Głośniki instalacyjne – wszystko, co potrzebujesz o nich wiedzieć

0

Jeśli doceniasz czystość przestrzeni oraz minimalizm – głośniki instalacyjne są dla Ciebie. Dzięki takiemu rozwiązaniu z łatwością racjonalnie zagospodarujesz przestrzeń i z łatwością dopasujesz je do swojego otoczenia. Ściany oraz sufity będą idealnym miejscem, aby umieścić swoje nagłośnienie. Takie rozwiązania sprawdzi się zarówno w kinie domowym, jaki i do słuchania muzyki. Daje nieskończone możliwości i pozwala słuchać Twojej ulubionej muzyki w każdym zakamarku domu czy mieszkania. Montaż głośników jest banalnie prosty i nie wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych. Warto również obalić mit o tym, że głośniki ścienne czy sufitowe muszą brzmieć gorzej od klasycznych kolumn. Zaawansowanie technologiczne oraz rozwiązania producentów zaskoczą nawet najbardziej wymagających klientów.

Montaż głośników instalacyjnych

Producenci głośników montażowych wychodzą naprzeciw swoim klientom i proponują rozwiązania montażowe, które maksymalnie ułatwiają instalację głośników w ścianie czy suficie. Warto wspomnieć o gotowych szablonach według których wycina się luki otwory na głośniki oraz specjalnych uchwytach, dzięki, którym głośniki stabilnie osadza się w ścianie. Głośniki posiadają również dedykowane obudowy, zapewniające poprawne funkcjonowanie.

Gdzie montować głośniki instalacyjne?

Zdecydowanie najlepiej i najłatwiej montować głośniki instalacyjne w ścianach typu karton-gips, jednak nie jest to konieczne. Głośnik montażowy może zostać umieszczony w otworze wykonanym praktycznie w dowolnym materiale. Aby połączyć głośniki instalacyjne ze źródłem dźwięku wystarczy tylko przewód głośnikowy, nie potrzeba żadnych kabli zasilających. Dedykowane maskownice, które są w zestawie z głośnikami, można przemalować w prosty sposób w kolorze ściany i cieszyć się genialnym dźwiękiem, który do tego nie rzuca się w oczy. Jeśli jednak nie chcesz robić dziur w ścianie czy suficie, głośniki montażowe występują również z dedykowanymi obudowami, które w łatwy sposób powiesisz na ścianie. Zobacz nasz film o głośnikach montażowych i przekonaj się, że to rozwiązanie dla Ciebie.

Modele głośników montażowych i różnice

Głośniki instalacyjne można podzielić na dwie grupy: ścienne i sufitowe. Dzięki takiemu podziałowi możemy w łatwy sposób dobrać głośniki do swoich potrzeb. Jeśli chcemy wysokiej klasy system stereo polecamy wykorzystać głośniki ścienne, kino domowe może wykorzystywać połączenie głośników ściennych i sufitowych, podobnie w systemie multiroom, gdzie nawet niewielki głośnik stereofoniczny zamontowany w suficie nagłośni np. łazienkę. Możliwości są nieograniczone i tylko od Twoich potrzeb i preferencji zależy jakie głośniki wybrać. Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami, doradzimy Ci jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego mieszkania czy biura.


Dali PHANTOM S – głośniki ścienne

DALI PHANTOM S oferuje najwyższą wydajność głośników instalacyjnych bez poświęcania cennej przestrzeni w salonie. Dzięki sprawdzonym technologiom zaczerpniętym z tradycyjnych konstrukcji, takim jak nasze charakterystyczne membrany, gumowe zawieszenia o niskiej stratności, solidny front z MDF, hybrydowy moduł wysokotonowy i opatentowana konstrukcja magnesu SMC, PHANTOM S zapewnia bezkompromisową jakość dźwięku w ścianie, która nie ma sobie równych. Głośniki PHANTOM S wymagają wyłącznie 10cm głębokości.


Dali PHANTOM M – głośniki ścienne

Seria PHANTOM M pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z kompaktowych wbudowanych głośników dyskretnie ukrytych w ścianach. PHANTOM M oferuje sprawdzoną technologię, popartą wieloletnim doświadczeniem i wiele zalet naszej referencyjnej serii PHANTOM S. PHANTOM M został opracowany z myślą o dźwięku wielokanałowym jako głośnik przedni, centralny lub surround, ale sprawdza się również niesamowicie w tradycyjnej konfiguracji stereo.


