Porównanie nowych słuchawek Beoplay Portal i Beoplay HX

0

Beoplay Portal i Beoplay HX to nowe bezprzewodowe słuchawki marki Bang & Olufsen. Pierwsze stworzone z myślą o graczach, drugie przeznaczone dla audiofilów. Jakie jest ich brzmienie? Czym się od siebie różnią i jakie mają funkcje? Sprawdza to nasz Ekspert, który miał już okazję je przetestować i porównać. Zapraszamy!

Od od premiery jubileuszowego modelu słuchawek Bang & Olufsen H95 minęło raptem kilka miesięcy a już dostaliśmy kolejną premierę i to nie jednego a dwóch modeli słuchawek nausznych. Do tej pory Bang & Olufsen przyzwyczaił nas do premiery jednego modelu słuchawek i to w znacznie dłuższym odstępie czasu.

Tym razem okazało się inaczej i finalnie dostaliśmy zarówno model słuchawek gamingowych Beoplay Portal oraz kolejną odsłonę dobrze znanej serii w modelu Beoplay HX.

Czym się różnią te na pozór podobne słuchawki? Jakie są elementy wspólne? Przekonajmy się!

Piękne wykonanie i niezwykła wygoda

Beoplay HX

Na początku skupmy się na tym co łączy oby dwa modele premierowych słuchawek, czyli design. Wykonane ze stopu aluminium słuchawki dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych, ciemnej antracytowej, jasnej srebrzystej oraz odpowiednio dla modeli granatowej (Beoplay Portal) oraz brązowej (Beoplay HX).

Beoplay Portal

Obszyte skórą jagnięcą, okrągłe pady wykonane z pianki z efektem pamięci zapewnią optymalną wygodę przez długi czas. Natomiast idealnie spasowana konstrukcja sprawi, że dopasujesz słuchawki do osobistych preferencji. Dodatkowo, oba modele słuchawek wyposażone są w 4 mikrofony wspomagające zarówno rozmowy jak i system redukcji szumów zewnętrznych poprzez jeszcze dokładniejsze rejestrowanie dźwięków otoczenia.

Funkcja multipoint

Beoplay Portal

Na pokładzie oprócz ANC i trybu transparentnego, znajdziemy Bluetooth w wersji 5.1 z funkcją multipoint. Umożliwia ona połączenie naraz dwóch urządzeń np. telefonu i komputera. Funkcja ta sprawdza się idealnie np. podczas home office. Możesz słuchać ulubionej muzyki, gdy pracujesz przy komputerze i jednym tapnięciem odebrać połączenie przychodzące na Twój telefon bez konieczności przełączania się między urządzeniami.

Beoplay HX

Różnice między Beoplay Portal i Beoplay HX

Warto zwrócić uwagę, że Beoplay Portal to słuchawka gamingowa stworzona przy współpracy z Microsoft Xbox, a to nie jedyna różnica między opisywanymi modelami.

Beoplay Portal

Na początek bateria, na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się, że jest ona podobnych rozmiarów (1200mAh Beoplay Portal vs. 1100mAh Beoplay HX). Jednak to właśnie „prądożerność” słuchawek ma realny wpływ na długość ich pracy.

Dołącz do naszej grupy na Facebooku: Lepsza Strona Dźwięku 

I tak, w modelu Beoplay HX akumulator litowo-jonowy pozwala na 35 godzin pracy przy włączonym Bluetooth i ANC lub 40 godzin, jeśli zrezygnujemy z aktywnej redukcji szumów.

Beoplay HX

W Beoplay Portal jest nieco inaczej. Bateria wytrzyma nam ok. 24 godziny przy włączonym Bluetooth i ANC. Natomiast, 12 godzin pracy przy włączonym Bluetooth, ANC oraz połączeniu za pomocą technologii Xbox Wireless z konsolą. I to właśnie ta funkcja tworzy słuchawkę jedyną w swoim rodzaju. Jest to bowiem pierwsza słuchawka duńskiego producenta w pełni kompatybilna z konsolą Xbox i pełniącą funkcję headsetu.

Beoplay Portal

Jako ukłon w strone graczy słuchawki Beoplay Portal zostały dodatkowo wzbogacone o obsługę technologii Dolby Atmos for Headphones. Dzięki niej jeszcze dokładniej przeniesiemy się w świat rozrywki wirtualnej.

Intuicyjne sterowanie

Z uwagi na ich przeznaczenie, sterowanie w Beoplay Portal odbywa się za pomocą dwóch paneli dotykowych typu slider, a nie jak w przypadku modelu HX przy użyciu dobrze znanego z poprzednich odsłon panelu dotykowego typu ring na słuchawce. Prawy slider odpowiedzialny jest za regulację głośności słuchawki. Lewy w zależności od trybu może być odpowiedzialny za ANC/tryb transparentny lub sterowanie czatem podczas gry na konsoli.

Beoplay Portal

Za pomocą pojedynczego tapnięcia w bok słuchawki, panel dotykowy typu ring odpowie za rozpoczęcie lub zatrzymanie utworu w trybie Bluetooth/Aux lub wyciszenie mikrofonu w trybie Xbox Mode.

Beoplay HX

W modelu Beoplay HX sterowanie odbywa się za pomocą wspomnianego już sensora typu ring na boku słuchawki. Dodatkowo na dole słuchawki znajdziemy programowalny przycisk, który można połączyć z asystentem głosowym w naszym smartfonie.

Beoplay Portal i Beoplay HX – czym jeszcze zachwycają?

Może wydawać się, że słuchawki tak naszpikowane technologią muszą być duże i ciężkie, nic bardziej mylnego. Beoplay Portal i Beoplay HX ważą według producenta ok. 285g co w połączeniu z wygodnymi padami i pojemną baterią daje gwarancję najwyższej jakości użytkowania.

Beoplay Portal

Jako ciekawy dodatek polecamy również aplikację Bang & Olufsen na urządzenia mobilne. Dzięki niej będziemy mogli oprócz podstawowych funkcji sterowania wybrać pasujący naszym upodobaniom brzmieniowym jeden z kilku presetów lub puścić wodze fantazji i za pomocą intuicyjnego przycisku stworzyć osobisty tryb audio wedle naszych upodobań.

Które słuchawki wybrać?

Podsumowując, zarówno słuchawki Beoplay Portal jak i Beoplay HX to bardzo interesujące pozycje w słuchawkowym świecie. Jeśli zależy Ci na najlepszym brzmieniu niezależnie od tego, gdzie się znajdziesz, idealnym wyborem będzie Beoplay HX. Jeśli natomiast szukasz słuchawek gamingowych, które wyniosą brzmienie Twoich ulubionych gier na nowy poziom, model Beoplay Portal został stworzony właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy do otwartych salonów Audio Forum, w których możecie przetestować różnego rodzaju słuchawki. Przypominamy, że już wkrótce po zakończeniu lockdownu, salony Denon Store będą ponownie otwarte. Nie możemy się doczekać, aby ponownie się spotkać i porozmawiać!

Na koniec, przypominamy również, że cały czas jesteśmy dostępni online. Czekamy na Was na naszej infolinii: (22) 462 87 00 oraz pod adresem mailowym: kontakt@denon.pl.

Kamil Majchrzak
Doradca Klienta w Denon Store
Wroclavia, Wrocław