Inteligentny i bezpieczny dom z marką Marmitek

0

Marmitek to działająca od 1997 roku holenderska marka posiadająca w swojej ofercie szeroką gamę popularnych rozwiązań smart home. Zobaczcie jak łatwo można sterować oświetleniem w całym domu i mieć na niego podgląd z dowolnego miejsca na świecie. Oprócz tego, podpowiadamy, jak zadbać o bezpieczeństwo nieruchomości podczas wakacyjnych wyjazdów i jak ułatwić sobie codzienne czynności. Zapraszamy!

Wszystkie urządzenia Marmitek działają dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi 2.4GHz. Przy tym mają bardzo niski pobór mocy w trybie czuwania (mniej niż 0.5W). Konfiguracja każdego produktu marki jest intuicyjna. Dedykowana aplikacja SmartMe dostępna w Sklepie Play oraz AppStore przeprowadzi Cię przez proces dodawania produktów do środowiska domowego.

Pozwala ona nie tylko na konfigurację urządzeń, ale także na sterowanie każdym z nich. Możemy również tworzyć własne sekwencje zachowań – scenariusze i uruchamiać je z dowolnego miejsca na świecie.

Dzięki kompatybilności z Google Home oraz asystentami głosowymi (Alexa, Google) a także możliwości dodawania skrótów dla Siri, możesz sterować urządzeniami również przy użyciu komend.

Bardzo łatwo: klik – i światło!

Prezentację oferty Marmiteka zaczniemy od urządzeń z kategorii smart oświetlenia. W portfolio marki znajdziemy zarówno żarówki, które same w sobie są ozdobą, jak i te do zamontowania w standardowych żyrandolach czy lampkach.

Sprawdź również: „Jak zadbać o bezpieczny dom na czas urlopu?

Mamy do wyboru 16 milionów kolorów w modelach RGB. Regulowaną temperaturę światła w zakresie 2700-6500 K i zmianę jasności każdej żarówki. Szeroki wybór rodzajów gwintu: E14, E27 oraz GU10, gwarantuje nieograniczone możliwości zastosowania żarówek.

Produkty tej kategorii możemy podzielić na 3 rodzaje żarówek:

  • LED RGB z regulowaną temperaturą i jasnością światła: GLOW ME, GLOW SE, GLOW XSE.

  • Żarówki LED „Edisonowskie” z regulowaną temperaturą i jasnością światła: GLOW MI, GLOW LI, GLOW XLI, GLOW XXLI.

  • LED z regulowaną temperaturą i jasnością światła: GLOW MOGLOW MO, GLOW XSO.

Elektryczny, bystry prąd!

W ofercie Marmitek znajdziemy trzy produkty sterujące zasilaniem:

  • smart wtyczka POWER SE, która umożliwia zdalne sterowanie podłączonym do niej urządzeniem. Możesz je włączyć i wyłączyć od razu, o ustalonej porze bądź po określonym czasie.

  • POWER SI – bardziej zaawansowana wtyczka, wyposażona dodatkowo w dwa gniazda USB oraz miernik poboru mocy, który pomoże dokładnie kontrolować zużycie prądu.

  • smart listwa zasilająca POWER LI, która posiada 4 niezależnie sterowane gniazda 100-240V a także 4 gniazda USB – również z możliwością sterowania. Wbudowany miernik poboru mocy a także zabezpieczenie antyprzepięciowe – chroniące przed skutkami uderzenia piorunu.

Marmitek – bezpieczeństwo przede wszystkim

Druga kategoria produktów to rozwiązania pomagające w dbaniu o bezpieczeństwo Twojego domu. Mamy do wyboru kamery do monitoringu wewnątrz jak i na zewnątrz: VIEW ME oraz VIEW MO.

Obydwa modele posiadają możliwość wykrywania ruchu zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki wyposażeniu w podczerwień oraz obustronnej komunikacji (wbudowany mikrofon i głośnik), mamy możliwość użycia wewnętrznej kamery VIEW ME na przykład jako elektronicznej niani. Więcej informacji o aktualnym statusie Twojego domu dostarczą dodatkowe czujniki: SENSE SE – czujnik ruchu oraz SENSE SI – czujnik otwarcia drzwi/okna.

Te dodatkowe elementy pozwalają np. na stworzenie scenariusza w aplikacji. Przykładowo: żarówka zacznie migać, gdy zostaną otwarte drzwi/okno, lub zapali się światło w korytarzu, gdy do niego wejdziesz.

Smart domofon Marmitek

Na to rozwiązanie składają się dwa urządzenia z oferty marki Marmitek:

BUZZ LO – wideodomofon smart, który pokaże obraz live sprzed drzwi Twojego domu, oraz powiadomi, gdy ktoś się przed nimi pojawi.

BELL ME – dedykowany smart dzwonek, do drzwi który możesz umieścić w dowolnym miejscu w domu, ponieważ komunikuje on radiowo z wideodomofonem a zasilany może być przez baterie czy usb.

Warto wspomnieć, że Marmitek jest pomocny, kiedy jesteś poza domem i chcesz stworzyć wrażenie, że się w nim znajdujesz. Urządzenia idealnie sprawdzą się podczas wakacyjnych wyjazdów.

Zapraszamy do salonów Denon Store i Audio Forum, w których możecie przetestować urządzenia typu smart home. Nasi Eksperci chętnie pokażą ich możliwości i pomogą w wyborze.

Rafał Kowalewski
Doradca Klienta Denon Store
Galeria Mokotów, Warszawa