Soundbar Beosound Stage – perfekcyjny dźwięk do telewizora [RECENZJA]

0

Marki Bang&Olufsen przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Firma od lat znajduje się w ścisłej czołówce producentów audio proponując ekskluzywne rozwiązania AV. Tym razem poznaliśmy nowy, pierwszy w historii marki soundbar – Beosound Stage. Jak brzmi i jak się prezentuje? Czy wymagający miłośnik muzyki będzie z niego zadowolony? Sprawdza to nasz Ekspert z salonu Denon Store, który testuje soundbar od B&O i sprawdza wszystkie jego możliwości. Zapraszamy do przeczytania recenzji!

Bang & Olufsen od zawsze przykładał dużą wagę do wyglądu swoich konstrukcji. Brzmienie idzie w parze z designem co po wielu latach stało się wizytówką firmy. Szeroka oferta, obejmująca od potężnych kolumn aktywnych, takich jak Beolab 90, poprzez rozwiązania bardziej kompaktowe jak Beosund A9, aż do słuchawek i głośników bluetooth, została ostatnimi czasy wzbogacona o soundbar Beosound Stage. Produkt powstał naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy coraz częściej szukają rozwiązania o mniejszych gabarytach, lecz równie potężnym dźwięku co klasyczne kino domowe. Przyjrzyjmy się zatem co oferuje nam jeden z najnowszych produktów B&O.

Beosound Stage – soundbar czy dzieło sztuki?  

Wygląd soundbara to kwintesencja filozofii, która przyświeca projektantom B&O. Prosty skandynawski styl oraz najwyższej klasy komponenty doprowadziły do tego, że Stage prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Aluminiowa rama wyposażona w panel dotykowy oraz tekstylny przód, prezentują się świetnie.

Soundbar dopasuje się nawet do najbardziej wymagających wnętrz.

Firma nie zapomniała również o miłośnikach drewnianych wykończeń oferując wersję Beosound Stage Wood, gdzie aluminiowa rama został zastąpiona drewnianą.

Soundbar idealny do telewizora i nie tylko

Stage został wyposażony w aż 11 głośników, zasilanych przez 11 wzmacniaczy o mocy 50 W. Cztery głośniki niskotonowe, cztery szerokopasmowe oraz trzy wysokotonowe zapewniają nam system kina domowe 3.0 o łącznej mocy 550W. Do połączenia belki z telewizorem przewidziane zostało jedno złącze HDMI  (HDMI 2.0, HDCP 2.2) obsługujące również funkcję ARC. Sam Stage posiada również możliwość połączenia się z nim za pomocą Blutootch (4.2), AirPlay 2 oraz wykorzystując Chromecasta co rozbudowuje jego funkcjonalność do głośnika sieciowego, który może być częścią naszego multiroomu.

Czy widziałeś już nasz nowy Outlet Audio? Zapraszamy na wirtualny spacer!


Jak brzmi Beosound Stage?

Jak na jednopunktowy system muzyczny Stage gra wyjątkowo przestrzenie. Głośniki odpowiadające za lewą i prawy kanał zostały odchylone pod kątem 45 stopni względem reszty co dodatkowo poszerza scenę, nadając kinowego klimatu.

Zobacz także: „Designerskie pomysły nagłośnienia pomieszczenia„.

Głośniki niskotonowe sprawują się bardzo dobrze i kompensują brak subwoofera. Dzięki czemu mimo posiadania samej belki nie musimy się martwić o brak najniższych pasm dźwięku. Głośniki szerokopasmowe klarownie przekazują wokale oraz dialogi filmowe. Nie będziemy musieli martwić się tym, że niskie częstotliwości wezmą górę i warstwy dialogowe staną się dla nas niesłyszane.

Sama scena muzyczna oprócz swojej szerokości może też poszczycić się wyjątkowo dokładnych dźwiękiem. Szczególnie dobrze słychać to na partiach gitarowych, które z największą precyzją przenoszą charakterystyczny ziarnisty dźwięk tego instrumentu. Głośniki wysokotonowe nie kują w uszy i w sposób naturalny współgrają z szerokopasmowymi sprawiając, że dźwięk jest w dziedzinie częstotliwości sprawia wrażenie spójnego bez martwych obszarów.

Podsumowując, Beosound Stage jest konstrukcją dla najbardziej wymagających miłośników muzyki, którzy poszukują urządzenia dyskretnego pod względem swojej wielkości. Soundbar oprócz niewątpliwych walorów estetycznych wniesie do naszego pomieszczenia potężny czysty dźwięk. Gdy będzie potrzeba, sprzęt uderzy basem, a gdy nasz ulubiony utwór będzie wymagał ukazania drobnych szczegółów zagranych na drugim planie, nie będziemy musieli obawiać się o ich brak.

Sprawdź również: „Jaki wybrać soundbar do małego pomieszczenia?„.

Na koniec, zapraszamy do salonów Denon Store, w których można przetestować soundbary. Nasi Eksperci chętnie je zaprezentują i pomogą w wyborze.

Robert Maćkowiak
Doradca Klienta Denon Store
Posnania, Poznań