Instalacje audio-video: tv i nagłośnienie wielokanałowe

0

Często w nowoczesnych apartamentowcach niekiedy nie uda się uniknąć specyficznych dla tego typu budynków słupów konstrukcyjnych czy podciągów. Przed takim wyzwaniem stanęli nasi specjaliści. Zmierzyliśmy się z aranżacją obudowy słupa konstrukcyjnego będącego jedynym miejscem, które można było wykorzystać do zagospodarowania na system audio-video. Zobaczcie, jak wyglądały prace.

Celem zabudowy było stworzenie przestrzeni na telewizor powieszony na obszernym słupie. Następnie ukrycie instalacji przewodów głośnikowych oraz video doprowadzonych pod osprzęt A/V i uzyskanie w ten sposób estetycznie zaaranżowanego kina domowego.

Zakres prac:

– przygotowanie koncepcji zabudowy elementu konstrukcji apartamentowca,
– obudowanie profilami słupa stanowiącego miejsce centrum kina,
– przygotowanie okablowania: kable koncentryczne, skrętki, kable głośnikowe,
– przygotowanie „wzmocnień” konstrukcyjnych pod zawieszenie tv.

Instalacja kablowa

Do wykonania obudowy użyto systemu szkieletowego w zabudowie gipsowo-kartonowej. Po uprzednio zamocowanych profilach montażowych i przygotowaniu wzmocnienia z płyty wiórowej OSB w miejscu montażu wieszaka pod ekran telewizora przystąpiliśmy do przeprowadzenia instalacji kablowej.

Kable z uwagi na bezpieczeństwo przy pracach wykończeniowych prowadzono w peszlach i korytach. Doprowadzono kable koncentryczne do telewizji naziemnej DVB-T oraz SAT, skrętki CAT 6 do łączności ETHERNET dla poszczególnych urządzeń, przewody głośnikowe do systemu nagłośnienia przestrzennego i multiroom.

Zobacz również: „Instalacje audio-video: kino domowe 5.1 i 2 strefy stereo

Wykorzystany sprzęt audio-video

Gotową zabudowę słupa ma uzupełnić mebel zamówiony na wymiar, w którym mieścić się będzie osprzęt A/V. Będzie to amplituner wielokanałowy marki Denon, dekodery SAT, odtwarzacz multimedialny Apple TV i konsola do gier. Nagłośnienie oparto o głośniki instalacyjne do zabudowy sufitowej marki Dali z linii Phantom.

Powyższe prace wykonani Eksperci z salonu Denon Store Wroclavia, Wrocław. Tego typu instalacje przeprowadzamy w całej Polsce.

Zachęcamy do umówienia spotkania online i poznania wszystkich możliwości. Chętnie pomożemy w wyborze sprzętu i montażu profesjonalnego systemu audio-video. Sprawdźcie tutaj poprzednie nasze realizacje.

Na koniec przypominamy, że wszystkie salony stacjonarne Audio Forum są otwarte. Od 4 maja ponownie otwarte będą salony Denon Store zlokalizowane w centrach handlowych.

Stanisław Jachimowicz
Zastępca Kierownika Salonu
Denon Store Wroclavia, Wrocław