Filmy i seriale dokumentalne na Netflix, których nie możesz przegapić. Zestaw na cały tydzień!

0
netflix
Dick Johnson is dead - Netflix

Wiedza jest tym, co nas napędza, tym co nas uszlachetnia i w końcu tym, co nas wyróżnia na tle innych. Czerpiemy ją z wielu źródeł: książek, opowieści, ale też z filmów i seriali dokumentalnych. Aby wzbogacić Wasz światopogląd, przygotowaliśmy zestawienie naszym zdaniem genialnych dokumentów, które dzięki swoim niesamowitym historiom zaciekawią każdego z Was. Oto lista 7 produkcji, których nie możecie przegapić, a dostępne są na platformie Netflix. Wszystko z podziałem na dni tygodnia. Podziękujecie nam później! Zapraszamy!

Morderstwo wśród mormonów – Poniedziałek – Netflix

Serial „Morderstwo wśród mormonów” to próba kompleksowej analizy najbardziej szokujących zbrodni w historii społeczności mormońskiej oraz stojącego za nim przestępcy. Warto dodać, że częścią tej nieprawdopodobnej historii kryminalnej jest Mark Hoffmann, ciężko poszkodowany kolekcjoner rzadkich dokumentów, posiadacz legendarnego listu białej salamandry, którego treść rzekomo podważa podstawy, na których opiera się religia mormonów. Ten miniserial składa się z trzech odcinków, zarezerwujcie więc na niego cały wieczór.

Czego nauczyła mnie ośmiornica – Wtorek – Netflix

Życiowy kryzys sprawia, że Craig Foster szuka ukojenia w nurkowaniu w zimnych wodach Atlantyku u brzegów południowej Afryki. Nadszedł dzień, w którym nasz bohater postanawia obserwować młodą ośmiornicę. Zaczyna ją codziennie odwiedzać, zdobywając krok po kroku jej zaufanie. W filmie jesteśmy świadkami głębokiej przemiany Fostera, za sprawą małego morskiego stworzenia. Film trwa tylko 1,5 godziny i jest świetną lekcją tego, że potrzebna nam pomoc, może przyjść z najmniej oczekiwanego miejsca!

Dick Johnson nie żyje – Środa

Każdy z nas stracił bliską nam osobę. Jedni z nas są na to przygotowani, niektórzy z nas doświadczają tego niespodziewanie i bardzo ciężko im się z tym pogodzić. Kirsten Johnson wybiera opcję nr 1 i szykuje się na odejście swojego ojca w dość nietypowy sposób, uśmiercając go raz po raz na ekranie. Ta wzruszająca i zabawna historia pomoże Wam przygotować się na to, co nieuchronne. Film trwa jedynie 1,5 godziny i wierzcie nam, nie będziecie się żałować nawet sekundy przez Netflix.

Seaspiracy – Czwartek – Netflix

Niszczymy nasz świat – nie podlega to żadnym wątpliwościom. Ocieplanie klimatu, zanieczyszczenia, których nie potrafimy się pozbyć, ogromny konsumpcjonizm to tylko składowe całego, ogromnego problemu. W filmie Seaspiracy „Ciemna strony rybołówstwa” zobaczysz alarmujące – i mało znane – fakty pokazujące, w jaki sposób ludzie nieodwracalnie niszczą środowisko morskie. Znajdź 1,5 godziny na doskonałe kino dokumentalne!

Dylemat społeczny – Piątek

Zanim wyjdziecie w piątek, aby godnie zacząć dwudzionek, zobaczcie, jak działają i co robią z naszą psychiką media społecznościowe. O wszystkim opowiedzą Wam osoby, które najlepiej się na tym znają, bo sami tworzyli największe z nich. Ten film daje dużo do myślenia, pokazując zagrożenia, które na nas czekają. A jak wszyscy wiemy, znając zagrożenie, łatwiej sobie z nimi radzić. Wyłączcie na chwilę Facebooka i sprawdźcie ten mocny film!

Król tygrysów – Sobota – Netflix

Jest wielu barwnych i nietuzinkowych bohaterów, którymi możesz się zainspirować, odnaleźć w nich cząstkę siebie lub po prostu totalnie nie zgadzać się z ich poglądami. W przypadku Joe Exotica (głównego bohatera) bardzo szybko zmierzysz się z jedną z wyżej wymienionych możliwości. Jest to niesamowita, czasami przezabawna a czasem przerażająca historia, którą powinien znać każdy. Ku przestrodze i ku pokrzepieniu serca. To niebywałe, jakie osobowości można spotkać w podziemnym świecie hodowców wielkich kotów w USA. Ten serial polecamy Wam szczególnie podczas sobotniego lenistwa, bo jest zdecydowanie najdłuższy z naszego zestawienia. UWAGA! To serial tylko dla widzów o mocnych nerwach i otwartym umyśle.

Niezwykły świat grzybów – Niedziela – Netflix

Niedziela kojarzy się z kotletem schabowym, mizerią, kościółkiem i oczywiście filmem przyrodniczym na „jedynce”. I choć nie wszystko z wymienionej listy jest teraz na topie o tyle, zawsze warto obejrzeć coś o przyrodzie, co pokaże nam, jak bardzo wyjątkowy jest otaczający nas świat. Ta niezwykła podróż do świata grzybów wypełni Wasz dzień wiedzą i niesamowitymi odczuciami wizualnymi. Tak serio, sprawi, że spojrzycie na te organizmy z zupełnie innej strony. W tym przypadku zarezerwujcie 80 minut Waszego czasu.

Netflix and chill!

Doskonały plan na cały tydzień. Przepraszamy, że planujemy go za Was, ale wierzcie nam nie pożałujecie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że oferta Netflix i HBO GO jest pełna równie fascynujących historii, mamy jednak nadzieję, że nasze propozycje będą na tyle atrakcyjne, że będziecie je polecać swoim znajomym. Dajcie znać w komentarzu, jaki film dokumentalny jest Waszym zdaniem godny polecenia!

Aby zadbać o jeszcze lepsze wrażenia po obejrzeniu filmów i seriali dokumentalnych pamiętajcie, jak ważny jest dźwięk. Zadbajcie więc o najlepszy zestaw kina domowego, który wzbogaci Wasze odczucia. Poniżej kilka świetnych zestawów, a tutaj baza niezbędnej wiedzy, jak dobrać zestaw pod swoje potrzeby.

Udanych seansów ?

Piotr Woch
Specjalista Social Media
Salony Denon