5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom

0

Zastanawiasz się nad systemem multiroom? I na jakie pytania należy sobie odpowiedzieć, żeby wybrać odpowiedni? Ten artykuł jest dla Ciebie! Ekspert z Denon Store tłumaczy czym jest multiroom, na co należy zwrócić uwagę oraz w jaki sposób rozmieścić sprzęt w domu. Zobaczcie TOP 5 pytań, które najczęściej padają od Klientów, którzy szukają głośnika multiroom.

W dzisiejszych czasach tempo naszego życia często nie daje nam zbyt wielu okazji na to, aby usiąść i posłuchać ulubionej muzyki. Chcemy, żeby podążała razem z nami. W drodze korzystamy ze słuchawek lub radia w samochodzie. W domu nie jesteśmy już jednak skazani tylko na głośniki Bluetooth, systemy stereofoniczne czy kina domowego. Z ratunkiem przychodzą systemy multiroom – inteligentne, funkcjonalne rozwiązania łączące ze sobą kompaktowe rozmiary, łatwość obsługi i zadziwiająco dobre brzmienie. Brzmi ciekawie? Oto pięć prostych pytań, których odpowiedzi otworzą nam drogę do tego fascynującego świata muzyki jakiej tylko chcemy, w każdym pomieszczeniu.

MASZ DUŻO CZASU. WYBIERZ GŁOŚNIK DENON HOME I TESTUJ GO W DOMU PRZEZ 60 DNI

Kup teraz i przetestuj jeden z głośników Denon Home w domu. Masz aż 60 dni na ostateczną decyzję. Przez ten okres możesz sprawdzać jego zaawansowane funkcje i jak łatwo się ich używa. Możesz przekonać się,  jak dobrze i głośno gra. Albo jak delikatnie i nastrojowo. Dowiedz się więcej. 

5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom, Denon Store

1. Co to jest multiroom i jak działa?

Multiroom, w telegraficznym skrócie, to system nagłośnienia wielu pomieszczeń, z jednego lub wielu źródeł, sterowany z jednego miejsca. Mogą to być głośniki przewodowo podłączone do tzw. jednostki multiroomowej, do której podłączone jest jedno lub więcej źródeł dźwięku. Są to także (najnowocześniejsze i najczęściej dzisiaj spotykane) niezależnie zasilane głośniki łączące się bezprzewodowo z internetem. Oferują dostęp do sieciowych zasobów muzyki – na przykład szalenie popularnych dzisiaj serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Tidal.

Oba te rozwiązania mają niezwykle istotną funkcjonalność, której nie osiągniemy przy użyciu niepołączonych ze sobą zestawów audio w poszczególnych pokojach. Dźwiękiem we wszystkich pokojach, zarówno jego źródłem, jak i głośnością, możemy sterować przy użyciu jednego urządzenia. Rozwiązanie złożone z niezależnie zasilanych, nowoczesnych głośników jest jeszcze bardziej praktyczne. Po pierwsze: nie wymaga prowadzenia przewodów do jednego, głównego urządzenia, przez co znacznie łatwiej zaimplementować je w domu, szczególnie już wykończonym. Po drugie: oferuje nam w pełni bezprzewodowe sterowanie z każdego miejsca, do którego dociera zasięg naszego wi-fi przez aplikację w naszym smartfonie. Po trzecie: mamy do wyboru dużo więcej urządzeń, które nie wymagają od nas specjalnego planowania, a możemy dołożyć je do naszego multiroomu w każdej chwili. Z tych trzech powodów polecam skupić się właśnie na tego typu rozwiązaniu.

2. Czy rzeczywiście potrzebuję głośnika multiroom?

Poruszasz się po całym domu i chcesz słuchać swojej ulubionej playlisty/stacji radiowej w każdym pomieszczeniu? Nie masz miejsca na wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny? Chcesz sterować całą muzyką smartfonem lub głosem, bez szukania pilotów? Oczekujesz maksymalnej elastyczności w sterowaniu głośnością czy rodzajem muzyki w różnych pomieszczeniach? A może chcesz połączyć nagłośnienie z posiadanym już systemem Smart Home? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi TAK, to znaczy, że głośnik multiroom może być dla Ciebie idealnym wyborem.

