Steve Hoffman – najaudiofilniejszy audiofil na ziemi

0

Weekend z Kotem, czyli zabawny cykl felietonów ze świata audio, które przygotowuje kierownik salonu Audio Forum Rafał Kot. Tym razem poznamy najaudiofilniejszego audiofila na ziemi. Wiecie kogo mamy na myśli? 😉 

Ten, który nie potrzebuje stand’ów na okablowanie, bo te same się unoszą, kiedy wchodzi do pomieszczenia.

Ten, który nie kupuje zremasterowanych albumów – sam jest guru remasteringu.

Ten, który jako jedyny nie uznaje czynnika WAF i wciąż żyje.

Ten, którego słuch jest ubezpieczony w Londyńskim Lloyd’s.

Ten, który sprawia, że każdy jego zakup dodaje 40% wartości do sprzętu, z którym opuszcza sklep.

Ten, którego zremasterowane albumy zostały wytłoczone na złotych płytach CD.

Ten, którego nazywają Najaudiofilniejszym Audiofilem na Ziemi – Steve Hoffman. I wszystko, poza pierwszym punktem to same, suche fakty! Suche, jak albumy, które nie przeszły przez studio Hoffman’a.

Źródło: http://www.stevehoffman.info/pic-mastering-1.html

Steve Hoffman jest wszędzie

Jeśli słuchaliście jakiejkolwiek popularnej muzyki z ostatnich 75 lat, która była zremasterowana na CD, DSD, SACD, bądź była to edycja limitowana vinyl-u, istnieje duże prawdopodobieństwo, że doświadczyliście efektów twórczości tego Pana.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku: Lepsza Strona Dźwięku

Steve zremasterował tysiące utworów artystów takich jak: Ray Charles, Frank Sinatra, The Eagles, Chicago, Sonny Rollins, Muddy Waters, Buddy Holly, Bob Marley, The Beach Boys, Bob Dylan, Rage Against the Machine, Steely Dan, Johnny Cash, Nat King Cole, Earth, Wind and Fire i wielu, wielu innych. Mówią, że kiedy Steve był na koncercie Joe Cocker’a, ten pozbywał się swojej charakterystycznej chrypy w głosie i śpiewał jak aniołek w niebiańskim chórze. Tak naprawdę nikt tak nie mówi. Pasuje to jednak do aury, jaką Steve emanuje.

Jego filozofia skupia się na „tchnieniu życia”. Jak sam to określa, czyli na sprawieniu, aby artysta brzmiał tak blisko rzeczywistości jak to tylko możliwe. Steve dzięki swojej pracy zyskał wielką rzeszę fanów. Często słuchają oni rekordów nie dla samej muzyki, a dla doświadczenia magicznego dotyku Pana Hoffman’a, co jest wprost nazywane anomalią. Dlaczego? Ponieważ zdecydowana większość słuchaczy nawet nie wie, że słucha efektów pracy inżyniera dźwięku.

Przeczytaj również: „Nowy sprzęt Hi-Fi. Co powie żona?

Steve przelewa swoją wiedzę na forum – www.stevehoffman.tv – drugie na świecie najbardziej obszerne i kompletne miejsce do zdobywania wiedzy i informacji dla audiofilów. Drugie, zaraz za blogiem Audio Forum.

Na koniec, zapraszamy do otwartych salonów Audio Forum, w których sam Steve Hoffman by się odnalazł. Jesteśmy dostępni także zdalnie: telefon (22) 462 87 00 i mail: kontakt@denon.pl.

Rafał Kot
Kierownik Salonu
Audio Forum Łódź