Recenzja głośnika multiroom Sonos Move

0

Na rynku audio, lada moment dostępny będzie nowy, biały kolor głośnika multiroom Sonos Move, który dotychczas występował w wariancie czarnym. Jakie ma możliwości i jak brzmi? Czy możemy go zabrać ze sobą na wakacyjne podróże, nie martwiąc się, że zostanie np. zachlapany wodą? Sprawdza to nasz Ekspert z salonu Denon Store, który przetestował Move. Zapraszamy do lektury!

Myślę, że na początek warto powiedzieć czym jest Sonos? Prawdopodobnie część z Was może już znać multiroom. Należy o tym wspomnieć – bowiem Sonos jest prekursorem systemów multiroom, czyli bezprzewodowej komunikacji pomiędzy systemami audio. Dzięki swojej pomysłowości oraz chęci zaspokojenia zwiększających się wymagań użytkowników, powstał Move.

Nowy Sonos Move

Oferta sprzętu Sonos, jakiś czas temu powiększyła się o kolejną pozycje. Jest nim czarny Move, który już za chwilę pojawi się także w kolorze białym. Głośnik, który pełni klasyczne uzupełnienie nieprodukowanego już Sonos PLAY:3, ale nie tylko. Sonos bowiem chciał, żeby jego nowy produkt przemawiał również do większej gamy klientów. Rynek opanowany został przez masę głośników z możliwością komunikacji nie tylko Wi-Fi, ale także Bluetooth, zatem pojawiła się potrzeba – pojawił się produkt.

Zobacz także: Jak wygląda nowoczesny multiroom?

Sonos Move, to głośnik, który zadowoli szerokie grono miłośników dobrego brzmienia. Nie będą to tylko dotychczasowi fani marki, którzy będą mogli uzupełnić swój system o głośnik mobilny – a sądzę, że także osoby młode. Słuchając różnych gatunków muzyki z Sonos Move, można śmiało powiedzieć, że jest to głośnik dla każdego, kto ceni sobie wygodę.

Sonos Move – jakie ma możliwości?

Wiemy, że głośnik posiada technologię Bluetooth – ale idąc dalej, skupmy się teraz na dźwięku i czym może się Move pochwalić porównując produkty raczej stacjonarne. Sonos stworzył głośnik czerpiąc z dobrze znanych PLAY ONE i PLAY:5 Gen2. Usłyszymy w nim szczegółowość i scenę z PLAY ONE i moc bassu prawie dorównująca tej z PLAY:5. Dodając wykorzystanie mobilne, Sonos trafił w 10-tkę. Głośnik proponuje każdemu kto chce uzupełnić swój system o element zwiększający scenę, przy słuchaniu muzyki.

Wytrzymały akumulator

Zamontowany akumulator pozwoli nam na dziesięć godzin słuchania muzyki. Stacja ładująca jest niewielka i zmieści się na pewno do każdej walizki, przy potrzebie zabrania głośnika na wakacje lub weekendowy wyjazd pod namiot. Realnie przy dosyć głośnym słuchaniu muzyki, bateria wystarczy na 9 godzin – a to bardzo dobry wynik.

Zabierz muzykę wszędzie ze sobą

Śmiało możemy go zabrać na taras czy wypad na plaże i nic głośnikowi nie zagrozi, a mówi nam o tym stopień ochrony IP56. Wytrzymała konstrukcja, chroni głośnik od pyłu, zachlapania, mocnymi opadami deszczu czy śniegu. Także jeśli zapomnicie zabrać go z ogródka, gdzie poprzedniego dnia dogrywał do grilla, a w nocy będzie padał ulewny deszcz, to nic mu się nie stanie. Możecie mieć pewność, że po wysuszeniu, przeżyje jeszcze nie jedno.

Sprawdź: 5 pytań i odpowiedzi, które powinniśmy zadać przed zakupem głośnika multiroom

Jego waga to 3 kg. Może wydawać się duża, ale moim zdaniem, to duży plus. Dlaczego? Cięższy głośnik mniej jest narażony na wywrotki, zwłaszcza gdy zabierzemy go na zewnątrz. Pamiętajmy, że na jego wagę składa się również akumulator i zainstalowane potężne magnesy.

Sonos Move śmiało polecam wszystkim, którzy chcą profesjonalny głośnik multiroom, który dotychczas był kojarzony wyłącznie z pomieszczeniem i domem, wynieść na zewnątrz. Jak na markę Sonos i możliwości jakie ofertuje Move, jego cena jest przystępna. Oczywiście porównując sprzęt w tej grupie cenowej i półce jakościowej. Zapraszamy do salonów Denon Store, w których możecie poznać rozwiązania multiroom, przetestować sprzęt i doradzić się naszych Ekspertów.

Dariusz Żuk
Doradca Klienta Denon Store
Westfield Arkadia, Warszawa