicznej.

Te doskonałe kolumny znajdziesz w naszej ofercie internetowej i stacjonarnej już od 1499 zł/szt. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej.

kolumna-glosnikowa-podstawkowa-opticon-2-mk2

Kolumny głośnikowe Dali Opticon 2 MK2

Dali Opticon 2 MK2 w sposób naturalny nadaje się jako wysokowydajne rozwiązanie podstawkowe w kompaktowych i średniej wielkości przestrzeniach odsłuchowych, w których zaprezentują swoją dynamikę i wyraźnie ponadprzeciętną wydajność.

Opticon 2 MK2 to średniej wielkości głośnik podstawkowy. 6,5-calowa membrana z włókna drzewnego, przy przetworniku basowo-średniotonowym z magnesem SMC, 10-litrowa obudowa, pozwalają na osiągnięcie większego pasma niskich częstotliwości i poziomu głośności, niż w mniejszych produktach serii.

Bass jest miękki i przyjemny nie doświadczymy tu efektu „dudnienia”. Kolumny świetnie sprawdzą się do muzyki instrumentalnej, jazzowej czy klasycznej.

Cena tych wspaniałych kolumn głośnikowych, zarówno w sprzedaży internetowej, jak i sprzedaży stacjonarnej to 2499 zł/szt. Dostępne są w trzech różnych wersjach kolorystycznych.

kolumna-glosnikowa-podlogowa-oberon-5

Kolumny podłogowe Dali Oberon 5

Kolumna podłogowa pasywna została zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie tłumić drgania i niedoskonałości. To właśnie dzięki temu, dźwięk jest nasycony, melodyjny, a także wyrazisty. Użytkownicy chwalą oferowany model, za wyjątkową naturalność brzmienia.

Proponowana kolumna głośnikowa, podłogowa Oberton 5, firmy Dali, posiada mocną i solidną obudowę. Wysoka trwałość sprawia, że nie musimy obawiać się o przedwczesne zniszczenie.

Trzeba również wspomnieć, że Oberon 5 wyróżnia się także nowoczesnych designem, który zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Będzie on perfekcyjnie pasować, do współczesnych aranżacji wnętrz.

Przy dość małych wymiarach, jak na kolumnę podłogową, kolumna ma ładną głębię basu. To, co charakteryzuje produkty firmy Dali to wyeksponowanie wysokiego pasma. Czyni to kolumnę szczegółową i wyrazistą. To kolumny to świetny kompromis, między rozmiarem a jakością.

Kolumny OBERON 5 firmy Dali znajdziesz w naszej ofercie internetowej i stacjonarnej za jedyne 2099 zł/szt. Dostępne są w czterech różnych wersjach kolorystycznych.

Słowa wyjaśnienia

Wybraliśmy te zestawy do stereo Twoich marzeń z trzech powodów. Po pierwsze: łącząc te trzy elementy ze sobą, czyli; wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny, uzyskasz doskonałą jakość dźwięku, który na pewno sprawi, że przeniesiesz się w inną czasoprzestrzeń. Po drugie: Zestawy te są bardzo użytkowe. Łatwe w obsłudze i podłączeniu, pozwolą słuchać ulubionej biblioteki muzyki – dzięki serwisom streamingowym i nie zajmą Ci całego pokoju. Po trzecie: Nie zrujnują Cię finansowo. Na doskonałe wrażenia wydasz ok. 10 tysięcy złotych, a wierz nam… To niewiele, chcąc na dobre zacząć swoją przygodę ze sprzętem high-end.

Idź na skróty

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, doświadczenia, bądź wiedzy – zaufaj nam. Lata doświadczeń sprawiają, że pomożemy Ci wybrać zestaw właśnie dla Ciebie, a nawet jak prawidłowo ustawić kolumny. Choć każdy z nas mam inny gust, uniwersalność ww. zestawu będzie idealnym punktem wyjścia do świata muzyki top hi-fi. Pozostaje Ci tylko wybrać kolumny. Te do bardziej rockowych brzmień, te do brzmień klasycznych, lub takie, które zajmą więcej miejsca, ale rozpieszczą Twoje uszy.

Jesteśmy dla Ciebie

Nie bój się skorzystać z naszej oferty. Jesteśmy tu dla Ciebie, bo to Twoja satysfakcja i radość z korzystania ze sprzętu jest dla nas najważniejsza. Tak jak Ty jesteśmy miłośnikami dobrego dźwięku i wielkimi fanami muzyki. Odwiedź salony Denon Store lub Audio Forum i posłuchaj na żywo, jak brzmi stereo Twoich marzeń. Ewentualnie skontaktuj się z nami mailowo/telefonicznie. Wspólnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Czas na film

Chcesz zobaczyć sprzęt w całej okazałości? Zapraszamy na seans, w którym nasz kolega Łukasz pokaże Wam je w pełnej krasie.

Życzymy wymarzonych odsłuchów!

Zespół Denon Store