Jak zadbać o bezpieczny dom na czas urlopu?

0

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie, wakacyjne wyjazdy. Chyba każdy z nas lubi się zrelaksować i beztrosko spędzać czas na wyjazdach. Jednak, aby się nie stresować, musimy mieć pewność, że nasze domy są bezpieczne. Jak zadbać o bezpieczny dom, kiedy nas w nim nie ma? My mamy na to parę pomysłów i rozwiązań.

Przede wszystkim, zacznijmy od systemu alarmowego. Eufy Home Alarm Kit to inteligentny system alarmowy, który skutecznie zabezpieczy twój dom. Można nim sterować zarówno przy pomocy fizycznej klawiatury jak i aplikacji w telefonie. Rozbroić i uzbroić dom możesz w kilka sekund wprowadzając hasło lub bezpośrednio z telefonu za pośrednictwem aplikacji Eufy Security.

Powiadomienia są wysyłane na twój telefon, gdy czujnik wykryje ruch, a dodatkowo możesz dostosować czułość czujników, tak aby informowały cię tylko o realnym zagrożeniu, zamiast reagować np. na zwierzęta. Cały system jest bardzo prosty do skonfigurowania.

Aby mieć dodatkową kontrolę, nad tym co się dzieje w naszym domu podczas naszej nieobecności, warto rozważyć instalacje kamer. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka rodzajów kamer do domu.

Bezpieczny dom – kamery wewnętrzne Eufy

Pierwszą propozycją, są kamery marki Eufy. Możesz je skonfigurować z wyżej wspominanym systemem alarmowym. W ofercie znajdują się zarówno kamery zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Kamery Eufycam to bezprzewodowe kamery, które działają na jednym naładowaniu aż do 6 miesięcy. Można je użyć na zewnątrz, jak i w środku domu. Dzięki detekcji ruchu oraz sztucznej inteligencji urządzenie powiadomi użytkownika o niebezpieczeństwie poprzez wysłanie powiadomienia na telefon, a także może wyzwolić alarm. Dodatkowo technologia wykrywania ludzi umożliwia inteligentne wykrywanie kształtu ciała i wzoru twarzy, dzięki czemu możesz być ostrzegany tylko gdy zbliżają się nieznajomi, a nie członkowie rodziny. Pole widzenia po przekątnej 135° pozwala dokładnie zobaczyć, co dzieje się w domu i wokół niego, a jakość obrazu jest krystalicznie czysta.

Z kamerą wewnętrzną Indoor Cam 2K możesz się cieszyć bezpieczeństwem swoim jak i innych domowników. Kamera ta podąża za akcją: po wykryciu ruchu automatycznie śledzi i podąża za poruszającym się obiektem. Ponadto funkcja programowania stref umożliwia otrzymywanie powiadomień o ruchu jedynie z wskazanego miejsca.

Niezwykłym ułatwieniem w życiu rodzicielskim jest również funkcja rozpoznawania płaczu dziecka – gdy kamera rozpozna płacz, powiadomienie jest automatycznie wysyłane na twój telefon. Dodatkowo kamera umożliwia komunikacje dwukierunkową – poprzez użycie aplikacji możemy nawiązać rozmowę z osobą znajdującą się przed kamerą.

Kamera zewnętrzna Netatmo

W ofercie Denon Store i Audio Forum dostępne są również kamery zewnętrzne od Netatmo. Jedna z nich to Smart Outdoor Camera, która ma funkcję odróżniającą ludzi, zwierzęta i samochody. Z urządzeniem łączysz się przez aplikację, w której możesz zdalnie kontrolować co się dzieje w twoim domu. Kamera wykrywa i raportuje obecność w czasie rzeczywistym zawsze, kiedy ktoś porusza się wokół Twojego domu, na miejsce wjedzie samochód lub po prostu Twój pies biega po ogródku, a precyzyjne alarmy od razu poinformują cię co dzieje się na zewnątrz domu.

Kliknij i sprawdź również: „Smart home? To takie proste! Poznaj rozwiązania Netatmo

Obraz jest spektakularnie wyraźny, zarówno w dzień jak i w nocy. Sama kamera wyposażona jest w lampę, która aktywuje się po wykryciu ruchu. Możesz też dyskretnie oglądać co się dzieje na twoim podjeździe wykorzystując podczerwień. Kamera zawiera również funkcję inteligentnej strefy – umożliwia wybranie określonych obszarów dla powiadomień dzięki czemu wiesz dokładnie, kiedy ktoś wchodzi do strefy specjalnej. Dodatkowo, nagrywane są tylko momenty, w których kamera wykryje ruch. Nie ma więc godzin niepotrzebnie nagranych filmów.

