Dobre kino domowe za 5000 zł. Czy to w ogóle możliwe?

0

Kino domowe a 5000 złotych. Wierzcie, na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele ciekawych produktów. Zaczynając od Soundbarów, kończąc na ciekawym wyborze tradycyjnych rozwiązań: amplituner + zestawy głośników. Na podstawie opinii naszych Klientów, a także Ekspertów Audio naszej firmy przygotowałem dla państwa cztery najlepsze propozycje zestawów kina domowego na aktualny 2021 rok. Zapraszam!

Soundbary – dla mniejszych przestrzeni

Na początek przedstawię propozycje Soundbarów dla użytkowników ceniących rozwiązania bezprzewodowe, jak i lubiących minimalizm. Tych dla których, zakupiony przez nich sprzęt musi być bezkompromisowy i genialnie grać. W dzisiejszych czasach Soundbary są doskonałym wyborem dla mniejszych przestrzeni, dzięki posiadającemu wysokiej jakości dźwiękowi przestrzennemu i bezprzewodowej technologii Wi-Fi.

Numerem jeden Soundbarów w naszej ofercie i pierwszą moją propozycją dla Państwa jest Sonos Arc.

Sonos Arc

W przypadku tego produktu zamykamy się w cenie około 4700 złotych. Sonos Arc jest to Inteligentny Soundbar klasy premium. Arc został wyposażony w JEDENAŚCIE przetworników zapewniających wyraziste wysokie tony, dynamiczne tony średnie i bardzo przyzwoity bas. Co więcej, jest to belka posiadająca dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, wzbogaci TO naszą rozrywkę o kinowy wymiar. Dzięki bardzo prostej w obsłudze aplikacji możemy strumieniować poprzez Wi-Fi muzykę z ulubionych serwisów streamingowych. Sonos Arc cechuję się potężnymi możliwościami i kapitalną jakością dźwięku. Co ciekawe, większość użytkowników widząc Soundbar bez Subwoofera, mogłaby poczuć rozczarowanie. Jednak Sonos Arc jest „listwą”, którą sama w sobie posiada potężne brzmienie i Subwoofer przy mniejszych pomieszczeniach jest po prostu zbędny.

Dla większych przestrzeni, rozważ dokupienie subwoofera

Można rzec, że Arc robi swoją robotę. Jednak, jeśli ktoś posiada bardzo dużą przestrzeń wówczas, można jak najbardziej dokupić do Soundbara Sonos Sub, który łączy się bezprzewodowo z listwą. Sonos Arc to Soundbar w futurystycznym wydaniu, o pięknym i eleganckim wyglądzie mierzący około 114 cm długości. A jego największą zaletą jest jakość dźwięku. Aktualnie jest to nasz najlepszy Soundbar w sprzedaży.

Drugim Soundbarem, jaki chciałem państwu zaprezentować, jest produkt od marki Polk Audio: MagniFi MAX SR

Polk Audio: MagniFi MAX SR

Firma Polk Audio stworzyła bardzo ciekawy zestaw Kina Domowego w niezwykle przystępnej cenie 3000 złotych! To bardzo dobra cena, patrząc, jak wysokiej jakości otrzymujemy produkt. MagniFi MAX SR to kompilacja: Soundbar składający się z 7 przetworników (cztery nisko-średniotonowe, dwa wysokotonowe i jeden średniotonowy) + Subwoofer (Jeden przetwornik niskotonowy) + dwa głośniki surroundowe (jeden przetwornik średnio-nisko tonowy). Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy zestaw Kinowy w systemie 5.1 Surround zapewniający znakomity dźwięk przestrzenny. Dzięki oryginalnej technologii Stereo Dimensional Array (SDA) – MagniFi zapewnia nam masywną scenę muzyczną i wysokiej jakości brzemię realistycznego dźwięku. Wspiera on technologie Dolby Digital i DTS. Świetnie słuchania się na muzyki, dzięki trybowi muzycznemu (tryb ten zapewnia zbalansowany dźwięk i płynniejszy bas, jednocześnie ograniczając dźwięk przestrzenny). Tak jak w przypadku Sonos Arca możemy słuchać tutaj bezstratnie muzyki, dzięki strumieniowaniu dźwięku przez Wi-Fi.

Co go wyróżnia?

Największą zaletą MagniFi MAX SR jest jego moc, 400W. Według mojej opinii zestaw ten stworzony jest dla fanów kina akcji. W szczytowej mocy Soundbar ten potrafi roznieść nam pokój. Wszystkie efekty specjalne są potęgowane, a w połączeniu z dźwiękiem przestrzennym robi to naprawdę ogromne wrażenie. I choć MagniFi MAX SR nie posiada technologii Dolby Atmos, dzięki DTS dźwięk przestrzenny 5.1 jest niezwykle detaliczny. Według mnie jest to duża zaleta — zwłaszcza dla kogoś, kto chcę usłyszeć ze swojego ulubionego filmu każdy dźwięk. Krótko mówiąc, jest to doskonały zestaw dla maniaków kina.

Tradycyjne kino dowowe

Kolejną propozycją kina domowego jest zestaw oparty na tradycyjnym Amplitunerze, 5 satelitach i subwooferze. Jest to propozycja dla osób, które aktualnie nie posiadają dużej przestrzeni lub wolą, aby głośniki były umiejscowione na ścianie, ale też jest to koncept, który pozwala, aby w przyszłości wymienić głośniki na tradycyjne kolumny przy zachowaniu wcześniej zakupionego Amplitunera. Kolejnym znakomitym zestawem, który chciałbym państwu zaprezentować, jest Amplituner Denon AVR-X1600H z zestawem głośników marki Focal SIB EVO 5.1. za około 5000 zł.

