Nowe amplitunery od DENON – AVR-X1700H i AVR-X1700HDAB

0

Denon zaprezentował dwa nowe amplitunery kina domowego. Modele AVR-X1700H i AVR-X1700HDAB to nowoczesne urządzenia, obsługujące m.in. 8K, system 3D Audio oraz asystentów głosowych takich jak Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri. Te dwa modele są bliźniacze, jedyna różnica to magiczny dopisek DAB, który oznacza nie więcej cyfrową obsługę stacji radiowych.

DENON AVR-X1700H

Denon zaprasza do zaktualizowania swojego kina domowego! Proponowany amplituner obsługuje rozdzielczość 8K/60Hz oraz 4K/120Hz. Co ważne upscaling do 8K dostępny będzie na wszystkich 6 wejściowych gniazdach HDMI. Sprzęt wspiera również najnowsze formaty HDR: HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision oraz Dynamic HDR.

Dźwięk

Denon AVR-X1700H oraz jego wersja DAB to 7.2 kanałowy amplituner. Tzn. że bez problemu podłączymy do niego 7 głośników oraz dwa subwoofery. Siedem potężnych wzmacniaczy (145W na kanał) dostrojonych jest tak, aby zapewnić klasyczne i dynamiczne wrażenia odsłuchowe, znane z innych produktów marki DENON. Sprzęt obsługuje Dolby Atmos®, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS:X i DTS Virtual:X: Ciesz się wciągającym, trójwymiarowym doświadczeniem audio.

Dla graczy

Dzięki funkcji 4K/120Hz pass-through, Variable Refresh Rate (VRR), Auto Low Latency Mode (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT), ciesz się wrażeniami z gier z niesamowitym obrazem, a także zmniejszonym opóźnieniem.

Obsługa urządzenia

Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri – asystenci, którzy dostępni będą na pokładzie tego urządzenia. Bez problemu również obsłużysz amplituner za pomocą swojego pilota TV, dzięki połączeniu HDMI CEC będzie to banalnie proste. Jak każde urządzenie Denon, połączycie jest również za pomocą aplikacji HEOS, która sparuje amplituner z innymi urządzeniami obsługującymi HEOS.

Przyjazny dla słuchacza

Amplituner AVR-X1700H to sprzęt dla każdego! Interfejs urządzenia (Denon Setup Assistant) pozwala na szybkie i łatwe uruchomienie tej maszyny zaraz po wyjęciu jej z pudełka. Równie ważnym jest Audyssey MultEQ XT, czyli oprogramowanie służące do kalibracji amplitunera. Dzięki dołączonemu do zestawu mikrofonowi ten sprytny sprzęt dopasuje swoje brzmienie do pomieszczenia w którym się znajduje!

DENON AVR-X1700H DAB

Tak jak pisaliśmy wyżej wersja DAB, nie różni się niczym od wersji bez DAB poza tym, że posiada wbudowany tuner DAB, czyli komponent dzięki, któremu możemy słuchać swojego ulubionego radia w wersji cyfrowej.

Cena i dostępność

AVR-X1700H będzie dostępny w cenie 2999 zł (3099 zł za AVR-X1700 DAB) od listopada 2021 roku u autoryzowanych dealerów Denon. Aby uzyskać więcej informacji na temat najnowszych komponentów Denon X-Series, odwiedź www.denon.com.

Podsumowując

Za podsumowanie posłuży nam wypowiedź prezesa Denon, Tripa Randalla. „AVR-X1700H to świetny punkt startowy dla początkujących entuzjastów poszukujących w pełni funkcjonalnego amplitunera w przystępnej cenie. Wraz z wieloma wejściami HDMI 8K, dźwiękiem 3D, wirtualizacją dźwięku przestrzennego i kilkoma innymi technologiami zwykle dostępnymi w systemach kina domowego klasy premium, ten amplituner ma wszystko. W czasach, gdy tak wiele osób rozważa modernizację systemu, aby oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i filmy w wyższej jakości, ten amplituner z łatwością zapewni wrażenia nowej generacji, których oczekują nasi klienci.”