Beosound: Emerge, Level i Balance, czyli trzej bezprzewodowi muszkieterowie od Bang & Olufsen

0

Poznajcie Beosound: Emerge, Level i Balance, czyli nowe głośniki multiroom marki Bang & Olufsen. Jakie mają funkcje i czym zachwycają? Kto odpowiada za ich niepowtarzalny design? Jak brzmią? Sprawdza, to nasz Ekspert, który sprawdza ich możliwości. Zapraszamy. 

Nie tak dawno pisaliśmy o dwóch nowych modelach słuchawek Bang & Olufsen a przed nami kolejna premiera ze stajni duńskiego producenta! W tym roku dostaliśmy już jeden zupełnie nowy głośnik multiroom – Beoplay Level a dziś doczekaliśmy się jego młodszego brata – Beosound Emerge.

Trio nowych głośników multiroom uzupełnia też dość świeży Beosound Balance i to właśnie pod kątem tych trzech urządzeń przyjrzymy się bliżej nowej fali odtwarzaczy strefowych giganta ze Struer.

Ponadprzeciętny design

Na początku to co łączy wszystkie omawiane modele, czyli design. Jest on ponadprzeciętny i wyprzedzający swoje czasy. Zaczynając od modelu Balance, widzimy tu ciekawy zabieg designerski.

Podstawa głośnika w kształcie walca w ciekawy sposób dzieli urządzenie na dwie części. Przy czym wyższa część zdaje się lewitować na podstawą. Pomysł ten to owoc pracy brytyjskiego studia LAYER pod kierownictwem Benjamina Huberta, który odpowiada również za design Beosound Emerge.

Sprawdź również: „Kino domowe z kolumnami aktywnymi Bang & Olufsen – jak to zrobić?

Wracając do podstawy z drewna dębowego, na jej wierzchu znajduje się aluminiowy grill ze wzorem Fibonacciego zapewniający przezroczystość akustyczną. To właśnie w podstawie znajduje się jeden z dwóch głośników niskotonowych. Kolejny znajduje się w drugiej części urządzenia w pozycji odwrotnej tworząc z pozostałymi pięcioma głośnikami mocny system dźwięku 360°. Całość otoczona została przyjemnym materiałem o wyraźnym splocie, aby jeszcze bardziej zwrócić uwagę na detale. Wierzch urządzenia to panel sterowania z dotykowym interfejsem umożliwiający zmianę utworu, regulację głośności oraz przejście pomiędzy trybami Bluetooth/Wifi.

Interakcja z użytkownikiem i światło wydobywające się z wnętrza urządzenia zapewnia subtelny wygląd i odrobinę magii. Dzięki czujnikom zbliżeniowym Beosound Balance rozświetla się, gdy się do niego zbliżasz uwypuklając przyciski funkcyjne, elementy sterujące pojawiają się tylko wtedy, gdy są potrzebne. Kiedy odchodzisz od Besound Balance, elementy sterujące ponownie przygasają.

Beosound Balance – idealne brzmienie w każdym miejscu

Beosound Balance dzięki funkcji Active Room Compensation pozwala na dobranie optymalnego brzmienia niezależnie od lokalizacji głośnika. Urządzenie automatycznie dostraja się względem położenia. W aplikacji Bang & Olufsen możemy wybrać, czy głośnik znajduje się w rogu pomieszczenia, przy ścianie lub w przestrzeni otwartej.

Korzystanie z asystenta głosowego Google nigdy nie było prostsze, aby rozpocząć należy wybrać ikonę mikrofonu na górnym panelu sterowania. Jest to opcja dostępna zarówno dla właścicieli iPhonów jak i smartfonów z systemem Android.

Wszystkie urządzenia z rodziny Beosound mogą pełnić zarówno rolę pojedynczego odtwarzacza muzyki jak i jednego z kilku elementów systemu multiroom dla naszej przestrzeni. Wystarczy, że umieścisz Beosound Balance tam, gdzie chcesz, i dodasz pozostałe urządzenia takie jak Emerge lub Level w aplikacji B&O. Teraz możesz cieszyć się precyzyjnym dźwiękiem niezależnie od pomieszczenia.

Podsumowując, Beosound Balance to świetny głośnik o nieoczywistym designie, 7 przetworników zasilanych łącznie mocą ponad 850W w klasie D zdecydowanie zapewnia donośny dźwięk w pomieszczeniach do 80m2. Idealne rozwiązanie do salonu czy biura, świetnie sprawdzi się również w sypialni czy przestrzeni otwartej. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: Black Oak, Natural Oak oraz Gold Tone.

Beosound Level – zabierz go, gdzie tylko chcesz

Kolejnym z naszych Trzech Muszkieterów jest Beosound Level, minimalistyczny i w pełni przenośny odtwarzacz na nowo odkrywa możliwości bezprzewodowego systemu audio.

Osadzona w odlewanej aluminiowej ramie modułowa konstrukcja pozwala na wymianę baterii czy maskownic, która bazowo wykonana jest z dębowego drewna o ażurowej budowie. Możemy ją maskownicą z materiałem o wyraźnym splocie znanego z modelu Beosound Balance.

