Jak wygląda nowoczesny multiroom?

0

Multiroom to już nie przyszłość, a teraźniejszość. Systemy bezprzewodowego nagłaśniania naszych mieszkań stały się niezwykle popularne. Jak on działa? Czym jest technologia HEOS Built-in? Czym się wyróżnia nowa seria głośników Denon Home? Nasz Ekspert zbadał temat i pokazuje jak wygląda nowoczesny multiroom, który może się znaleźć w każdym domu!

Wiele osób, decydując się na wybór systemu audio, wybiera multiroom, kierując się przede wszystkim wygodą obsługi, swobodą aranżacji pomieszczeń, nowoczesnym wyglądem sprzętu i co najważniejsze – jakością dźwięku. W ten trend wpisuje się także marka Denon, oferując m.in. nową serię głośników multiroom – Denon Home.

Czym jest multiroom?

Użytkownik ma możliwość słuchania ulubionej muzyki w dowolnym pomieszczeniu swojego domu na preferowanym przez siebie, w danym momencie, poziomie głośności. Muzyki możemy słuchać w czasie porannej toalety czy w trakcie obiadu – w każdym pomieszczeniu. Tak, wydawać by się mogło, skomplikowanym systemem steruje się za pomocą intuicyjnej w obsłudze aplikacji na smartfon lub tablet. Chyba nigdy wcześniej słuchanie muzyki nie było tak proste w obsłudze.

Odrobina historii

Denon już od kilku lat pracuje nad rozwojem własnych urządzeń multiroom. Pierwszą propozycją takiego rozwiązania od Denona była seria Heos – linia wolnostojących głośników oznaczonych nazwami: Heos1, Heos3, Heos5 i Heos7. Każdy z nich wymaga dostępu do prądu oraz do domowej sieci wi-fi. I to wszystko.

Z czasem do głośników dołączyły Heos AMP – czyli wzmacniacz, do którego można było podłączyć pasywne kolumny; Heos LINK – urządzenie, dzięki któremu można było „uheosowić” dowolny system audio oraz Heos Home Cinema, czyli pierwszy soundbar ze wsparciem systemu multiroom.

Multiroom dziś

Po krótkiej notce historycznej można powiedzieć, że płynnie przechodzimy do tego, co mamy obecnie. Z biegiem lat Denon zaczął rozszerzać serię urządzeń, które wspierają technologię multiroom. Była to doskonała odpowiedź dla wszystkich tych, którzy woleli w salonie mieć jednak tradycyjne kino domowe czy stereo, w sypialni – miniwieżę, w kuchni i łazience – po wolnostojącym głośniku, i wszystko to razem z sobą spięte w jeden ekosystem – bezprzewodowo.

Dzięki takiej właśnie idei mamy możliwość posiadania w naszym domu wielu urządzeń, które – zgodnie z naszym życzeniem – będą grały razem lub osobno, a każdy z domowników będzie miał możliwość posiadania swojego urządzenia i bezprzewodowego słuchania muzyki.

Technologia HEOS Built-in w sprzęcie Marantz

Denon udostępnił technologię multiroom Heos nie tylko w swoich urządzeniach, ale także podzielił się nią w wybranych rozwiązaniach firmy Marantz. Należy tu wspomnieć w pierwszej kolejności o minisystemie audio Melody-X tego właśnie producenta. Urządzenie nie tylko wspaniale wygląda, lecz także – a może przede wszystkim – brzmi.

Marantz wykorzystał również technologię Heos innych w swoich amplitunerach, a także w dwóch absolutnych nowościach – wzmacniaczach stereofonicznych NR1200 oraz PM-7000N. Obecnie można zapisać się za pośrednictwem strony producenta na darmowe odsłuchy tych urządzeń, między innymi w Denon Store.

https://marantzmoments.com/hi-fi-experience-demo-pl

Technologia HEOS Built-in w sprzęcie Denon

W pewnym momencie technologia, która została zapoczątkowana w serii głośników Heos, stała się obowiązkowym wyposażeniem innych urządzeń. Obecnie oprogramowanie jest sukcesywnie dodawane do choćby amplitunerów kina domowego. Już niemal wszystkie modele AVR, amplitunery stereo oraz minisystemy z rodziny Ceol mają technologię bezprzewodowej łączności, nazwaną – Heos Built-in.

Warto także poznać najnowszy amplituner stereo z wbudowanym systemem HEOS Built-in, który jest – można śmiało powiedzieć – nie lada gratką zarówno dla tradycyjnych zwolenników stereo, jak i dla współczesnych wielbicieli technologii. Mowa o modelu Denon DRA-800.

Denon Home – nowa seria głośników multiroom

Nowa seria, nowa linia, ale zasada działania taka sama. Denon Home to urządzenia multiroom, które bez problemu współpracują z rodziną głośników Heos oraz ze wszystkimi wspieranymi amplitunerami oraz minisystemami. Co się zmieniło? Poza wyglądem, przede wszystkim jakość dźwięku. W porównaniu z głośnikami Heos, rodzina głośników Home potrafi zagrać jeszcze czystszym wokalem oraz głębszym basem.

Po premierze serii Denon Home możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że technologia HEOS Built-in na dobre zagościła w różnego rodzaju urządzeniach audio. Jednak, coś czujemy, że Denon w tej kwestii nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i niejednym nas jeszcze zaskoczy. Zapraszamy do salonów Denon Store, w których możecie przetestować głośniki Denon Home oraz sprawdzić technologię HEOS Built-in na różnych sprzętach. Zobaczcie, gdzie możecie nas znaleźć.

Paweł Sudnik
Specjalista ds. sprzedaży
Denon Store E-Commerce