Jakie wybrać słuchawki do iPhone’a?

0

Wielu użytkowników smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka, wybierając słuchawki skupia się wyłącznie na dedykowanym sprzęcie Apple. Czy są inne rozwiązania? Lepiej wybrać słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? Czy możliwe jest uzyskanie audiofilskiej jakości dźwięku? Sprawdza to nasz Ekspert z salonu Denon Store, który testuje słuchawki topowych producentów m.in. Denon i Bang&Olufsen współpracujące z systemem iOS.

Muzyka często towarzyszy nam w codziennym życiu. Słuchamy jej podróżując, pracując i co najważniejsze – dla relaksu. Oprócz słuchania muzyki na kolumnach głośnikowych, słuchamy jej również na słuchawkach. Pytanie jakie wybrać słuchawki, aby jak najlepiej współpracowały z naszym telefonem? Lepsze będą przewodowe czy bezprzewodowe? Oprócz tego warto zwrócić uwagę, by wszystkie funkcje były sprawne oraz dostępne podczas użytkowania. Jest to na pewno kwestia bardzo indywidualna.

Sprawdź także: Słuchawki wokółuszne czy nauszne – które wybrać?

Część osób decyduje się na słuchawki bezprzewodowe, co wiąże się z potrzebą pilnowania poziomu baterii w naszym sprzęcie. Kiedy zdecydujemy się na słuchawki przewodowe musimy zwrócić uwagę czy są one kompatybilne z naszym systemem operacyjnym iOS. Te warunki spełniają na przykład słuchawki szwedzkiego producenta Jays, model a-Jays Four+.

Słuchawki a-Jays Four+

Na słuchawce znajdziemy sterowanie, które jest wręcz przystosowane do współpracy ze smartfonami Apple. Pilot umożliwia przełączenie utworów i regulowanie poziomu głośności. Jest w nim także wbudowany mikrofon, dzięki któremu możemy rozmawiać przez telefon bez konieczności wyciągania go z kieszeni. Warto dodać, że przewód łączący słuchawki jest wykonany z bardzo wytrzymałego nieplączącego się materiału.

Legendarny dźwięk marki Denon w słuchawce AH-C621R

Kolejną słuchawką, którą chciałbym Wam zasugerować będzie propozycja od marki Denon, model AH-C621R. Dostępny jest on w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz białym. Nowy model został zaprojektowany, aby łączyć w sobie komfort użytkowania z bezkompromisowym dźwiękiem. Producent zadbał też o solidne mocowanie, które doceni każdy użytkownik dzięki wkładkom TX400. Na przewodzie znajdziemy pilot, który będzie również kompatybilny z systemem iOS.

Słuchawki bezprzewodowe

Kolejnymi punktami na naszej liście będą słuchawki bezprzewodowe wykorzystujące Bluetooth. Warto wspomnieć, że dzięki tej technologii podłączymy każdą słuchawkę nie tylko tą od firmy Apple. Najlepszym tego przykładem są słuchawki Jays m-Seven Wireless.

Jays m-Seven Wireless

Są to słuchawki wykonane w technologii true wireless, czyli bezprzewodowe. Cechują się doskonałym wykończeniem zarówno dźwiękowym jak i wizualnym. Na pochwałę zasługuje na również to, że producent zadbał o szeroką gamę kolorystyczną. Dzięki temu będziemy mogli dobrać kolor dopasowany do naszych oczekiwań. Kolejnym aspektem przemawiającym na korzyść tych słuchawek jest ich niewygórowana cena.

EDIT: Nowy iPhone 12 – jakie dobrać słuchawki?

Nowy iPhone 12 będzie sprzedawany bez słuchawek! Które słuchawki sprawdzą się z nowym smartfonem Apple? Polecamy prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Jays f-Five True Wireless, które zachwycają realistycznym dźwiękiem. Posiadają wbudowany najwyższej klasy mikrofon, który umożliwia prowadzenie krystalicznie czystych rozmów. Zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić komfort w uszach używając je nawet przez cały dzień, a intuicyjne sterowanie dotykowe daje nad nimi pełną kontrolę.

Zobaczcie unboxing słuchawek Jays f-Five:

Nasze dwie ostatnie propozycje to słuchawki nauszne.

BEOPLAY H9 3rd Gen

Niebywale starannie wykonana słuchawka, która świetnie współgra z designem Apple. Jej zaletą jest nie tylko fenomenalny wygląd, ale również innowacyjne rozwiązania, które wprowadziła firma Bang & Olufsen. W ich wyposażeniu znajdziemy takie udogodnienia jak boczny panel dotykowy, schowany pod obudową ze szczotkowanego aluminium. A dla tych, którzy cenią sobie izolację od świata zewnętrznego znajdziemy tu również świetną aktywną redukcję szumów.

Denon AH-GC30 – najlepszy wybór?

Ostatnia propozycja to słuchawka od japońskiego producenta Denon – AH-GC30. Znakomity sprzęt dla osób ceniących sobie mobilność. W zestawie zadziejmy półsztywny pokrowiec. Dodatkowo firma Denon zadbała o to, aby na pokładzie znalazła się aktywna redukcja szumu, która pracuje w trzech trybach: biuro, samolot i miasto.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znajdziemy komfortową ciszę w każdych warunkach. Oprócz tych wszystkich walorów słuchawka zapewni nam wspaniałe doznania dźwiękowe.

Piękny i klarowny dźwięk, który zadowoli niejednego słuchacza.

Zobaczcie na filmie ich prezentację:

Mamy nadzieję, że dzisiejszy artykuł pokaże, że wybór jest znacznie większy niż produkty dedykowane od firmy Apple. Możemy wybierać słuchawki, które będą idealnie dobrane do naszych potrzeb. Mam nadzieję, że powyższa lista rzuci Wam nowe światło w poszukiwaniach idealnych słuchawek do telefonu Apple.

Sprawdź również: Przegląd serwisów streamingowych. Spotify, Tidal, a może Apple Music? Który wybrać?

Zapraszamy do salonów Denon Store, w których można przetestować i dopasować do swojego sprzętu słuchawki. Nasi Eksperci chętnie pomogą w konfiguracji i wyborze.

Eryk Stenclik
Zastępca Kierownika
Denon Store Posnania, Poznań