Posiada aż 5 głośników o łącznej mocy ponad 100W. Level doskonale uzupełni każdą powierzchnię, w której się znajdzie w szerokopasmowy dźwięk stereo a w konfiguracji multiroom rozszerzy dotychczasowe doznania. Idealny do sypialni, kuchni oraz gdziekolwiek, gdzie zajdzie taka potrzeba.

Ustaw go, gdzie tylko chcesz, o znakomity dźwięk zadba Level

Z uwagi na pełną bezprzewodowość urządzenia ponownie mamy do czynienia z trybem Active Room Compensation. Zapewnia on wciągający, pełnozakresowy dźwięk, który dostosowuje się do orientacji głośnika. Położony na płasko automatycznie rozszerza pole dźwiękowe do 360 stopni, aby dotrzeć do każdego, w każdym miejscu w pomieszczeniu.

Ciesz się rozproszonym i szczegółowym dźwiękiem, gdy Beosound Level ustawiony jest pionowo. Głośnik otwiera scenę zapewniając bogate wrażenia stereo. Powieś go na ścianie za pomocą specjalnego uchwytu Beosound Level Wall Bracket, aby zapewnić stałe zasilanie i korzystaj z kapitalnego dźwięku wypełniającego całe pomieszczenie.

Do wyboru oprócz Bluetooth w każdym urządzeniu z serii Beosound mamy również AirPlay 2, wbudowanego Chromecasta oraz Spotify Connect.  Dodatkowo od niedawna użytkownicy B&O mogą korzystać z Bang & Olufsen Radio, który uzupełnia listę źródeł wszystkich urządzeń.

Zaskakuje rozwiązaniami

Bosound Level sterujemy za pomocą dyskretnych, płynnie zintegrowanych z aluminiową ramką przycisków pojemnościowych. Zintegrowany czujnik zbliżeniowy pozwala na pojawienie się powierzchni sterującej tylko wtedy, gdy jest to potrzebne i delikatne przyciemnienie po użyciu. Czujnik światła zawsze zapewnia odpowiednią jasność.

Bateria urządzenia pozwala na ok 16 godzin bezprzewodowego odtwarzania muzyki. Ładowanie odbywa się za pomocą specjalnego magnetycznego klipsa, który idealnie wpasowuje się w wyznaczone zagłębienie przy porcie ładowania. Dzięki zastosowaniu takiego rodzaju połączeń Beosound Level zyskał IP54, a więc kurz, piasek czy woda nie są mu straszne. Pełen cykl ładowania (0-100%) zajmuję ok 3 godzin, ładowanie przez dwie godziny napełni naszą baterię w ok 80%.

Beosound Emerge – głośnik czy kameleon?

Przejdźmy do najnowszego dziecka spod szyldu B&O, czyli Beosound Emerge który jest jak kameleon, pojawia się tylko wtedy, gdy chce być zauważony.

Niezwykle smukły profil z wzornictwem inspirowanym książką i szerokością zaledwie 6,7 cm, Beosound Emerge to elegancki i wszechstronny dodatek do każdego pomieszczenia – zarówno w widocznym miejscu, jak i dyskretnie schowany na półce.

Pełnozakresowe wrażenia dźwiękowe

Profil ultra slim zawiera rewolucyjną konfigurację przetworników. Wyjątkowo małe przetworniki zostały specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić pełnozakresowe wrażenia dźwiękowe, które zwiększają swoją klarowność. 4-calowy głośnik niskotonowy wytwarza dookólne niskie częstotliwości bez względu na to, gdzie jest skierowany podczas gdy kompaktowy 1,45-calowy przetwornik średniotonowy i 0,6-calowy głośnik wysokotonowy są umieszczone u góry, aby zapewnić maksymalne uderzenie.

Zintegrowany górną częścią głośnika dotykowy interfejs sterujący pozwala na regulację głośności poprzez koliste ruchy co samo w sobie jest przyjemnym doświadczeniem. Mamy tam również przyciski zmiany utworu, play/pause, wybór źródeł oraz przycisk asystenta głosowego.

Jako ciekawostkę warto dodać, że na spodzie urządzenia znajduje się przycisk pozwalający włączyć lub wyłączyć mikrofon. Dzięki niemu możemy jeszcze bardziej zwrócić uwagę na nasze bezpieczeństwo.

Najmniejszy z rodziny Beosound waży nieco ponad 1,3 kg i dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – Gold Tone oraz Black Anthracite.

Niezależnie od wybranego koloru, personalizacji i materiałów, z których zostały wykonane urządzenia z serii Beosound to małe dzieła sztuki, które oprócz ikonicznego designu gwarantują dźwięk najwyższej klasy.

Zapraszamy do salonów Denon Store i Audio Forum, w których możecie poznać i przetestować sprzęt marki Bang & Olufsen. Oprócz tego, zapraszamy do wybranych naszych salonów na ekskluzywne prezentacje Beovision Harmony i BeoLab 50 w ramach Road Show. Kliknij i umów się na spotkanie już teraz!

Gdzie i kiedy?

od 12.07 do 25.07 Kraków (Galeria Krakowska)

02.08 do 15.08 Katowice (Silesia City Center)

23.08 do 05.09 Gdańsk (Galeria Bałtycka)

13.09 do 26.09 Warszawa (Westfield Arkadia)

28.09 do 10.10 Warszawa (Audio Forum ul. Kurantów 34).

Kamil Majchrzak
Doradca Klienta w Denon Store
Wroclavia, Wrocław