Dali PHANTOM H – głośniki ścienne lub sufitowe

PHANTOM H to seria głośników, które wybierasz, gdy liczy się potężny, dynamiczny i dobrze zdefiniowany dźwięk. Jakość dźwięku jest wyraźna, szczegółowa, kontrolowana i mocna, docierając do każdego zakątka nawet większych pomieszczeń i sal kinowych. Te głośniki do zabudowy zostały zbudowane w oparciu o innowacyjne technologie głośnikowe, takie jak nasza charakterystyczna membrana głośnika niskotonowego wykonany z mieszanki włókna drzewnego i papierniczej masy celulozowej. PHANTOM H to prawdziwie pełnozakresowe głośniki, nie wymagające dodatkowego subwoofera – łączące prawdziwy dźwięk Hi-Fi, wszechstronność i elastyczność.

Dali PHANTOM K – głośniki sufitowe

Podczas opracowywania głośników z serii PHANTOM K celem było stworzenie możliwie najlepszego projektu głośników sufitowych. Od pozaosiowego głośnika niskotonowego z  charakterystyczną membraną z włókna drzewnego, gumowym zawieszeniem o niskiej stratności i zoptymalizowanym systemem magnesów, regulowany głośnik wysokotonowy z kierunkową miękką kopułką i unikalną opcją montażu, każdy szczegół został zoptymalizowany tak, aby stworzyć serię głośników, która wyróżnia się pod każdym względem.


Dali PHANTOM E – sufitowe lub ścienne

Te kompaktowe głośniki sufitowe zapewniają niewiarygodnie czysty i dobrze zdefiniowany dźwięk oraz imponują poziomem basu, jaki mogą wytworzyć. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że ​​idealnie nadają się do konfiguracji stereo w małym pomieszczeniu lub jako para tylnych głośników w większym kinie domowym. PHANTOM E są przeznaczone do użytku w suficie, ale można je również zainstalować w ścianie. Ponadto łatwy w użyciu system pozycjonowania kompasu umożliwia proste dostrojenie głośnika w celu uzyskania najlepszego możliwego dźwięku.

Do czego podłączyć głośniki instalacyjne?

Wszystko zależy jaki system chcesz zbudować. Poniżej przedstawimy Ci sprzęty, które idealnie nadadzą się do konkretnego zastosowania.

Kino domowe: amplituner DENON AVR-X1700H lub Marantz SR7015.

W kinie domowym chodzi o przestrzenność dźwięku, dlatego nasze propozycje obsługują wiele kanałów jednocześnie. O Denonie dowiesz się więcej stąd – Kliknij. Podłączysz do nich nawet 11 głośników instalacyjnych i 2 subwoofery. Efektem będzie dźwięk wprost z najlepszych sal kinowych, który wciągnie Cię w sam środek akcji. Te urządzenia zapewniają odpowiedni zapas mocy i obsługują najnowsze formaty dźwięku. Wystarczy połączyć je z głośnikami montażowymi i telewizorem.

System multiroom: Marantz MCR-612 (Melody X)

Przenieś muzykę do innych pomieszczeń i uzyskaj efekt multiroom. Dzięki Marantz Melody X (więcej o nim tutaj – kliknij) w łatwy sposób połączysz nawet 4 głośniki umieszczone w każdym zakamarku Twojego domu.

Multimedialny system stereo: Marantz NR1200

Marantz NR1200 (więcej tutaj – kliknij) jest idealnym połączeniem wysokiej jakości sprzętu HI-Fi z opcją podłączenia go do telewizora. Staje on w opozycji do soundbarów oraz jest alternatywą dla osób, które nie potrzebują mieć pełnego kina domowego. Jednak chcą wspomóc dźwięk z tv potężnymi głośnikami. Dzięki niemu bez problemu prześlesz dźwięk wprost z telefonu go wszystkich głośników instalacyjnych. Podłączysz również gramofon, aby cieszyć się wyrafinowanym dźwiękiem w całym domu.

Głośniki instalacyjne są alternatywą dla wszystkich tych, którzy szukają oszczędności przestrzeni, funkcjonalności i świetnego brzmienia. Zapraszamy do zapoznania się z obszerną ofertą głośników dostępnych w naszych portfolio. Zdecydowanie nie będziesz zawiedziony.

Piotr Woch
Denon Store