Najlepsze filmy i seriale na Netflix z Dolby Atmos

0

Czy jesteś świadomy, że możesz przetestować swój system Dolby Atmos, nie korzystając tylko z płyt Blu-ray? Popularne portale streamingowe mają w swoich ofertach filmy i seriale, które z pewnością pomogą Ci wykorzystać Twój sprzęt w 100%. Dziś skupimy się przede wszystkim na najpopularniejszym z nich. Oto lista najlepszych pozycji na serwisie Netflix z dźwiękiem w systemie Dolby Atmos.

#1 Tańcząc z ptakami – Netflix Oryginal

Nieprawdopodobnie piękny i uroczy film jest swoje rodzaju balsamem dla naszej duszy. Nie znamy osoby, która nie byłaby zachwycona po jego obejrzeniu. W wersji oryginalnej lektorem filmu jest Stephen Fry, natomiast w rolę polskiego lektora wcieliła się cudowna Joanna Kołaczkowska. Ten film prezentuje rajskie ptaki, których zaloty pełne są wdzięcznych i majestatycznych tańców. Stroszą pióra z nadzieją na znalezienie partnerki. Jest to obowiązkowa pozycja, dla każdego, bez względu na wiek, czy gust. Kończąc, polecamy najmocniej na świecie!

#2 Nawiedzony dom na wzgórzu – Netflix Original

Mini serial, który zebrał bardzo dobre oceny. Przede wszystkim za wciągającą historię, mroczny klimat oraz muzykę! Ten serial należy do tych produkcji, które bardzo mocno trzymają w napięciu i zostają w pamięci przez dłuuuugi czas. Niewątpliwie fani gatunku będą bardzo zadowoleni, a połączenie go z systemem Dolby Atmos w Twoim domu przyniesie Ci niezapomnianych wrażeń. Reasumując, mrocznie polecamy.

#3 Roma

Przede wszystkim wystarczy napisać, że Roma dostała 3 Oscary oraz 7 nominacji do tej prestiżowej nagrody, w tym jedną z dźwięk. Roma to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Za pomocą Dolby Atmos przeniesiesz się szybko do tego czarno – białego świata. Pomimo tego, że Roma pokonała Zimną Wojnę, jesteśmy jej dużymi fanami. Niewątpliwie, kto nie oglądał, ten gapa.

#4 Dwóch papieży – Netflix Original

Anthony Hopkins oraz Jonatham Pryce w historii spotkania dwóch przywódców duchowych, największego kościoła na świecie. Bez wątpienia ten film jest okazją do rozmowy z nimi, ale też z samym sobą, bo obydwaj mają zupełnie inne podejście do wiary. Usiądź wygodnie, odpal swój system Dolby Atmos i posłuchaj co mają Ci do powiedzenia.

#5 Irlandczyk – Netflix Original

„Irlandczyk” to osadzona w powojennej Ameryce opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana. Oszusta i płatnego mordercy, pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się przez kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. W rezultacie weźmiecie udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki. Kończąc, dla wielu ten film jest zbyt długi, przereklamowany i po prostu nieudany, dla nas jest bardzo dobrym filmem.

#6 Nasza planeta – Netflix Original

Sir David Attenborough zawitał na Netflixa! I to w jakim stylu. Podróż, którą nam serwuje, jest piękna, zachwycająca, monumentalna i widowiskowa. Wydaje się być tym, czego potrzebujemy, tym co nas inspiruje, tym co uczy pokory i respektu do otaczającego świata. Doskonale się to ogląda wraz z dobrym dźwiękiem. Twój Atmos na maksa i przenieś się do świata, nie z tej ziemi.

#7 Dark – Netflix Original

Bezsprzecznie ten serial jest niedoceniony w Polsce. Nie do końca wiemy dlaczego, bo sama historia, aktorstwo, zdjęcia i muzyka są po prostu genialne. Ta międzyczasowa opowieść jest doskonałą odskocznią od rzeczywistości, co godne uwagi, jest też niepokojąco realną wizją naszego świata. Dodajcie do tego jeszcze genialny soundtrack, który oparty jest na muzyce elektronicznej najwyższych lotów. Apparat, Ben Frost, Agnes Obel, Fever Ray i Sol Seppy wytworzą u Was nastrój, który sprawi, że nie będziecie chcieli odchodzić od telewizora.

To nie wszystko

Netflix ma w swojej ofercie dużo więcej produkcji, które mogą Cię zainteresować, co godne uwagi będziesz mógł dzięki nim przetestować i cieszyć się swoim systemem Dolby Atmos. Wystarczy, że w przeglądarce Netflixa wpiszesz frazę „Atmos”. Jest jeszcze jedna ważna rzecz.

Zmień plan na Netflix

Istotnie jakość Ultra HD (4K) i HDR, a co za tym idzie dźwięk Dolby Atmos, nie są dostępne w planie podstawowym Netflixa, z którego pewnie korzysta większość z nas. Aby „odblokować” takie możliwości, musisz zmienić swój plan na plan Premium. Włączenie tego planu jest bardzo proste, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Czym jest Dolby Atmos?

To technologia dźwięku przestrzennego, stworzona przez firmę Dolby Laboratories w 2012 roku. Co ciekawe, pierwszym filmem z tą technologią była „Merida waleczna” wytwórni Pixar. W największym skrócie technologia ta pozwala zapisać, i w rezultacie udostępnić dźwięk w taki sposób, aby nadać mu jak największej przestrzenności. Za jej pomocą można dostarczyć konkretną ścieżkę, do konkretnego głośnika. W wyniku tego można tworzyć niesamowite wrażenia dla oglądających i słuchających, np. zrobić wrażenie padającego na dach deszczu, czy przelatującego zza pleców helikoptera.

Nie masz systemu Dolby Atmos?

Nic straconego. Skorzystaj z naszej oferty i wyposaż swój dom w sprzęt najlepszej klasy. Zrób to w dwojaki sposób, zamów wszystko przez internet lub odwiedź nasz salon. Na miejscu możesz dotknąć, a co najważniejsze posłuchać sprzętu, który Cię interesuje. Dostaniesz garść porad, od naszej profesjonalnej kadry. Podpowiedzą co dobrać do Twojego pomieszczenia i jakich rozwiązań użyć. Możesz też dowiedzieć się, jak samemu zbudować kino domowe, wystarczy kliknąć tutaj.

Teraz wszystko w Twoich rękach.

Zapraszamy!
Zespół Denon Store