Marantz MODEL 40n – nowa koncepcja klasycznego wzmacniacza zintegrowanego

0
marantz model 40n

Marantz MODEL 40n wyznacza standardy wyjątkowej jakości dźwięku. Zapewnia jednocześnie łatwy dostęp do ogromnej biblioteki cyfrowej muzyki. Dzięki wyjątkowemu designowi MODEL 40n przypadnie do gustu zwłaszcza tym entuzjastom, którzy cenią doskonałość zawartą w detalach i ogromną wydajności we wszystkich aspektach swojego życia.

Klasyczna naturalność – wystarczy podłączyć głośniki

Marantz MODEL 40n zapewnia słuchaczom cudownie bogaty i satysfakcjonujący dźwięk. Sprosta,a zapewne przewyższy oczekiwania audiofili. Niebywała wydajność jest teraz dostępna w jednym urządzeniu, do którego można podłączyć dowolne głośniki. Słuchanie muzyki jest niezwykle łatwe dzięki natychmiastowemu dostępowi do serwisów streamingowych. Spotify, Amazon Music, Tidal, serwis TuneIn i wiele innych na wyciągnięcie ręki. MODEL 40n zapewnia również dostęp do osobistych bibliotek plików, obsługując formaty PCM 192 kHz / 24 bit oraz DSD do 5.6 MHz. Opcje łączności bezprzewodowej obejmują Apple AirPlay 2, Bluetooth i Wi-Fi z technologią HEOS Built-In®.

marantzmodel40nblacksilver

HDMI, Phono i więcej – zaawansowana łączność w wzmacniaczu Marantz Model 40n

MODEL 40n oferuje pełny zestaw wejść analogowych i cyfrowych, w tym sekcję Marantz Musical Phono EQ — przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM. Nietypowo dla produktów z tej kategorii, MODEL 40n wyposażony został w wejście HDMI ARC (Audio Return Channel). Dedykowane wyjście subwoofera z regulacją zwrotnicy umożliwia użytkownikom optymalizację basu w zależności od charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego. Entuzjaści mogą cieszyć się tymi wszystkimi możliwościami dzięki wyjątkowemu wzmacniaczowi analogowemu Marantz. Zapewnia on przestrzenny, dynamiczny dźwięk o niezrównanym poziomie szczegółowości i klarowności.

marantzmodel40nback

Streaming razem lub osobno — dźwięk w całym domu

MODEL 40n został zaprojektowany do pracy jako główny hub dla jednego lub kilku pomieszczeń. Dzięki technologii HEOS® Built-in, możesz cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym pomieszczeniu, korzystając z rozwiązań bezprzewodowych. Odtwarzanie dźwięku w całym domu działa nie tylko w przypadku muzycznych serwisów streamingowych. Możesz słuchać muzyki z dowolnego komponentu podłączonego do MODEL 40n, w tym gramofonu.
Wyposażony w zaawansowaną technologię Wi-Fi, MODEL 40n oferuje bezprzewodowe przesyłanie dźwięku przez Wi-Fi i Bluetooth. Zapewniają one stabilne połączenie nawet w środowiskach miejskich o dużym zagęszczeniu sieci. Aby umożliwić intuicyjną obsługę, MODEL 40n został wyposażony w pilota oraz współpracuje z asystentami głosowymi Siri, Alexa i Google.

marantzmodel40ninterior

Nowa jakość wzmocnienia

Na nowo opracowana sekcja wzmacniacza klasy A/B o mocy 70 W na kanał (8Ω) przewyższa wydajność wcześniejszych modeli o podobnych mocach znamionowych. Większy transformator zasilający, cztery tranzystory wyjściowe na kanał, ciężkie miedziane uzwojenie i bardzo krótkie ścieżki sygnałowe obniżają impedancję wewnętrzną i zapewniają wysoką wydajność mocy, dzięki czemu MODEL 40n jest bardzo dynamiczny i doskonale sprawdza się nawet z trudnymi do wysterowania głośnikami.

Precyzyjna inżynieria i strojenie dźwięku w Modelu 40n

W przypadku MODEL 40n, Marantz Sound Masters wykorzystali najlepsze komponenty, aby zmaksymalizować wydajność. W MODEL 40n zaimplementowano autorskie moduły wzmacniaczy hiperdynamicznych (HDAM). Zapewniają najbardziej muzykalny dźwięk — od precyzyjnych pasaży basowych po gładkie, zrównoważone średnie i wysokie częstotliwości. Wykorzystując starannie wyselekcjonowane podzespoły i możliwie najkrótsze ścieżki sygnału, MODEL 40n został zaprojektowany tak, aby zapewnić bezkompromisową przyjemność płynącą z odsłuchu.

marantzmodel40nsilver

Marantz Model 40n – cena i dostępność

Sprzęt będzie dostępny w dwóch wykończeniach: Marantz Black i Silver Gold. Cena opiewać będzie w granicach 11 999 zł u autoryzowanych dealerów Marantz od marca 2022 roku.

Ten wzmacniacz jest sprzętem dla zaawansowanych odbiorców najlepszej jakości muzyki. To urządzenie stworzone dla osób ponad wszystko ceniących sobie głębię oraz precyzję dźwięku. Także dla tych, którzy nie boją się zaawansowanych technologii. Blisko 70 letnia historia marki Marantz zawsze stała na posterunku prostej filozofii. Przybliżenia słuchacza jak najbardziej do brzmienia oryginalnego nagrania. Dokładnie tak samo jest w tym przypadku.

Życzymy świetnych odsłuchów!