TIDAL – najlepszy przyjaciel nowoczesnego audiofila

0

TIDAL to serwis muzyczny, który oferuje swoim użytkownikom nieograniczony dostęp do biblioteki zawierającej ponad 70 milionów utworów oraz 250 tysięcy plików wideo. Każdy z Was znajdzie interesujące dla siebie treści. W serwisie można znaleźć muzykę stworzoną przez artystów z całego świata, w tym szeroki katalog muzyki polskiej.

Dlaczego korzystamy z TIDAL w naszych salonach?

Użytkownicy serwisu mogą słuchać muzyki w różniej jakości: normalnej, wysokiej, HiFi oraz Master. Te dwie ostatnie interesują nas szczególnie. TIDAL oferuje technologię Dolby Atmos, która pozwala słuchaczom przeżywać muzykę w pełni. Dzięki wersjom HiFi i Master możesz z niezrównaną wyrazistością usłyszeć detale utracone w tradycyjnych nagraniach (dostępnych na innych serwisach). Na nowo odkryć dźwięki instrumentów i basów. Właśnie dlatego TIDAL stał się dla nas narzędziem do zapewniania niezapomnianych wrażeń z sal odsłuchowych, umiejscowionych w naszych salonach w całej Europie.

Jak to możliwe?

Użytkownicy TIDAL mogą słuchać muzyki w dokładnie takiej jakości, w jakiej została nagrana w studiu. Doświadczając jej zgodnie z zamierzeniami twórców. To wszystko dzięki zastosowaniu najwyższej jakości plikom, które streamingownane są bezpośrednio do Twojego urządzenia. TIDAL nawiązał współpracę z MQA, aby zapewnić autentyczny i niezrównany dźwięk (zazwyczaj 116 kHz / 24 bitów) o najwyższej możliwej jakości – tak, jak brzmiał w studiu nagraniowym.

Muzyka z Dolby Atmos

Aby wszyscy użytkownicy TIDAL HiFi mogli cieszyć się muzyką w technologii Dolby Atmos, aplikacja automatycznie będzie w niej odtwarzać dany utwór lub album, jeśli są one dostępne w tej wersji. Utwory te są łatwe do znalezienia. Poszukaj logo Dolby widocznego po wybraniu piosenki. Możesz również wybrać opcję „Dolby Atmos” w zakładce „Eksploruj” na stronie głównej aplikacji, aby zobaczyć bibliotekę utworów dostępnych w tej technologii.

Jak mogę słuchać TIDAL Masters (nagrania w jakości Master Quality Authenticated)?

Jakość Master jest dostępna dla użytkowników TIDAL HiFi w aplikacji desktopowej, jak również na urządzeniach z systemem Android i iOS. Kiedy korzystasz z desktopowej aplikacji, przejdź do strony głównej i przewiń ją do „Albumy Master Quality Audio” lub „Playlisty Master Quality Audio”. Kliknij „wszystkie.” Aby uzyskać najlepszą jakość, upewnij się, że w „Ustawieniach”, wybrałeś jakość „Master”.

Nie musisz tworzyć swoich playlist na nowo!

Korzystając z innych platform muzycznych, na których stworzyłeś bibliotekę ulubionych utworów możesz ją bez problemu przenieść do TIDAL. Taką możliwość daje konwerter Soundiiz.  Po wejściu na stronę soundiiz.com wystarczy wybrać obecnie używany serwis, , przejść do panelu pozwalającego zarządzać playlistami i utworami, a następnie przeciągać je do TIDAL. Cały proces jest bardzo prosty i zajmuje chwilę. Playlisty można przenieść do TIDAL także za pomocą Tune My Music.

Podsumowując

TIDAL jest najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnego audiofila. Zapewnia jakość, której nie doścignął żaden serwis. Dzięki temu słuchanie i eksploatowanie zasobów muzycznych całego świata w nieskazitelnej jakości będzie banalnie proste. Zaś Twój sprzęt wykorzystany będzie w pełni. My nie wyobrażamy sobie bez niego pracy, a Tobie życzymy udanych odsłuchów!

Jeśli nie posiadasz aplikacji na swoim komputerze lub na urządzeniu z systemem iOS/Android, możesz pobrać ją tutaj: tidal.com/download

Na koniec mamy dla Ciebie super niespodziankę! Masz ochotę na TIDAL w wersji HiFi bez dodatkowych opłat? Pierwsze 10 osób, które wyśle poprawną odpowiedź na pytanie: „Ile milionów utworów dostępnych jest w TIDAL?” na adres piotr.woch@salonydenon.pl otrzyma od nas voucher na 180 dni darmowego korzystania z TIDAL w wersji HiFi.

Polecamy!

Piotr Woch,
Specjalista Social Media
Denon Store