Designerskie pomysły nagłośnienia pomieszczenia

0

Jeszcze kilka lat temu, nagłośnienie pomieszczenia wiązało się z wyborem dużego i niekoniecznie dobrze wyglądającego zestawu kolumn głośnikowych. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy sprzęt audio, który znakomicie brzmi i pięknie wygląda. Która marka zdecydowała się na współprace z projektantem mebli? Czy głośnik może wyglądać jak dzieło sztuki? Zobaczcie przegląd designerskich głośników, które przygotował Ekspert z salonu Denon Store. Zapraszamy!

Klienci odwiedzający salony Denon Store, coraz częściej rozglądają się za sprzętem, który oprócz wysokiej jakości nagłośnienia zaoferuje piękny design i wpasują się idealnie w naszą domową przestrzeń. W dzisiejszym artykule chciałbym pokazać Państwu, że czasy, w których dobre nagłośnienie pomieszczenia musiało wiązać się z dużymy klockami już dawno minęły. Producenci audio prześcigają się pod względem jakości dźwięku, ale również pod względem designu, czego wypadkową są produkty, które często można nazwać dziełami sztuki.

Nie da się nie zacząć tego wpisu od weterana designu. Firma Bang & Olufsen od początku nastawiona była by ich urządzenia nie tylko pięknie brzmiały, ale również wyglądały i co najważniejsze wychodziło i wychodzi im to w 100%. Poniżej parę przykładów produktów, które oferuję nam B&O.

Beosound Balance – wpasuje się do każdego wnętrza

Najnowszy głośnik zaprezentowany przez firmę B&O. Powstał on przy współpracy z brytyjskim projektantem mebli Benjaminem Hubertem.

Nie trudno zatem się domyśleć, że założeniem produktu było nawiązanie idealnej harmonii pomiędzy głośnikiem a naszym wystrojem.

Beosound Balance wyposażony jest w zestaw siedmiu głośników, które wypełnią nasze pomieszczenie dźwiękiem najwyższej jakości.

BEOPLAY A9 4th – głośnik czy dzieło sztuki?

To już czwarta generacja modelu A9, która swoim wyglądem oraz dźwiękiem przykuwa od razu naszą uwagę. Ten jednopunktowy system muzyczny został wyposażony w jeden głośnik niskotonowy o średnicy 8”, dwa głośniki średniotonowe o wielkości 3”, dwa głośniki pełnozakresowe o średnicy 1½” oraz dwa głośniki wysokotonowe ¾”. Każdy głośnik jest zasilany dedykowanym wzmacniaczem pracującym w klasie D. Takie wyposażenie pozwali na wypełnienie dźwiękiem niejednego salonu, a szeroka gama możliwości związana z doborem kolorystyki pozwoli na idealne wpasowanie A9 w nasze otoczenie.

BeoLab 18 – stereo w designerskim wydaniu 

BeoLab 18 to kolumny głośnikowe, które będą idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują standardowych głośników stereo, lecz w niestandardowym wydaniu. System zaprojektowany przez Davida Lewisa jest kwintesencją idei przyświecającej firmie B&O. Wysokiej jakości kolumny aktywne umożliwią nam wniknięcie w najdrobniejsze szczegóły naszych ulubionych utworów, a także staną się ozdobą naszego salonu.

Multiroom Sonos – piękno i funkcjonalność

Pośród firm, które sporo uwagi poświęcają designowi, nie sposób pominąć amerykańskiego producenta audio – markę Sonos. Najwyższej jakości materiały, perfekcyjne wykończenie oraz minimalizm stał się wizytówką Sonos.

Firma skupia się głównie na rozwiązaniach multiroomowych pozwalając na designerskie nagłośnienie całego naszego domu. Poniżej chciałbym zaprezentować Państwu parę rozwiązań, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas kompletowania naszego nagłośnienia.

Sonos BEAM + Sonos SUB = dyskretne kino domowe

Wysokiej klasy kino domowe nie musi kojarzyć się z zastawianiem całego pokoju głośnikami o wielkich gabarytach. Soundbar Sonos BEAM pozwoli nam na znaczną poprawę jakości dźwięku z naszego telewizora, nie ingerując w znacznym stopniu w otoczenie. Wielką zaletą rozwiązania proponowanego przez Sonos jest to, że wszelkie połączenia między urządzeniami są bezprzewodowe, dzięki temu bez rozprowadzania kabli po całym pokoju możemy podłączyć do naszej belki subwoofer oraz głośniki efektowe. Takie rozwiązania sprawi, że znajdziemy się w samym centrum akcji bez wizualnej ingerencji w nasze pomieszczenie.

Sonos Play:5 – minimalistyczny wygląd do każdej przestrzeni

Jest to obecnie największy głośnik aktywny proponowany przez Sonos. Wbudowane funkcje sieciowe pozwolą nam na streaming, a minimalistyczny design wpasuje się w otoczenie i jedynie podbije wartości wizualne pomieszczenia. Decydując się na zakup kilku głośników zyskujemy możliwość utworzenia sieci nagłośnienia całego domu (multiroom) lub łączenia ich w systemy stereo, poprawiając tym przestrzenność streamowanego dźwięku.

Kliknij i sprawdź: „5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom

Czy są inne rozwiązania?

Świat audio coraz częściej zahacza o design, trudno wymienić w jednym wpisie wszystkie produkty, które imponują pod względem swojego wyglądu. Należy pamiętać tu również o firmie Definitive Technology i wyjątkowej serii Demand, soudnabarze Katch One duńskiej firmy Dali czy serii HD od Marantza, która moim zdaniem jest chyba jednym piękniejszych segmentowym zestawem audio. Lista jest długa i bardzo zróżnicowana, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nasze audio będzie perłą w koronie wystroju naszego wnętrza.

Amplituner także może być piękny! Zobaczcie prezentację sprzętu Denon DRA-800H:

W celu poznania wszystkich możliwości, które łączą piękny design i znakomite brzmienie, zapraszamy do salonów Denon Store. Nasi Eksperci chętnie doradzą i to nie tylko pod kątem odsłuchowym, ale również wizualnym.

Robert Maćkowiak
Doradca Klienta Denon Store
Posnania, Poznań