This is Europe by Denon Store – Playlist 06

0

Granice zamknięte a marzy Wam się europejska podróż? Mamy na to sposób! Posłuchajcie nowej playlisty muzycznej z największymi przebojami, które powstały w Europie. Razem z nią odbędziemy podróż po starym kontynencie i odkryjemy zupełnie nowe miejsca. Zapraszamy do odsłuchu.

Europa bez wątpienia skrywa wielu wspaniałych muzyków. Dlatego nasz Ekspert, Robert z salonu Denon Store w Posnanii w Poznaniu, przygotował playlistę muzyczną This is Europe. Dzięki niej zwiedzimy najdalsze zakątki starego kontynentu oraz wybierzemy się w podróż po różnych stylach muzycznych.

Posłuchaj także 80′ & 90′ HITS by Denon Store – Playlist 04

Co najważniejsze, playlista pozwoli się zrelaksować, przypomni największe przeboje oraz sprawi, że odkryjemy nieznanych wcześniej artystów. Zapraszamy serdecznie do posłuchania This is Europe na Tidal i Spotify.

Posłuchaj playlisty na słuchawkach Bang & Olufsen:

 1. Zaczynamy od niewątpliwie najważniejszego kraju, jeżeli chodzi o Europejską muzykę. UK dało nam wielu wspaniałych artystów i nie raz w przypadku tego zestawienia będziemy wracać na wyspy. Listę rozpoczyna jeden z najbardziej inspirujących artystów w historii muzyki. David Bowie w melancholijnej, ale za to jakże pięknej piosence Where Are We Now?2. Lekka wycieczka na zachód i docieramy do Irlandii. Zespół znany wszem i wobec a ich najnowsza płyta tylko utwierdza w przekonaniu, że mimo zdobytej pozycji na rynku muzycznym nadal mają do zaproponowania kawałek wspaniałej muzyki.
 2. Znajdujemy się obecnie na zachodzie europy. Gorąca Hiszpania a w niej czeka na nas niesamowity Julio Iglesias z piosenką przecenioną tęsknotą i miłością.
 3. Wsiadamy w autobus z Hiszpanii kierujemy się na wschód w kierunku Francji. Płyta Random Access Memories zespołu Daft Punk to niewątpliwie wspaniałe działo muzyczne i realizacyjne. Płyta nagrana jest na najwyższym poziomie. To niewątpliwie dobra pozycja do przetestowania klasy naszych kolumn.
 4. Zostaniemy w konwencji świetnie zrealizowanych utworów, lecz przesuniemy się lekko na wschód. Tam czeka na nas Yello, zespół uwielbiany przez pasjonatów dźwięku ze względu na wielką uwagę poświęcaną każdym detalom.
 5. Powrócimy do Wielkiej Brytanii i zostaniemy w niej na chwilę. Ikona brytyjskiego brzmienia, mimo upływu czasu prezentująca się niesamowicie na scenie. Rolling Stones z piosenką You Can’t Always Get What You Want.
 6. „John śpiewał o pokoju, Paul śpiewał o miłości, George śpiewał o religii a Ringo śpiewał o ośmiornicach” to w tłumaczeniu jeden z miliona komentarzy pod tą piosenką. Myślę, że wystarczająco już powiedziano o tym zespole, dlatego nic więcej nie dodam.
 7. Był Londyn, Liverpool przyszedł czas na Manchester. Joy Division, obowiązkowa pozycja na muzycznej mapie Europy.
 8. Bierzemy lot z Manchesteru i lecimy do naszych zachodnich Sąsiadów. Bez wątpienia kraj z najważniejszymi markami samochodów, drużyn piłkarskich, ale również zespołów reprezentujących muzykę elektroniczną.
 1. No i przyszła czas na Polskę. Stanowimy przecież ligę światową w Jazzie czy Bluesie. Ja jednak by nadać okresowi kwarantanny więcej wigoru przedstawiam utwór „Na językach”. Wspaniale zrealizowany utwór nacieszy nas warstwą muzyczną jak i pozwoli na utwierdzenie o jakości naszego sprzętu lub potrzeby odświeżenia niektórych segmentów.
 2. Przenieśmy się teraz na Północ. Skandynawia oprócz wspaniałych widoków i szwedzkich mebli ma do zaoferowania całą rzesze wspaniałych artystów. Jako pierwszego reprezentanta tego regiony przedstawiam Björk.
 3. Pozostajemy w klimacie północy starego kontynentu. Piękna malownicza Islandia, w której czeka na nas Sigur Ros. Pełen przestrzeni utwór z drugiej płyty zespołu.
 4. Kolejny powrót do UK, teraz jednak w poszukiwaniu artystów młodszego pokolenia. Mieszanka Jazzu i Punku w brytyjskiej odmianie. Przed Państwem King Król z singlem promującym nowy album Man Alive!
 5. Pozostając w Wielkim Królestwie i klimacie młodszych artystów chciałbym zaprezentować Państwu James Blake, artysta reprezentujący nurt muzyki elektronicznej.
