Filmy nagrodzone Oscarem za najlepszą muzykę dostępne na Netflix i HBO GO

0

Ciebie też interesuje połączenie świetnego kina i muzyki, prawda? Dobrze trafiłeś ? Poświęć chwilę i zapoznaj się z listą sześciu filmów, dostępnych w serwisach Netflix i HBO GO, które na swoim koncie mają Oscara za najlepszą muzykę. Zapraszamy!

Joker – 2019 – HBO GO

Joker jest tym filmem, o którym jest głośno jeszcze przed premierą. Głównie za sprawą elektryzującej historii, na którą przez wiele lat czekali fani uniwersum DC, ale też ze względu na niego… Pierwszo planowego Aktora, który przez wielu uważany jest za najlepszego w historii. Joaquin Phoenix i tym razem stanął na wysokości zadania i wspaniale odegrał rolę Arthura Flecka, człowieka zepchniętego na margines. Ten film jest genialną przestrogą, którą interpretować można w szerszym kontekście. W czasach, w których coraz bardziej się od siebie oddalamy jest momentem na to, żeby zastanowić się co idzie nie tak. Zarezerwujcie dwie godziny, nie pożałujecie.

Joker dostępny jest w serwisie HBO GO.

Nienawistna Ósemka – 2015 – Netflix

Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają lub po prostu nie znoszą filmów Quentina Tarantino. Jeśli jesteś fanem tego „gatunku”, w którym trup ściele się gęsto, a może krwi zalewa ekran telewizora musisz dopisać ten film do listy swoich ulubionych. Tym razem przenosimy się do Wyoming, gdzie dwaj łowcy głów, próbując znaleźć schronienie przed zamiecią śnieżną, wplątani zostają w serię krwawych wydarzeń. Ten western za sprawą genialnych Samuela L. Jacksona i Kurta Russella staję się bardzo ciekawą propozycję, gdy poszukujesz w niej nietuzinkowych emocji.

Nienawistna Ósemka dostępna jest w serwisie Netflix.

Grawitacja – 2013 – HBO GO

O jakości tego filmu świadczy fakt, że zrobił on, aż 7 Oscarów. M.in. za najlepszą reżyserię, najlepsze efekty specjalne oraz zdjęcia. Historia zawarta w tym filmie opowiada o parze astronautów, którzy padają ofiarą ogromnej tragedii po tym jak w ich stację kosmiczną uderzają szczątki satelity. Podczas tego wypadku giną ich towarzysze a im pozostaje walka o przetrwanie i powrót do domu. W główne role wcielają się Sandra Bullock i George Clooney. „Grawitacja” to jeden z tych obrazów, po których, gdy na ekranie pojawiają się napisy końcowe, widzowi po prostu brakuje słów, aby coś powiedzieć.

Film dostępny jest na serwisie Netflix.

The Social Network – 2010 – Netflix

Chyba każdy z nas wie, czym jest i do czego służy Facebook. To właśnie historię powstania tego portalu przedstawia nam film The Social Network. Jest to oddana jeden do jednego opowieść o Marku Zuckerbergu, założycielu Facebooka, który pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową będącą bazą studentek Harvardu. Ten niepozorny początek jest wyjściową frazą do totalnej zagłady social mediów, którą zgotował nam Zuckerberg. W główną rolę w tym filmie wciela się niezawodny Jesse Eisenberg. Zaś sam film to połączenie idealnie skrojonego scenariusza, dobrego tempa i odpowiedniego balansu elementów dramatycznych i komediowych. Jednym słowem, polecamy!

Film znajdziecie w serwisie Netflix.

Władca Pierścieni: Powrót Króla – 2003 – HBO GO

10 Oscarów, 51 innych nagród i 39 nominacji. Czy mamy dodać coś więcej? Reżyser Peter Jackson tym dziełem zwieńczył filmową trylogię Władcy Pierścieni, wg powieści Tolkiena. Pozostając w świecie liczb warto dodać, że ten film zarobił ponad 1 140 000 000 dolarów. I bardzo dobrze, bo jest dziełem doskonałym! Nie znamy osobiście osoby, która przechodzi obok władcy pierścieni obojętnie. Ci, którym nie spodobał się gdy byli młodsi, teraz odkrywają go na nowo i są zachwyceni. Każdy z nas kojarzy postaci Frodo, Sama czy Aragorna. Zaś Howard Shore, który stworzył muzykę do tego filmu zadbał, abyśmy pamiętali jej melodię do końca życia.

Władcę Pierścieni: Powrót Króla oraz całą trylogię znajdziecie na HBO GO.

Ojciec Chrzestny II – 1974 – HBO GO

To bardzo duże osiągnięcie, aby druga część dzieła filmowego była równie dobra jak pierwsza. W tym przypadku jest tak, że pod kilkoma względami jest nawet lepsza. Francis Ford Coppola stworzył wspaniały, głęboki film, który zapada w pamięć. Opowiada on o kolejnym etapie sagi o rodzinie Corleone. Tym razem Michael, po śmierci Ojca (Don Vito) postanawia rozpocząć legalizację rodzinnego biznesu, czy mu się to uda i jakie problemy pojawią się po drodze? Tego musicie dowiedzieć się sami, oglądając całą trylogię. Nie przypadkowo ten film otrzymał tytuł absolutnej klasyki filmu, zaś grający w nim aktorzy okrzyknięci geniuszami w swoim fachu.

Ojca Chrzestnego II możecie obejrzeć w serwisie HBO GO.

Porozmawiajmy o muzyce

Każdy z tych filmów polecamy z największa, z możliwych przyjemnością. Są obowiązkowymi pozycjami, jeśli choć w najmniejszym stopniu uważacie się za fanów kina. Świetnie spędzicie czas, a co najważniejsze otoczycie się genialnymi dźwiękami. Pamiętajcie, że poza tym, że każdy z tych filmów, jest po prostu genialny, łączy ich jeszcze jedna wspólna cecha. Każdy z nich został nagrodzony Oscarem za najlepszą muzykę.

Właśnie dlatego powyżej znajdziesz krótką playlistę z muzyką z tych filmów. Poczuj ich klimat i w ten sposób wybierz, co obejrzysz w pierwszej kolejności.

To nie wszystko

Oczywiście takie filmy wymagają odpowiedniej oprawy technologicznej. Dlatego z przyjemnością przedstawiamy Wam zestawy kina domowego, które wesprą odczuwanie przyjemności z oglądania tych dzieł kinematografii.

Udanych seansów!

Piotr Woch
Specjalista Social Media
Denon Store