Denon AVR-X1600H + Focal SIB EVO 5.1.

Amplituner Denon AVR-X1600H jest to system 7.2 o mocy 145 W na kanał. Posiada on wsparcie dla rozdzielczośći 4K Ultra HD w 60 Hz w HDR10, jest całkowicie kompatybilny z Dolby Vision oraz HLG. Jednak jedną z jego największych zalet jest technologia trójwymiarowego dźwięku przestrzennego: Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualization oraz DTS Virtual:X. Oprócz tego Amplituner ma wbudowaną platformę HEOS, dzięki której będziemy mogli z łatwością strumieniować ulubione utwory muzyczne przez Wi-Fi, korzystając z najpopularniejszych programów Streamingowych jak Spotify czy Tidal. Jest on doskonałym połączeniem z zestawem głośnikowym SIB EVO od francuskiej marki FOCAL.

It’s a match!

Dzięki AVR-X1600H i SIB EVO użytkownik wydobędzie z muzyki stereo to co najlepsze, a także wzbudzi największe emocje podczas oglądania filmów, gdy będziemy wykorzystywać dźwięk przestrzenny. Moc głośników satelitarnych jest niezwykle imponująca jak na ich niewielkie rozmiary, ku mojemu zaskoczeniu te maleństwa potrafią bezproblemowo objąć sceną nawet powierzchnie do 50 m2. Każda z satelit składa się z dwudrożnego głośnika kompaktowego z Bass-Reflex (5-calowy głośnik niskotonowy i 19 mm głośnik wysokotonowy, pasmo przenoszenia: od 70 Hz do 25 kHz). Dla potężnego efektu bassowego odpowiada załączony do zestawu Subwoofer CUB EVO (8-calowy przetwornik niskotonowy, pasmo przenoszenia od 35 Hz do 150 Hz). Dzięki takiemu połączeniu otrzymuje doskonały system Kina Domowego, który dostarczy nam nietuzinkowych wrażeń podczas oglądania filmów, jak i słuchania ulubionej muzyki. A dzięki artystycznemu designowi, głośniki wpasują się estetycznie i elegancko dla oka w każdym pomieszczeniu.

Ostatnią propozycją dla państwa będzie zestaw składający się z tradycyjnych kolumn i amplitunera. Denon AVR-X2700H z Kolumnami Estrada od polskiej marki Wilson za około 4500 złotych.

Denon AVR-X2700H w systemie 7.2 o mocy 150W na kanał jest ulepszonym technologicznie Amplitunerem. Dedykowany jest dla użytkowników, którzy posiadają telewizory w 8K lub będą się przymierzać do jego zakupu. Jednostka ta posiada pełne wsparcie dla obrazu 8K i 4K Ultra HD w 60hz. W pełni współpracuje ze wszystkimi aktualnymi na rynku formatami HDR10, HDR10+, Dynamic HDR i HLG, którymi cechują się najnowocześniejsze telewizory. Mamy tutaj wbudowane funkcję sieciowe dzięki platformie HEOS i pełne wsparcie technologiczne dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualization oraz DTS Virtual:X. AVR-X2700H jest to jednostka dedykowana  wymagającym użytkownikom. Tym, którzy szukają najnowocześniejszych rozwiązań oraz sprzętu, który będzie technologiczny zaawansowany na najbliższe lata. Zwyczajnie warto przygotować się, że niebawem nowym standardem będzie właśnie 8K. Dzięki tej jednostce będziemy przygotowani na nadchodzącą przyszłość.

Wilson Estrada – po pierwsze jakość dźwięku

Amplituner Denon cechuje jego brzmienie. Jest dynamiczne, żywe i można poczuć także głębie. Natomiast marka Wilson sprawia, że ich kolumny stawiają na mocne brzmienia (Potężny bas). Dynamiczny Denon i silne basowe kolumny Wilsona to idealna kompozycja dla fanów Rocka, Heavy Metalu czy muzyki alternatywnej. W proponowanym zestawie mamy dwa głośniki podłogowe, dwa głośniki podstawkowe i głośnik centralny. Taki komplet w połączeniu z AVR-X2700H gwarantuje nam brzmienie na najwyższym poziomie. Twórcy zadbali o to, aby podczas odtwarzania filmów głośniki oddawały detale słuchanych dialogów. Głośniki są pozbawione pogłosu i drgań, dzięki czemu możemy cieszyć się naturalnym i czystym dźwiękiem, kiedy oglądamy ulubione filmy. Na koniec wspomnę, że sam wygląd całego zestawu jest bardzo przyjemny dla oka. Głośniki są atrakcyjne wizualnie. Tradycyjny design wpasuje się w każde otoczenie.

Kino domowe za 5000 zł. To absolutnie możliwe!

Jak widzisz do kwoty 5000 zł, można zakupić porządnej jakości zestaw Kina Domowego. Będzie służył przez lata, a także będzie wspierał najnowsze technologie. Warto zastanowić się czego dokładnie oczekujemy. Czy jesteśmy minimalistami i wówczas Soundbar będzie dla nas idealnym rozwiązaniem? Czy też będziemy chcieli cieszyć się widokiem pięknych zestawem tradycyjnych kolumn? Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że warto każdy zestaw wcześniej posłuchać jak gra. Jest to oczywiście możliwe w sieci salonów Denon Store i AudioForum. Polecam odwiedzić nasze placówki, aby przetestować sprzęt. Nasi Doradcy Klienta oczywiście zaprezentują sprzęt i pomogą państwu w wyborze idealnego zestawu.

Pozdrawiam uprzejmie,
Marcin Cholewski
Doradca Klienta Denon Store Arkadia