Premiery kinowe – wrzesień 2021

0

Premiery kinowe wrzesień 2021

Kino jest tym magicznym miejscem. Odczucia z oglądania filmów rosną wraz z kolejnymi klatkami pojawiającymi się na ekranie. Jeśli wśród Was są kino maniacy, bez wątpienia wrzesień Was nie rozczaruje. Będzie on bogaty w premiery, pośród których, każdy znajdzie coś dla siebie. Przed Wami, premiery kinowe na Wrzesień 2021, które naszym zdaniem będą najlepsze na rozpoczęcie sezonu jesiennego.

#1 SHANG-CHI I LEGENDA DZIESIĘCIU PIERŚCIENI, tytuł oryginalny: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – premiera: 3 Września

W nowym filmie studia Marvel „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” Simu Liu wciela się w Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością, po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni. Film „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni” wyreżyserował Destin Daniel Cretton. Shang-Chi jest wielką gratką dla fanów Marvela. Godne uwagi jest to, żę to amerykańska produkcja, choć oparta na chińskich aktorach. Pełna będzie wyjątkowych efektów specjalnych, ale co do tego chyba nie mieliście wątpliwości? Czy sama ekranizacja serii komiksów o super bohaterze wydawnictwa Marvel Comics okaże się się dużym hitem? To pokaże czas! Bezsprzecznie zacieramy ręce na kolejny film studia Marvel.

#2 Jeźdźcy sprawiedliwości, tytuł oryginalny: Retfærdighedens ryttere – premiera: 10 Września

Nowy film Andersa Thomasa Jensena, twórcy kultowych „Jabłek Adama”. Godną uwagi jest kolejna doskonała rola Madsa Mikkelsena. Tym razem wciela się on w postać, Markusa, który wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu… kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak. Otto z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonują Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Ten opis, choć krótki i tajemniczy, niewątpliwie zapowiada świetną zabawę przed ekranem kinowym. Znając twórców, w filmie, nie zabraknie scen humorystycznych, tym bardziej jest to rozrywka w najlepszej możliwej formie. Nie możemy się już doczekać premiery. Obecność obowiązkowa.

#3 RESPECT – premiera: 10 września

Jej wkład w rozwój muzyki jest ogromny. Nazywana wielką diwą, amerykańska ikona muzyki. Jej przeboje I say a little prayer, Respect czy (You make me fill like) A Natural Woman czy Think wpisały się na stałe do historii muzyki popularnej. Drodzy Państwo przed Wami historia, bez wątpienia Królowej Muzyki Soul – Arethy Franklin.
Zachwycała już jako dziecko, śpiewając w kościele swojego ojca (w roli pastora C. L. Franklina – Forest Whitaker). Renomę zyskała jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności, choć żeby zdobyć powszechne uznanie i szacunek musiała znaleźć swoje własne brzmienie i wypuścić prawdziwy hit. Fenomenalne „Respect” zdobyło szturmem listy przebojów i zapewniło jej nieśmiertelną sławę. Swój geniusz potwierdziła kolejnymi płytami, w tym porywającym albumem „Amazing Grace”. Powróciła do korzeni, śpiewając, muzykę gospel. Media nazwały ją „najwybitniejszą wokalistką naszych czasów”. Film „Respect” opowiada zadziwiającą, lecz prawdziwą historię kobiety, która swoim anielskim głosem rzuciła na kolana cały świat. Laureatka Oscara Jennifer Hudson śpiewająco wciela się w Arethę Franklin w filmie biograficznym, niezrównanym kinowym doświadczeniu, który poruszy czułą strunę u każdego widza. Reasumując ten film jest obowiązkową pozycją dla każdego fana muzyki. Gorąco polecamy!

#4 VENOM 2: CARNAGE, tytuł oryginalny: Venom: Let There Be Carnage– premiera: 17 Września, piątek

Wydaje się, że fani studia Marvel będą, mieli we Wrześniu prawdziwe święto. Po Shang-Chi będą mieli do obejrzenia drugą filmową premierę. Na duże ekrany 17 Września wejdzie bowiem drugą część serii VENOM. Główne role w filmie przypadły takim gwiazdom jak Tom Hardy, Michelle Williams czy też Naomie Harris. Taki zestaw aktorów plus doskonała fabuła i jeszcze lepsze efekty specjalne, będą tym, czego fani serii, oczekują od twórców. Czy będą zawiedzeni po obejrzeniu drugiej części? Śmiemy wątpić. Dlatego, wszyscy fani Marvela, łączcie się i tłumnie odwiedzajcie kina.

