Sonos Beam vs Denon Home 550 – porównanie dwóch kompaktowych soundbarów

0

W świecie kina domowego troszkę się pozmieniało. Producenci wyszli na przeciw mniejszym pomieszczeniom i przygotowali kompaktowe, lecz bardzo wydajne soundbary, które znakomicie spełniają swoją funkcję. W tym tekście porównamy bezpośrednio dwóch graczy. Sonos Beam i Denon Home 550 to jedne z najlepszych produktów na rynku.

Podstawowe różnice pomiędzy Sonos Beam a Denon Home 550

Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę, różnią się te dwa produkty.

Beam jest produktem amerykańskiego producenta Sonos. Home 550 jest dzieckiem japońskiej legendy, firmy Denon. Sonos Beam jest urządzeniem, które posiada cztery pełno pasmowe głośniki nisko tonowe, trzy pasywne radiatory ułatwiają ruch powietrza wewnątrz obudowy oraz oczywiście przetwornik wysokotonowy. System tych głośników jest zasilany pięcioma cyfrowymi wzmacniaczami impulsowymi.

W Denon 550 znajdziemy podwójny przetwornik wysokotonowy o wielkości 19 mm. Cztery głośniki pełnozakresowe – 55 mm oraz trzy radiatory pasywne 50x90mm. Głośniki są zasilane sześcioma wewnętrznymi wzmacniaczami cyfrowymi.

Dedykowane aplikacje

Sonos Beam posługuje się własną aplikacją, nazwaną „SONOS”, dostępną na Android oraz IOS. Dzięki niej możemy wybrać platformę muzyczną, z której chcemy posłuchać muzyki czy też radia internetowego, bo taką możliwość przewidział amerykański gigant. Oczywiście znajdziemy tam również kompatybilność z takimi platformami jak Spotify, Tidal czy też Dizzer. Sama aplikacja daje nam również możliwość sterowania equalizerem (korektorem graficznym) naszego soundbara.

Denon Home 550 współpracuje z tą samą aplikacją, z którą współpracuje niemal każde urządzanie marki Denon czy też Marantz, czyli HEOS. Aplikacją dostępną zarówno na Android, jak i IOS.  Podobnie jak we wcześniejszej aplikacji mamy dostęp do potężnej bazy platform muzycznych, jak również radia internetowego. Z poziomu aplikacji możemy  zobaczyć listę utworów z np. pendrive, które możemy wpiąć w urządzenie. Bez problemu także pobawimy się korektorem graficznym, który znajduje się na pokładzie tej aplikacji.

Jeden i drugi soundbar różni się możliwościami odtwarzania muzyki. W Denon Home 550 znajdziemy bardziej rozbudowany system, gdyż posiada on oczywiście Bluetooth, ale też wejście USB, którego nie znajdziemy w produkcie marki Sonos.

Co łączy Sonos Beam i Denon Home 550?

Jest jednak duża ilość rzeczy, która łączy te dwa urządzenia. Pierwsza kluczowa cecha jest następująca. Obydwa soundbary, są elementami większej rodziny multiroom. Dzięki temu możemy te urządzenia mocno rozbudować. W przypadku Sonosa użyć produktów takich jak Sonos One Sl oraz Subwoofer G3, aby stworzyć pełne bezprzewodowe kino domowe. To samo tyczy się oczywiście Home’a 550, możemy sparować go z głośnikami Home 150 jako surround. W niedalekiej przyszłości będziemy mogli również spiąć go z subwooferem.

Sterowanie głosowe – Hi Alexa

Kolejna wspólna cecha to możliwość sterowania głosowego. Zarówno w jednym, jak i w drugim urządzeniu znajdziemy możliwość sterowania głosowego-Amazon Alexa.
Obydwa soundbary mają małą estetyczną obudowę, mogą być postawione na półce, jak również zawisnąć na ścianie. Urządzenie Sonos Beam występuje w kolorze czarnym, bądź białym. Natomiast soundbar Denon Home 550 jedynie w kolorze czarnym.

Dla kogo są soundbary?

„Belki” są przeznaczone dla osób, które cenią sobie świetną jakość brzmienia oraz minimalizm i estetykę. Zarówno jeden, jak i drugi cechuje się fantastyczną jakością brzmienia, choć grają troszkę inaczej.

Brzmienie

Denon Home 550 cechuje się ciemniejszym brzemieniem. Odczuwalne jest większe podłoże basowe. Sonos Beam ma bardziej jaskrawy dźwięk, troszkę więcej średnich oraz wysokich tonów.

Podsumowując

Resumując, są to urządzenia dla osób, które mają pomieszczenia nieprzekraczające 25m2 i chcą znacznie poprawić jakość dźwięku z telewizora, jak również posłuchać muzyki w lepszej jakości. Przeczytaj, jaki soundbar wybrać do małego pomieszczenia tutaj.

Gorąco polecam obydwa produkty, jako idealną bazę kina domowego.

Stenclik Eryk
Zastępca kierownika salonu Denon Store
Posnania, Poznań