Najlepsze mini seriale – poleca Denon Store

0

Kiedy poszukujesz intensywności, która wciąga w największym stopniu. Nie lubisz się rozpraszać wieloma wątkami lub po prostu nie masz czasu na seriale, które mają 6 lub więcej sezonów. Mini serial jest dla Ciebie! Przedstawiamy listę siedmiu, które szczególnie się nam spodobały i możemy je Wam polecić z czystym sumieniem. Zapraszamy!

ŚLEPNĄĆ OD ŚWIATEŁ – POLSKI mini serial

Zaczynamy mocnym polskim akcentem, który wnioskując po popularności podbił serca widzów w całej Polsce. Ślepnąc od Świateł, jest niesamowitą historią, zekranizowaną na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Opowieść przenosi nas do współczesnej Warszawy, która potrafi przeobrazić niektórych w potwora. Innych zniszczyć, a część osób bezpowrotnie pochłonąć. Główny bohater jest świadkiem tego, jak wygląda specyficzna twarz stolicy, samemu będąc jej mocną postacią. Dołączmy do tego świetną grę aktorską m.in. Kamila Nożyńskiego (Kuba Nitecki), Jan Frycza (Dario) czy Robert Więckiewicza (Jacek). Jako ciekawostkę warto dodać, że o mały włos, a postać Dario w ogóle nie znalazłby się w książce, co za tym idzie w serialu. Żulczyk dodał ją pod koniec tworzenia tej powieści. Zdecydowanie polecamy ten mini serial każdemu, kto lubi gangsterskie klimaty!

MARE Z EASTTOWN

Świetna Kate Winslet wciela się w rolę Pani Detektyw z małego miasteczka w Pensylwanii. Prowadzi ona śledztwo w sprawie morderstwa młodej dziewczyny ze środowiska, które bardzo dobrze zna. Co więcej, główna bohaterka Mare Sheehan, próbuje zadbać o to, aby jej własne życie się nie rozpadło. Historia zagłębia się w mroczności małych miasteczek oraz podejmuje próbę stawienia czoła problemowi, jak rodzinne i dawne tragedie mogą wpływać na teraźniejszość. Ten stosunkowo nowy mini serial znajdziecie na platformie HBO GO. Gorąco polecamy!

KOMPANIA BRACI – mini serial wszechczasów?

Ten serial powinien znać każdy. Jeśli jednak jeszcze go nie widzieliście, powinniście wpisać sobie w kalendarz, każdy z odcinków. „Kompania Braci” została zrealizowana z ogromnym rozmachem. Jest opowieścią o żołnierzach Kompanii E, 2 batalionu, 506 pułku 101 Dywizji Powietrzno-desantowej. Będziemy im towarzyszyć, podczas bardzo ważnych (z punktu widzenia historii), przełomowych momentów z okresu II Wojny Światowej. Jest to historia o niezwykłych ludziach, na których spadł obowiązek stawienia czoła niezwykłym czynom. Kolejne odcinki budują między nimi niepowtarzalną więź. Doprowadza ona do momentu, w którym obce sobie osoby, mogą śmiało nazywać się braćmi. Ten mini serial to świetna produkcja, nie tylko dla osób, które lubią wojenne klimaty, dlatego już teraz rezerwujcie na niego swój cenny czas.

CZARNOBYL

Tragedię w Czarnobylu znamy prawie wszyscy. Czy do końca rozumiemy, co się tam stało? I jak duże zagrożenie to wywołało? 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu na Ukrainie doszło do ogromnej eksplozji w elektrowni jądrowej. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna spowodowała największe skażenie promieniotwórcze na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy, ale też rozprzestrzeniła się po całej Europie. Ten mini serial śledzi losy kilku postaci, które były najbliżej tamtych wydarzeń. Chodzi m.in. o głównego radzieckiego fizyka jądrowego, zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR oraz radziecką fizyk jądrową, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora. Ten trzymający w napięciu mini serial, jest obowiązkową pozycją dla każdego fana dobrego kina, niesamowitych historii (również spiskowych) oraz osób, które chcą być świadome najnowszej historii. Jeśli będziecie wybierać się na (zyskującą na popularności) wycieczkę do Prypeci zdecydowanie warto zapoznać się bliżej z historią miejsca, do którego będziecie podróżować.