#5 AIDA, tytuł oryginalny: Quo Vadis, Aïda? – premiera: 17 Września

Przenosimy się do roku 1995, znajdujemy się w Bośniackiej Srebrenicy, w środku konfliktu militarnego, który zapisał się w niechlubnej historii świata, jako jeden z najbardziej brutalnych. To właśnie tutaj w dniach 12-16 lipca 1995 r. doszło do masowych egzekucji wykonanych na ponad ośmiu i pół tysiącach muzułmańskich mężczyznach i chłopcach przez paramilitarne oddziały Serbów bośniackich na oczach żołnierzy międzynarodowych sił pokojowych.

Ta wojna jest jednak inna, bo widziana oczami kobiet: reżyserki i jej tytułowej bohaterki, tłumaczki, desperacko próbującej nazwać i powstrzymać wydarzenia, których grozy nikt nie chce przyjąć do wiadomości. Aida (warta wszystkich nagród, wybitna kreacja Jasny Đuričić) pracuje w bazie ONZ, wokół której gromadzą się tysiące cywilów. Szukając w tłumie męża i synów, wierzy, że uda jej się kogoś przekonać, komuś wytłumaczyć, wybłagać jeden podpis, wynegocjować życie. Ta wstrząsająca, chwytająca za gardło, do głębi poruszająca opowieść o samotności ofiary zbiera rewelacyjne recenzje i rozpala emocje widzów. Opowieść Žbanić ma tak ogromną siłę również dlatego, że okazuje się do szpiku kości współczesna. Jej scenariusz, w którym główną rolę odgrywa bezradność ofiar, cynizm sprawców, słabość instytucji i obojętność świata, powtarza się coraz częściej, coraz intensywniej wszyscy odczuwamy głód solidarności.

Konkludując. Dla tej historii zdecydowanie warto wybrać się do kina. Po pierwsze, żeby zrozumieć, jak okropna jest sama wojna. Do czego zdolni są ludzie. Po drugie, aby poznać niesamowitą historię, której niestety nie wszyscy, chociażby kojarzą. Po trzecie po zadumę nad otaczającym nas światem.

Zdecydowanie polecamy tę pozycję, jako obowiązkową do obejrzenia.

#6 NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE – premiera: 17 Września

Na koniec naszego zestawienia polska produkcja, która może okazać się prawdziwym hitem. Przede wszystkim dlatego, żę za jej produkcję odpowiedzialny jest utytułowany Mateusz Rakowicz. Godna uwagi jest również obsada: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz czy Rafał Zawierucha. Z pewnością, już zaczyna robić się ciekawie.

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka. Ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie „Najmro” wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie umieć?

Najmro pojawi się w kinach już 17 Września i jeśli jesteście fanami komedii kryminalnych, jest to obowiązkowa pozycja dla każdego z Was.

Podsumowując premiery kinowe na Wrzesień 2021

Jak widzicie wrzesień 2021, będzie pełen bardzo ciekawych premier filmowych. Różnorodność filmów spowoduje, że do kina wybiorą się wszyscy jego fani. Od tych, który kochają Marvelowską fantastykę, po tych, którzy od filmów oczekują „czegoś więcej”. Już teraz polecamy Wam dodać sobie nasze propozycje do swojego kalendarza, tak aby nic Wam nie umknęło.

Dla domatorów

Gdybyście jednak woleli pozostać w domu, z dala od tłumów, które mogą nawiedzić kina, zobaczcie jak stworzyć sobie w swoich czterech ścianach warunki dokładnie takie jak w kinie.  Przede wszystkim przeczytajcie nasz artykuł o domowych salach kinowych. 

Pozostaje jeszcze opcja wybrania już gotowego zestawu. Nasi specjaliści przygotowali ich mnóstwo. Zapraszamy do sklepu internetowego po pełną ofertę.

Udanych seansów!
Zespół Denon Store