Słuchawki dla dziecka – czego unikać, jakie wybrać?

0

Słuch – jeden ze zmysłów, który od początku naszego życia w pewnym stopniu tracimy. Tylko od nas zależy jak szybko to się stanie i w jakim stopniu. Jako że za dziecko odpowiedzialni są rodzice oraz opiekunowie, warto zastanowić się jakie wybrać słuchawki czy inny sprzęt audio, tak aby jednocześnie zadbać o dobro naszych podopiecznych. Czym należy się kierować i na co zwrócić uwagę? Z pomocą przychodzi nasz Ekspert z salonu Denon Store, który podpowiada i prezentuje najlepsze i najbezpieczniejsze słuchawki dla dzieci. Zapraszamy!

Warto zacząć wątek, że muzyka od najmłodszych lat wpływa na nasze życie i zdrowie. Potwierdzają to prace naukowe, które jednoznacznie wskazują, iż muzyka ma wpływ na wiele czynników. Mianowicie poprawia samopoczucie, przez co zmniejsza się poziom stresu, poprawia zdecydowanie koncentrację itd. Cytując Majkę Jeżowską – „Na naukę nigdy nie jest za późno, ale uważam, że im wcześniej dziecko obcuje z muzyką, tym lepiej przyswaja sobie w ogóle każde wiadomości.” – pięknie podsumowane.

Jakie słuchawki będą bezpieczne dla dziecka?

Pytanie nasuwa się teraz dość banalne, a jednocześnie dosyć trudne – jakie słuchawki będą dobrym rozwiązaniem dla naszego dziecka? Otóż patrząc pod kątem zdrowia, najlepszym rozwiązaniem będą słuchawki nauszne otwarte. Są one najbardziej naturalne dla ucha, ponieważ nie jest ono wtedy odizolowane od dźwięków otoczenia i postrzega dźwięki wydobywające się ze słuchawki jako „muzykę tła”. Problemem, jaki może się pojawić, to to, że na rynku nie ma dostępnych słuchawek otwartych o niewielkich wymiarach muszli, co niestety zmusza nas do zakupu słuchawek zamkniętych.

Posłuchaj playlisty: 80′ & 90′ HITS by Denon Store

Na co należy zwrócić uwagę wybierając słuchawki zamknięte?

Należy wtedy patrzeć na pasma przenoszenia jakie oferują słuchawki zamknięte nauszne, a końcowym etapem wyboru niech będzie odsłuch – przez dziecko. To na co warto zwrócić uwagę przy wyborze, to aby basy i tony wysokie nie były za duże, gdyż przy wyższych głośnościach generowane jest ciśnienie akustyczne na bardzo wysokim poziomie.

Które słuchawki wybrać dla dziecka?

Sporządziłem listę 5. modeli którymi można się zainteresować, jako wybór dla naszych podopiecznych:

  • Słuchawki bezprzewodowe Jays x-Five Wirelessniewielkie słuchawki, świetnie pasujące nawet na małą głowę. Bardzo kompaktowa konstrukcja, która pozwoli na zabranie słuchawek w każde miejsce.

  • Referencyjne słuchawki nauszne z obudową zamkniętą Denon AH-MM400ten model myślę, że często będziemy podkradać naszemu dziecku, gdyż detale w brzmieniu po prostu powalają. Niewielkie słuchawki dające ogromny komfort i dokładność w brzmieniu.
  • Słuchawki bezprzewodowe BEOPLAY H4słuchawki idealne i bardzo wygodne na ucho nastolatka, który ceni sobie design oraz jakość dźwięku. Znajdziemy tutaj najlepsze komponenty i prawdziwą skórę.
  • Słuchawki wokółuszne Denon AH-GC25Wbardzo wygodne i po x-Five najbardziej kompaktowe z naszej piątki. Równe pasmo, nieprzejaskrawione wysokie tony i dynamika zapewnią świetny odbiór ulubionych utworów.
  • Słuchawki nagłowne Focal ELEGIAostatnią propozycją są słuchawki otwarte. To rozwiązanie możemy zaproponować zarówno nastolatkom jak i ich rodzicom. Słuchawki są duże, ale to co oferują, warto sprawdzić chociaż raz w odsłuchu.

Jeśli nasza pociecha nie ma odpowiedniego wieku na używanie takich urządzeń jak słuchawki, a widzimy, że słuchanie muzyki wpływa na niego czy na nią nadzwyczaj dobrze – proponuję zdecydować się na wspólne słuchanie np. z wykorzystaniem głośnika bluetooth.

Specjalna promocja na Dzień Dziecka w stacjonarnych salonach Denon Store

Wszystkie słuchawki można przetestować w salonach Denon Store. Nasi Eksperci chętnie je zaprezentują i pomogą w wyborze. Oprócz tego, z okazji Dnia Dziecka w salonach czekają na Was niespodzianki! Teraz wybrany sprzęt jak np. słuchawki i głośniki bluetooth możecie kupić taniej! Ceny promocyjne obowiązują wyłącznie przy wyborze odbioru osobistego w salonach stacjonarnych Denon Store. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Dariusz Żuk
Doradca Klienta
Westfield Arkadia, Warszawa