GAMBIT KRÓLOWEJ

Ten mini serial podzielił nas najbardziej. Tak samo, jak wiele słów zachwytu, tak samo wiele słów rozczarowania. Dlatego tym bardziej polecamy Wam do obejrzenia i zbudowania swojej własnej opinii. „Gambit Królowej” jest ekranizacją powieści Waltera Trevisa, która jest opowieścią o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Główna bohaterka trafia do sierocińca, gdzie odkrywa w sobie ogromny talent do szachów. Uzależnia się jednocześnie się od leków na uspokojenie, które królowały w tej placówce. Napędzana koktajlem ze środków odurzających i alkoholu dziewczyna, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą personę. Postanawia mocno zapisać się w historii konserwatywnego i zdominowanego przez mężczyzn świata zawodowych szachów. Główna bohaterka grana przez Anya Taylor-Joy jest wyjątkowo kuszącą kobietą. Ta dość świeża produkcja czeka na Was, a my czekamy na Wasze opinie.

UNORTHODOX

Krótka, bo tylko 4 odcinkowa historia dziewiętnastoletniej Żydówki Esty jest z pokroju tych, które uczą, ale też skłaniają do myślenia. Bohaterka ucieka z nowojorskiego Brooklynu do Berlina przed zaaranżowanym małżeństwem i ultra ortodoksyjną społecznością. Starając się prowadzić świeckie życie u boku swojej matki, zaczyna naukę w konserwatorium muzycznym. Jej mąż, dowiedziawszy się o ukrywanej ciąży żony, wraz z kuzynem jedzie do Niemiec, gdzie stara się ją odnaleźć. Ta poruszająca historia, pokazuje nam jak ciężko odnaleźć się w dzisiejszych czasach osobom osadzonym w tradycji oraz jak bardzo współczesne podejście do życia, kłóci się z absurdalnymi zasadami, które kontynuowane są od wielu wieków. Polecamy Wam przede wszystkim jako terapię, ale też ogromną bazę wiedzy.

OSTATNI TANIEC – sportowy? mini serial

Michael Jordan i Chicago Bulls zapisali się w historii sporu i świata nie tylko z powodów swoich niewyobrażalnych sukcesów. Jesienią 1997 r. stanęli do walki o szósty w ciągu minionych ośmiu lat tytuł mistrza NBA. Ten serial, składający się z nigdy niepublikowanych urywków tamtego okresu, pokazuje jak wielkimi gwiazdami byli zawodnicy Chicago Bulls, ale też jak wiele poświęci dla sportu. Jeśli chcesz zrozumieć, co znaczy być profesjonalnym sportowcem, jak wiele potrzeba poświęcić i jak wiele za tym idzie, ten mini serial jest dla Ciebie. Spokojnie, nie będziecie oglądać meczów koszykówki. Ten serial został świetnie poskładany, o czym świadczą: nagroda Emmy, 2 inne nagrody i 5 nominacji.

Nie pozostaje nam nic innego niż zaprosić Was na seanse, każdego z tych seriali. Bezsprzecznie przyda Wam się do tego odpowiedni sprzęt. Poza telewizorem warto uzbroić się w świetne zestawy kina domowego, które znajdują się w ofercie naszego sklepu. Szczególnie polecamy te trzy. Pozwolą Wam przeżyć te seriale w zupełnie innym wymiarze. Nie tylko wizualnym, ale też dźwiękowym.

Życzę udanych seansów!

Piotr Woch
Specjalista Social Media
Salony Denon Store i Audio Forum