Recenzja urządzeń HEOS AMP i HEOS LINK HS2

0

Rynek audio zmienia się z każdym rokiem, tak jak wymagania użytkowników. Coraz częściej i chętniej kupowane są zestawy bazujące na technologii multiroom. Czasami jednak użytkownicy chcą połączyć tradycje z nowoczesnością, dlatego warto też wybrać wzmacniacz strefowy. Do czego służy? Jak go skonfigurować i jak z niego korzystać? Który warto wybrać? Sprawdza to nasz Ekspert z salonu Denon Store, który testuje topowe sprzęty. Jak wypadły? Zapraszamy do lektury!

Z pomocną ręką przy łączeniu systemów przychodzi marka Denon, która w swojej ofercie ma produkty HEOS AMP i HEOS LINK HS2. Prostota użytkowania w parze z klasycznym podłączeniem przewodowym – to prawdziwa innowacja. Zaczniemy od sprawdzenia pierwszego z nich, czyli HEOS AMP.

Wzmacniacz strefowy HEOS AMP HS2

Najbardziej byłem ciekawy właśnie tego urządzenia. Po przygotowaniu głośników Canton SP 206, mogłem zacząć działać ze wzmacniaczem. W konfiguracji przeprowadza nas skrócona instrukcja obsługi, nic prostszego. Podłączamy do prądu, naszym oczom ukazuje się pomarańczowe podświetlenie. Następnie ściągam aplikacje HEOS i możemy zaczynać. Aplikacja dosłownie prowadzi nas za rękę – podłączamy przewód jack-jack z naszym telefonem, wpisujemy hasło do Wi-Fi i możemy działać. HEOS AMP gotowy jest do pracy.

HEOS AMP – co potrafi?

Tu daje o sobie znać 100 watów na kanał. Otrzymujemy głęboki energiczny bass i nieprzesterowaną średnicę oraz wysokie tony – jak dla mnie idealnie. Ponadto ta wygoda – w całym zasięgu sieci Wi-Fi mam nad nim kontrolę nad urządzeniem. Po 5 minutach niekorzystania, HEOS wchodzi w tryb uśpienia, a przebudzenie nie trwa nawet sekundy. A do czego dokładnie służy? HEOS AMP daje nam możliwość podłączenia sygnału zewnętrznego, poprzez złącza RCA, AUX oraz podłączenie optyczne, które od razu użyłem do podłączenia telewizora. Szkoda mi się zrobiło mojego zestawu stereo który jest w innym pomieszczeniu, tu na szczęście przypomniałem sobie o HEOS LINK HS2.

Zobacz także: 5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom

Przedwzmacniacz strefowy HEOS LINK HS2

Wybawienie? Konfiguracja dokładnie taka sama jak przy HEOS AMP. Po chwili na liście urządzeń pojawia się HEOS LINK HS2. Od razu jednym ruchem zgrupowałem oba urządzenia i po chwili słuchania muzyki w serwisie Tidal, w mojej głowie zrodził się pomysł, aby do HEOS AMP podłączyć gramofon.

Z minuty na minutę AMP, zadziwia mnie jeszcze bardziej!

Bez problemu po otrzymaniu sygnału z gramofonu wysyła go za pośrednictwem Wi-Fi do HEOS LINK i chwile później duży zestaw grał razem z kolumnami Canton.

Zobacz na naszym YouTube jak uruchomić gramofon Pro-Ject Primary E Phono:

HEOS LINK HS2 – co otrzymujemy?

LINK daje nam więcej możliwości. Dostajemy tutaj bardzo rozbudowany przetwornik cyfrowo analogowy.

Jest to duży plus dla osób, które nie posiadają np. złącz cyfrowych we wzmacniaczu, i cierpią na brak analogowych złącz w telewizorze. Dzięki HEOS LINK HS2, przekażemy sygnał, a wszystkim będziemy mogli sterować zdalnie i wygodnie za pomocą aplikacji na smartfon. Kolejny plus to – tak jak w HEOS AMP – to USB ulokowane z tyłu. A obok USB znajduje się – w obu przypadkach – złącze RJ45, aby zwiększyć stabilność łącza internetowego.

Dla kogo takie rozwiązania?

Wzmacniacz oraz DAC można ukryć tak samo jak przewody głośnikowe – ja tak zrobiłem. Moc i funkcje jakie oferują obie „zabawki” zadowolą nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Moc 100 Wattów na kanał z AMP’a zasili nawet bardziej wymagające podłogowe kolumny. W obu urządzeniach producent zastosował podłączenie dedykowane pod subwoofer, zatem miłośnicy basu mogą również podłączyć swoje głośniki niskotonowe.


Porównanie:

HEOS AMP HS2

PLUSY

MINUSY

  •  MOC
  •  APLIKACJA NA ANDROID I iOS
  •  ŁATWA KONFIGURACJA
  •  WYGODA
  • BRAK DOSTĘPU DO NIEKTÓRYCH ŹRÓDEŁ DŹWIĘKU NA TERENIE POLSKI NP. AWA, NAPSTER, SIRIUSXM.

 


HEOS LINK HS2

PLUSY

MINUSY

  • PRZETWORNIK CYFROWO ANALOGOWY
  •  PODŁĄCZENIE SUB
  •  PRZEKAZYWANIE SYGNALU NA INNE ELEMENTY MULTIROOM, Z PODLACZONYCH URZĄDZEŃ
  • BRAK DOSTĘPU DO NIEKTÓRYCH ŹRÓDEŁ DŹWIĘKU NA TERENIE POLSKI NP. AWA, NAPSTER, SIRIUSXM.

 

Zapraszamy do salonów Denon Store, w których nasi Eksperci chętnie zaprezentują powyższe urządzenia i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

Dariusz Żuk
Doradca Klienta Denon Store
Westfield Arkadia, Warszawa