Underground Beats by Denon Store – Playlist 08

0

Muzyka to nie tylko radiowe przeboje i polecane utwory przez serwisy streamingowe. Przygotowaliśmy playlistę, której nie usłyszycie w popularnych radiostacjach. Są to starannie wybrane kawałki, tworzone przez niezależnych artystów, których warto poznać. Posłuchajcie Underground Beats by Denon Store!

W dzisiejszej playliście, znajdziecie nietypowe brzmienia. Dźwięki zdecydowanie wykraczające poza ramy mainstreamowych produkcji. Niektórzy z artystów już od dawna są obecni na niezależnej scenie, więc to nie do końca podziemie, ale nie jest to muzyka z głównego nurtu, z pewnością nie usłyszycie w popularnych radiostacjach.

Sprawdźcie playlistę muzyczną Underground Beats, którą przygotował nasz Ekspert Tymek z Denon Store w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku. Posłuchajcie jej na Tidal, Spotify lub Apple Music.

Nie wiesz, który serwis streamingowy wybrać? Przeczytaj nasz: Przegląd serwisów streamingowych. Spotify, Tidal, a może Apple Music? Który wybrać?

Zabierz muzykę, gdzie tylko chcesz:

  1. Andy Stott – Execution

Andy jak nikt potrafi zahipnotyzować ciemnymi, pulsującymi rytmami, w które wplata codzienne dźwięki, szumy, szelesty. To muzyka składająca się z wielu przenikających się warstw i tekstur.

2. Vladislav Delay – Raamat

Dźwięki syntezatorów modularnych Vladislava pulsują, tworzą jeden spójny, powoli ewoluujący organizm.

3. Matmos – Ultimate Care

Matmos zawsze zaskakują pomysłowością, każda ich płyta to zlepek zupełnie różnorodnych dźwięków. Tym razem sięgnęli po dźwięki pralki.

4. Autechre – Yulquen

Autechre to legenda sceny eksperymentalnej elektroniki. Ich dźwięki, choć zawsze rytmiczne i ustrukturyzowane często zaskakują swoją barwą. Tym razem jednak nieco mniej eksperymentalnie, bardziej ambientowo.

5. Plaid – Do Matter

Cały utwór zbudowany jest wokół transowego, powtarzającego się rytmu. Syntezatorowe partie pulsują i stopniowo rozwijają się. Brzmienia idealne dla miłośników ejtisowych syntezatorowych brzmień rodem ze Stranger Things.

6. The Yabba – Battles

Utwór złożony z krótkich, rytmicznych i wręcz zabawnych motywów dźwiękowych, które rozwijają się z prawdziwie rockową energią.

7. Loscil – Red Tide

I znów wracamy do ambientu, w którym spod pulsujących warstw elektroniki wyłaniają się instrumentalne plamy dźwiękowe.

8. Jon Hopkins – Singularity

Hopkins w jedyny sobie sposób łączy świat mainstreamowej elektroniki z eksperymentem. Z tego połączenia wychodzi muzyka nad wyraz zgrabna – do tańca, ale w jakim stylu!

9. Jan Jelinek – Rock in the Video Age

Jelinek w swoich utworach często sięga po jazz i przetwarza go, klejąc i nadając fragmentom starych nagrań nowe życie

10. Squarepusher – Oberlove

Brzmienie tego utworu zaskakuje swoją śmieszną, pozytywną energią, pomimo połamanych rytmów i gęstej tkanki dźwięków.

11. Blanck Mass

Mocno, rytmicznie i noisowo, muzyka Blanck Mass potrafi pokazać pazur.

12. Clark – Butterfly Powler

Utwór w ciekawy sposób łączy housowy beat z rozjeżdżającą się, rozstrojoną i zdeformowaną harmonią partii syntezatorów.