Dostępna jest również wersja z syreną, której ogłuszający alarm o wartości 105 dB uruchomiony bezpośrednio z aplikacji odstraszy intruzów. W jednym prostym zdaniu: Smart Outdoor Camera po prostu zastępuje jedną z zewnętrznych lamp oświetleniowych dodatkowo zapewniając ci zaawansowany system zabezpieczeń i monitoringu wraz z potężnym reflektorem.

Nie tylko na zewnątrz…

Netatmo Smart Indoor Camera, to wewnętrzna kamera monitoringu która rozpozna twoich bliskich. Technologia rozpoznawania twarzy to przełom w rynku inteligentnych kamer do domu. Urządzenie odnosi się do ludzi po imieniu i powiadamia użytkownika, gdy pojawia się twarz nieznajomego. Kamera uczy się identyfikować każdego członka rodziny.

Dodatkowo, została zaprojektowana z myślą o poszanowaniu prywatności wszystkich użytkowników. Ustawienia prywatności są w pełni konfigurowalne dla każdego członka rodziny. To użytkownik decyduje czy wysyłać powiadomienia. Nagrane filmy i dane identyfikacyjne pozostają całkowicie prywatne dzięki zapisowi na karcie SD a nie w chmurze. Jeśli jednak chcemy zapisać nagranie w chmurze, to dzięki współpracy z Apple HomeKit Secure Video mamy taką możliwość.

Bezpieczny dom – wideodomofony

Drzwi wejściowe również potrzebują dobrego zabezpieczenia. Nasze inteligentne domofony i zamki zabezpieczą twój dom przed niechcianymi gośćmi. Warto zwrócić uwagę na wideodomofony Eufy Video Doorbell 2K i Marmitek Buzz Lo. Są to urządzenia, które są nie tylko dodatkowym elementem zabezpieczenia domu, ale również narzędziem ułatwiającym komunikację z gośćmi, kiedy jesteś poza domem.

Buzz Lo zapewnia dwukierunkową komunikację, a wysokiej jakości kamera zapewnia obraz pełen szczegółów. Z kolei Video Doorbel 2K wysyła powiadomienia migawki twarzy, abyś mógł szybko sprawdzić, kto jest przy drzwiach w doskonałej rozdzielczości. Możesz ustawić do 3 natychmiastowych odpowiedzi. Gdy zostaniesz powiadomiony o aktywności, po prostu wybierz jedną z wcześniej zarejestrowanych odpowiedzi w celu interakcji i podaj instrukcje zdalnie. Urządzenie działa pół roku działania z jednego ładowania i posiada również możliwość połączenia przewodowego.

Bezpieczny dom – inteligentne zamki

Nuki Smart Lock, to inteligentny zamek do drzwi, który zadba o komfort i bezpieczeństwo. Rozwiązanie to sprawdzi się w domach, biurach i mieszkaniach wynajmowanych krótkoterminowo (dzięki integracji z serwisem Airbnb). Montaż urządzenia jest szybki i nie wymaga ingerencji w konstrukcję drzwi. Zamek jest kompatybilny z aplikacją, z której jednym kliknięciem otworzysz i zamkniesz drzwi. Wyposażony jest w funkcję Lock‘n’Go, dzięki której drzwi zamkną się automatycznie kilka sekund po zamknięciu drzwi. Dodatkowo, możesz skonfigurować ustawienia tak aby zamek sam się otwierał, kiedy zbliżysz się do domu dzięki funkcji rozpoznawania telefonu. Dodatkowo możesz umożliwić innym otworzenie twoich drzwi poprzez jednorazowy kod wysyłany za pomocą komunikatorów (takich jak WhatsApp, e-mail itd).

Bezpieczeństwo twojego domu jest najważniejsze. Inteligentne urządzenia pozwolą ci na pełną kontrole i spokój podczas wyjazdów i na co dzień. Jeśli chcecie je lepiej poznać i przetestować, zapraszamy do salonów Denon Store i Audio Forum. Nasi Specjaliści chętnie zaprezentują wszystkie możliwości sprzętów i pomogą w ich wyborze.

Marketing Team