Najlepsze filmy muzyczne na VOD – selekcja Denon Store

0

Okres między świętami a nowym rokiem to dobry moment, aby obejrzeć coś interesującego na VOD. Świetnym wyborem będą filmy muzyczne. Dlatego przygotowałem dla Was subiektywny wybór najciekawszych obrazów w których króluje muzyka. Przejdziemy przez wiele platform oraz wiele różnych gatunków muzycznych, ale jednego jestem pewien. Przy każdym z tych muzycznych filmów będziecie bawić się świetnie.

Zaczynajmy.

#1 Miłość, 2012, reż. Filip Dzierżawski

Zaczniemy od mocnej polskiej propozycji, czyli filmu „Miłość” w reżyserii Filipa Dzierżawskiego. Jeśli, któreś z nazwisk: Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała coś Ci mówi to masz podwójne szczęście. „Miłość” to film dokumentalny opowiadający o historii pięciu kumpli, którzy postanowili stworzyć zespół i zrobić muzyczną rewolucję. Co mogło wyjść z pięciu różnych charakterów, pięciu różnych wizji? Dowiedz się sam oglądając rzadkość w polskim kinie, czyli film muzyczny. Dostępny jest na platformie TVP VOD.

#2 Spacer po linie / Walk the line, 2005, reż. James Mangold

Odchodząc dość mocno od koncepcji filmu dokumentalnego, przechodzimy do świetnej fabuły, która umilą nam dwie aktorskie gwiazdy. Joaquin Phoenix i Reese Whiterspoon wcielają się w rolę Johnnego Casha i June Carter, pary, która pomimo przeciwności losu stara się stworzyć rodzinę. Ta historia przepleciona świetną muzyką Casha to idealny pomysł na spędzenie popołudnia czy wieczoru. Nie tylko dla fanów tego wielkiego artysty! Film muzyczny „Spacer po linie” dostępny m.in. na serwisie Disney +.

#3 Brud / The Dirt, 2019, reż. Jeff Tremaine

Rock and roll, baby! Ten film to ekranizacja bestsellerowej biografii zespołu Mötley Crüe, zespołu, który stał się sławny, nie tylko poprzez swoją muzykę, ale również styl bycia. To opowieść nasycona jest seksem, narkotykami, rock’n’rollem i mrocznymi kulisami życia w trasie. „Brud” to blisko 2 godziny czystego szaleństwa, przy którym ciężko o nudę. Film dostępny jest na platformie Netflix.

#4 Foo Fighters: Back And Forth, 2011, reż. James Moll

Kolejny film dla fanów mocniejszego brzmienia. Foo Fighters: Back And Forth to dokument o historii tego kultowego zespołu, który powstał na podstawie ponad 1000 godzin nagrań z członkami zespołu. Film to przeplecenie historii grupy oraz procesu nagrywania siódmego albumu zespołu Wasting Light, który muzycy stworzyli w garażu swojego frontmena, mimo tego, że jako ogromne gwiazdy rocka, miały dostęp do najlepszych studio muzycznych na świecie. Gdzie obejrzeć ten film muzyczny? Zapraszamy na Prime Video.

#5 THE BIRTH OF COOL: MILES DAVIS I JEGO MUZYKA, 2019, reż. Stanley Nelson

„Muzyka zawsze była dla mniej jak przekleństwo. Jest jedyną rzeczą o jakiej myślę budząc się i kładąc się spać. Właśnie dla niej żyję” – te słowa wypowiada sam Miles Davis i są one świetnym wstępem do tego czego dowiecie się w tym filmie. Piękny i wciągający obraz o jednym z największym muzyków jazzowych w historii. „The Birth Of Cool” to obowiązkowa pozycja, dla każdego, kto uznaje się za fana muzyki. Ten genialny film znajdziecie między innymi na serwisie Netflix.

#6 Whiplash, 2014, reż. Damien Chazelle

Tego filmu pewnie nie trzeba Wam przedstawiać, jeśli jednak! To jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, komu po drodze z muzyką i dobrymi historiami. Film oparty na jazzowych dźwiękach, to obraz przedstawiający historię młodego i piekielnie ambitnego perkusisty, który za wszelką cenę pragnie stać się członkiem elity artystów muzyki jazzowej. Świetne recenzje i niesamowita gra aktorska, która wprowadzi Was w świetny nastrój. Whiplash tylko do 31 Grudnia obejrzycie na HBO MAX.

Mam nadzieję, że ten filmy muzyczne nie są Wam znane. Gorąco zapraszam przed telewizory czy rzutniki na idealne połączenie dźwięku i obrazu. Cudownie będzie obejrzeć na zestawie kina domowego. Ale jakie wybrać? Przeczytaj: 5 pytań i odpowiedzi, które należy znać przed zakupem kina domowego.

Gorąco polecam!
Piotr Woch
Denon Store