Nowy soundbar Denon Home Sound Bar 550 – pierwsze wrażenia

0

Jeszcze do niedawna słowo soundbar kojarzyło się z koniecznością kompromisu i obniżeniem jakości dźwięku na rzecz wygody czy braku widocznych kabli. Te czasy mamy już za sobą a dziś doczekaliśmy się kolejnej długo wyczekiwanej premiery nowego soundbara marki Denon. Poznajcie Denon Home Sound Bar 550.

Zanim przejdziemy do soundbara, warto wspomnieć o głośnikach multiroom Denon Home, które swoją premierę miały w 2020 roku. Home 150, Home 250 i Home 350 bazuje na poprzedniej serii produktów Heos, jednak zmian jest wiele. Przeprojektowana konstrukcja, nowy układ głośników i brzmienie idealnie zestrojone z nowym układem a to wszystko obszyte eleganckim materiałem w dwóch wersjach kolorystycznych. W tym roku do rodziny Denon Home, dołączył soundbar Denon Home Sound Bar 550 a razem z nim nowe możliwości.

Denon Home – stereo, multiroom, soundbar czy kino domowe?

Dzięki technologii HEOS Built-in, system Denon Home daje pełną dowolność grupowania produktów z tej rodziny.

Jednym ruchem palca możesz stworzyć parę stereo, system multiroom lub kino domowe.

Skupmy się na ostatniej opcji. Do soundbara Denon Home Sound Bar 550 możemy dodać głośniki Home 150, a oprócz tego subwoofer DSW-1H, aby uzyskać jeszcze bardziej realistyczne wrażenia kinowe.

Przede wszystkim, zestaw pozwoli cieszyć się otaczającym dźwiękiem ulubionych filmów czy koncertów dzięki wsparciu technologii Dolby Atmos i DTS:X 3D.

Sprawdź także: „Recenzja nowych głośników multiroom Denon Home„.

Już wkrótce na naszym YouTube zaprezentujemy unboxing Denon Home Sound Bar 550, #StayTuned! Zanim to się stanie, zachęcamy do obejrzenia prezentacji głośnika multiroom Home 150:

Wszechstronny soundbar Denon Home Sound Bar 550

Denon Home Sound Bar 550 to wydajny a zarazem kompaktowy soundbar wspierający najnowsze technologie przesyłu danych. Obsługa radia internetowego czy serwisów streamingowych takich jak Apple Music, Tidal czy Spotify nie stanowi najmniejszego problemu. Dodatkowo soudnabr wyposażony jest w Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay2.

Dzięki łączności eARC (Enhanced Audio Return Channel) sprzęt zapewnia doskonałą jakość dźwięku za pośrednictwem pojedynczego połączenia HDMI z telewizorem. W pełni jest kompatybilny z telewizorami 4K, Dolby Vision oraz HDR10, co tworzy z niego urządzenie wszechstronne.

Intuicyjna obsługa

Na górze soundbara znajduje się dobrze znany, dotykowy panel sterowania dający nam dostęp do podstawowych funkcji. Jest to: sterowanie głośności, zmiana utworu, zatrzymanie lub wznowienie utworu. Dodatkowo, można nim sterować za pomocą dołączonego pilota lub własnego pilota od telewizora. Sprzęt fabrycznie posiada zaprogramowane kody pilotów wiodących producentów telewizorów.

Zobacz również: „Kino domowe 5.1 – przewodowe czy bezprzewodowe?„.

Dla entuzjastów rozwiązań spod szyldu smart home nie lada gratką będzie fakt, że soundbar dzięki sterownikom wspiera działanie systemów domu inteligentnego m.in.: Control4, Crestron, URC czy Elan.

Soundbar idealny?

Podsumowując, Denon Home Sound Bar 550 to nowy na rynku soundbar, który oferuje dźwięk 3D z Dolby Atmos DTS:X. Posiada unikalny układ sześciu głośników 4.0, tworząc zrównoważony, mocny i szczegółowy dźwięk. Sprzęt współpracuje z innymi produktami rodziny Denon Home i z komponentami z technologią HEOS Built-in, dzięki czemu można je sparować jako dedykowane głośniki tylne efektowe. Tyle dobroci a dzięki zastosowaniu najnowszej technologii wszystko mieści się w 65 centymetrowej belce. Koniec z zajmowaniem cennego miejsca pod telewizorem!

Soundbar Denon Home Sound Bar 550 dostępny będzie w sprzedaży od połowy lutego, ale już teraz można go zamówić w przedsprzedaży.

Zapraszamy do salonów Denon Store i Audio Forum, w których można przetestować i sprawdzić rozwiązania multiroom Denon Home. Nasi Eksperci chętnie zaprezentują możliwości sprzętu i pomogą w wyborze.

Kamil Majchrzak
Doradca Klienta w Denon Store
Wroclavia, Wrocław