 6. Gdybym miał wskazać artystę, który jako pierwszy zainteresował mnie muzyką, musiałbym wskazać na niego. Oczywiście wszystko za sprawą wspaniałego soundtracku to Tarzana. Phil Collins w utworze Easy Lover.
 7. Aurora jest niewątpliwie jedną z najbardziej charakterystycznych postaci na Norweskim rynku muzycznym. Niesamowite kompozycje zwieńczone realizacją na najwyższym poziomie.
 8. Ikea, Volvo no i oczywiście ABBA. Myślę, że każdy już wie w jakim obecnie się znajdujemy. Zespół tak dobrze znany, że nie trzeba nic więcej mówić. Po prostu poszurajmy nogą do królowej tańca.
 9. Odpocznijmy chwilę od Skandynawii i przeniżmy się znów do naszych zachodnich sąsiadów. Wiele można zarzucić wielu starzejącym się zespołom reprezentujących cięższe brzmienie. Odcinanie kuponów od starych utworów, nic niewnoszące nowe utwory i coraz większe brzuszki J. Pozostaje jednam Rammstein, im za wiele nie zarzucimy.
 10. Ruszmy teraz w zachodnią stronę i wróćmy do Francji. Tam czeka na nas Manu Katché, francuski muzyk, który specjalizuję się w grze na instrumentach perkusyjnych. Keep on trippin’ to bez wątpienia utwór, w którym warto wsłuchać we wszelkie szczegóły dziejące się na drugich i trzecich planach.
 11. Slowdive bez wątpienia można nazwać ikona w muzyki Shoegaze. Pięknie zaaranżowana kompozycja będzie bez wątpienia osłodą na te gorzkie czasy.
 12. 21. Jedne z najważniejszych zespołów muzyki alternatywnej. Radiohead, mieszanka wielu stylów, zaskakująca swoją kreatywnością i odkrywająca nowe karty za sprawą następnych albumów. Tutaj w spokojnej melancholijnej piosence Daydreaming.
 13. Nie samą ABBA Szwecja żyję. Lykke Li za sprawą swojego drugiego albumu stała się gwiazdą rozpoznawalną w całej Europie.
 14. Kolejna gratka dla miłośników dobrego dźwięku, którzy cenią sobie realizację dźwięku na najwyższym poziomie. Utwór Trøllabundin będzie świetnym wyborem do odprężenia się po ciężkim dniu jak i świetnym numerem odsłuchowym przy wyborze sprzętu.
 15. W tym zestawieniu wszystkie drogi prowadzą do wielkiej Brytanii. Angielski zespół łączący elementy elektroniki, rocka alternatywnego jak i Dance-punka.
 16. Dla miłośników muzyki elektronicznej świat bez Aphex Twina nie byłby taki sam. Artysta tak jak wcześniej wymieniony Kraftwerk stanowi kamień milowy w tym gatunku.
 17. 25. Na potrzeby tej play listy przytoczyliśmy już wiele legend. Jednak to co najlepsze zawsze zostawia się na koniec. Liczba recenzji wznoszących na piedestały głos Freddiego jest niepoliczalna, zatem pozostaje z uśmiechem na twarzy kiwać głową do jednej z najchwytliwszych basowych motywów.
 18. Kolejny gigant, który umili niejeden wieczór. Elektronika połączona z rockowym zacięciem uformowała niejedno pokolenie. Nie trzeba długo rozpisywać się nad kunsztem muzycznym jak i realizacyjnym ich nagrań. Przed Państwem Depeche Mode.
 19. Odpocznijmy chwilę od starych wyjadaczy i posłuchajmy młodych równie zdolnych artystów, którzy przeniosą nas w zupełnie nowe oblicza współczesnej muzyki. Yellow Days prezentuje zupełnie nową jakość a jego głęboki pełen emocji głos nieraz sprawi gęsią skórkę na naszym ciele.
 20. Zbliżamy się powoli do końca naszej play listy. Zahaczmy jeszcze na chwilę o Polskę, nie brakuję u nas przecież wyjątkowych artystów. Tak bez wątpienia można nazwać Wojciecha Waglewskiego wraz z zespołem Voo Voo. Ich nagrania do prawdziwy majstersztyk na skalę światową. Dbałość o każdy szczegół sprawia, że kontakt z ich utworami staje się niewyobrażalnym przeżyciem.
 21. Na przedostatniej pozycji naszej Europejskiej Playlisty chciałbym zamieścić Loyle Carnera. Zaskakująco mało przedstawicieli nurtu Hip-Hop znalazło się na tej składance więc korzystając z ostatniej okazji chciałem to nadrobić.
 22. Jedyny artysta, który zagości tutaj po raz drugi. Zaczęliśmy w wielkim stylu to i w takim zakończmy. Chyba najważniejsza dla mnie piosenka na tej liście. Głos, warstwa liryczna jak i muzyczna stanowi istną wisienkę na naszej Europejskiej trasie. David Bowie.

Europa jest naprawdę głębokim źródłem muzyki i wierzę, że ta playlista sprawi, że będą Państwo eksplorować europejską muzykę jeszcze bardziej.