Marantz Melody X – wielki powrót genialnego amplitunera

0

Możemy powoli ogłaszać, że wychodzimy z problemów, które dotknęły naszą branże w czasie trwania pandemii. Niedostępność półprzewodników spowodowała ogromne braki w tak potrzebnej na rynku „elektronice”. Dostawy amplitunerów, wzmacniaczy, odtwarzaczy oraz wszystkiego (poza głośnikami), o czym marzą fani genialnego dźwięku, były bardzo ubogie. Mamy jednak dobre wieści, które mówią, że wszystko powoli zacznie wracać do normy. Dziś skupimy się na wielkim powrocie, ukochanego przez Was wzmacniacza Marantz M-CR612, zwanego również Melody X. Dlaczego powinniście się mu przyjrzeć? Co sprawia, że jest świetnym rozwiązaniem dla Was? O tym wszystkim poniżej. Zapraszam.

Słowem wstępu

Marantz jest uosobieniem czystej, wyrafinowanej oraz genialnej muzykalności. Bazuje on na doświadczeniu firmy, która słynie z produkcji najlepiej brzmiących sprzętów na rynku audio Hi-Fi. Ten elegancki sieciowy amplituner CD obsługuje niemal nieograniczoną liczbę platform strumieniowych poprzez AirPlay 2, Bluetooth i łączność Wi-Fi HEOS. Podłącz głośniki podstawkowe lub podłogowe do amplitunera za pomocą czterech wysokowydajnych cyfrowych kanałów wzmacniacza audio i ciesz się najbardziej muzykalnym dźwiękiem, sygnowanym jakością Marantz. Dzięki dwóm optycznym wejściom cyfrowym można nawet podłączyć telewizor. Uzyskasz rewelacyjne wrażenia podczas oglądania ulubionych filmów lub programów telewizyjnych. Wbudowane tunery DAB+ i FM oraz radio internetowe TuneIn uzupełniają nieskończone źródła muzyki. Jeśli muzyka jest Twoją pasją, Marantz to sprzęt najwyższej klasy dla Twojej domowej rozrywki.

Technikalia

Marantz Melody X zapewnia 2 x 60 W (6 Ohm) lub 4 x 30 W do podłączenia dwóch różnych par głośników stereo. Podłączając dwie pary głośników, głośnością każdej z nich możesz sterować oddzielnie. System HEOS zaimplementowany do małego Marantza daje Ci dostęp do nieograniczonej bazy muzyki. HEOS wspiera takie serwisy jak Spotify, TIDAL, Deezer oraz TuneIn Radio. Przekształca muzykę w genialnie brzmiące dźwięki i dostarcza Ci jakość, której wcześniej nie doświadczyłeś. Amplituner wspiera również wszystkich asystentów głosowych: Amazon Alexa, Google Assistant oraz Apple Siri. Użyj swojego głosu, aby sterować Twoim Melody X bez różnicy z którego asystenta korzystasz na co dzień.

Melody X z telewizorem

Koniecznie podłącz go do telewizora. Automatycznie wykryje podłączone do niego źródło dźwięku i przekształca je w niesamowicie muzykalny dźwięk, który tworzą najlepsi tunerzy dźwięku, pracujący dla firmy Marantz. Po podłączeniu go do telewizora, będziesz mógł z łatwością sterować nim za pomocą pilota do telewizora. Za jego pomocą pogłośnisz, ściszysz, wyciszysz lub zmienisz źródło dźwięku na Twoim Melody X.

Marantz M-CR612 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych. Czarnej i srebrnej. Jego klasyczny design, małe rozmiary oraz wysublimowana estetyka dopasują się do każdego pomieszczenia.

Dla kogo ten Marantz Melody X?

Dla nowoczesnych osób, które cenią sobie najwyższą jakość dźwięku, kompaktowość oraz uniwersalność sprzętu. Nieskończone możliwości, jakie dalej Marantz są tym, czego szukasz w urządzeniu, które zapewni Ci domową rozrywkę na najwyższym poziomie. Każda minuta spędzona przy tym sprzęcie da Ci niezapomniane wrażenia, od których ciężko będzie odejść. Mamy nadzieję, że zdecydujesz się na wybór amplitunera Marantz i dostarczysz sobie najwyższej jakości dźwięku.

Z czym połączyć Marantz Melody X?

Nasze zestawy głośników to sprawdzone przez nas komplety, które idealnie współgrają z tym sprzętem. Marki takie jak Polk Audio czy Definitive Technology słyną z nieskazitelnego dźwięku oraz wysokiej wydajności swoich głośników. Wejdź na specjalnie przygotowaną stronę i dobierz swój zestaw zgodnie z grafikami. Zacznij od wybrania muzyki, której słuchasz najczęściej. Pop, Rock, Jazz lub muzyka klasyczna. Każde z tych kolumn, wydobędą z muzyki to, co najlepsze. Następnie skup się na rozmiarze pomieszczenia w którym ustawisz swojego Marantza. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby rozmiar kolumny dopasowany był do jego wielkości, tak, aby dźwięk szczelnie wypełniał Twój pokój. Pamiętaj, aby parę stereo, którą wybierzesz ustawić w taki sposób, aby zachować odpowiednią odległość od głośników, podczas odsłuchów. Trzymanie się określonym odstępom zapewni Ci najlepsze wrażenia słuchowe.

Wszystkie proponowane przez nas zestawy znajdziecie również tutaj:

Podsumowując

Marantz jest kompaktowym, ale bardzo zaawansowanym sprzętem. Daje ogromne możliwości i rozpieszcza wydobywanym z siebie dźwiękiem. Skutecznie uruchomi wszystkie Wasze kolumny. Mamy nadzieję, że razem z nim wejdziecie do świata genialnego dźwięku.

Dziękuję i polecam,
Piotr Woch
Specjalista Social Media