3. Dlaczego bezprzewodowy system multiroom jest lepszym wyborem od przewodowego?

5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom, Denon Store

Rozwiązanie złożone z niezależnie zasilanych, nowoczesnych głośników multiroom jest dużo praktyczniejsze od wspomnianego wcześniej przewodowego systemu. Po pierwsze: nie wymaga prowadzenia przewodów do jednego, głównego urządzenia, przez co znacznie łatwiej zaimplementować je w domu, szczególnie już wykończonym. Po drugie: oferuje nam w pełni bezprzewodowe sterowanie z każdego miejsca, do którego dociera zasięg naszego wi-fi przez aplikację na nasz smartfon. Po trzecie: mamy do wyboru dużo więcej urządzeń, które nie wymagają od nas specjalnego planowania, a możemy dołożyć je do naszego multiroomu w każdej chwili. Po czwarte: większość nowoczesnych głośników multiroom można łatwo sparować z najpopularniejszymi na rynku rozwiązaniami Smart Home, bardziej zwiększając integralność naszego inteligentnego domu.

4. Czym sugerować się przy wyborze systemu?

, 5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom, Denon Store

Systemy multiroom oferowane przez poszczególnych producentów mają to do siebie, że w większym lub mniejszym stopniu są zorientowane na urządzenia wyłącznie swojej marki. Dlatego wybór pierwszego głośnika multiroom niesie ze sobą daleko idące konsekwencje. W tym momencie warto zwrócić szczególną uwagę na ilość i rodzaj urządzeń, w których dany system jest implementowany. Jednym z liderów w tej kwestii jest technologia Heos built-in, która jest obecnie instalowana nie tylko w głośnikach bezprzewodowych takich jak seria Denon Home, ale i w szerokiej gamie soundbarów, miniwież oraz amplitunerów stereo i kina domowego marek Denon i Marantz. Obecnie na rynku dostępnych jest ponad 70 urządzeń z tym systemem.

Ponadto popularnego Heosa bez problemu połączymy z systemami Smart Home zarządzanymi przez największych graczy na rynku – Google Asystentem, Apple Siri oraz Amazonem Alexą. Natomiast szukając maksymalnej prostoty warto pochylić się nad głośnikiem Polk Assist. Nie ma tutaj autorskiej aplikacji – w głośnik wbudowany jest Asystent Google razem z mikrofonem. Wszystkie komendy przekazujemy więc głosowo mówiąc wprost do amerykańskiego głośnika lub używając aplikacji Home w swoim smartfonie. Ten wybór zmniejsza jednak elastyczność naszego systemu – niewiele urządzeń na rynku oferuje podobną funkcjonalność.

5. Jak rozmieścić system multiroom?

5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom, Denon Store

Rozmieszczenie systemu multiroom jest stosunkowo proste. W pomieszczeniach mniejszych bądź takich, gdzie dźwięk będzie zaledwie tłem dla innych czynności (np. kuchnia, łazienka, korytarz, sypialnia), doskonale zmieści się jeden, niewielki głośnik. Ustawiamy go w miejscu, do którego bez problemu doprowadzimy przewód zasilający, z dobrym zasięgiem wi-fi. Ważne, aby nic nie stało na przeszkodzie dla swobodnego rozbrzmiewania naszej ulubionej muzyki. Dużo więcej ciekawych rozwiązań możemy wykorzystać w salonie, gdzie spędzamy najwięcej wolnego czasu. Tutaj, przy wykorzystaniu głośników systemu multiroom, możemy stworzyć prawdziwe stereo, a nawet kino domowe. Głośniki z najnowszej serii Denon Home możesz bezprzewodowo sparować w najwyższej jakości zestaw stereo, a łącząc je na przykład z soundbarem Denon DHT-S716 mamy możliwość stworzenia porywającego trójwymiarowego dźwięku kina domowego, bez uciążliwych kabli i amplitunerów.

, 5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom, Denon Store

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Nasi eksperci z chęcią przygotują razem z Tobą najlepsze rozwiązanie. Czekamy na Was 7 dni w tygodniu w godzinach 7:00-23:00. Infolinia: 22 331 55 00, e-mail: info@denon.pl.

Jakub Felczyński
Doradca Klienta w Denon Store
Posnania, Poznań