Instalacje audio-video: zawieszenie tv 77” na zabudowie meblowej

0

Telewizory o przekątnych powyżej 65 cali stały się ostatnimi czasy standardem. Dzieje się tak ze względu na coraz niższe ceny oraz bardzo dobrą jakości obrazu jaką oferują matryce OLED. Instalacje tak dużych sprzętów mogą być utrudnione. Tym razem nasi Eksperci zmierzyli się z montażem telewizora o przekątnej 77” marki LG. Jak wyglądały prace? Zobaczcie!

W poprzednim artykule, pisaliśmy o instalacji krok po kroku ekranu projekcyjnego typu INCELL. Jednak nie zawsze mamy możliwość zaproponowania Klientowi ekranu i projektora. Na szczęście duże matryce telewizorów, dają namiastkę jego posiadania. Tym razem zamontowaliśmy telewizor 77”.

Instalacje audio-video: zaczynamy od pomiarów

Bez wątpienia prace rozpoczynamy od pomiarów. Życzeniem inwestora było schowanie ekranu telewizora we wnęce wykonanej z zabudowy gipsowo-kartonowej. Aby pomiary się powiodły należało dobrać taki wieszak do telewizora, który pozwala na wysunięcie go poza obrys wnęki. Umożliwia to precyzyjny montaż samego ekranu i dopasowania krawędzi telewizora do obrysu zabudowy. Dlatego wybór padł na niezawodny w takich przypadkach wieszak marki VOGEL, model THIN 550.

Zobacz również „Akustyka wnętrz – czas pogłosu

Instalacje audio-video: przygotowanie przestrzeni do montażu

Aby móc bezpiecznie zamontować ekran o wadze powyżej 30 kg we wnętrzu zabudowy, należało ją w pierwszej kolejności wzmocnić wstawiając dodatkową płytę wiórową OSB o grubości 22mm w osi montażu wieszaka. Została ona przykręcona do powstałego uprzednio wzmocnienia profilami stalowymi.

Ostatnim elementem jaki należało przygotować przy wzmacnianiu konstrukcji zabudowy pod montaż było doprowadzenie kabli potrzebnych do uruchomienia telewizora wraz z systemem audio, czyli zasilanie 230V, kabel HDMI 4K 2.1, kable koncentryczne do telewizji naziemnej i satelitarnej oraz kabel CAT6 do podłączenia telewizora pod sieć Ethernet.

Całość instalacji została przygotowana pod późniejsze uzupełnienie o system nagłośnienia bezprzewodowego na bazie najnowszego soundbara Sonos Arc wraz z subwooferem Sonos SUB Gen.3

Podsumowując zakres prac:

  •  wykonanie pomiarów do projektu zabudowy;
  •  wybór wieszaka o odpowiednich parametrach;
  •  wzmocnienie konstrukcji płytami osb w miejscu montażu wieszaka;
  •  dobór ruchomego wall bracketu z możliwością wychylenia tv;
  •  instalacyjne wyprowadzenie okablowania;

Nasi Eksperci są do Waszej dyspozycji. Chętnie pomożemy w zakresie doradztwa sprzętu audio-video i smart, w zakresie projektowania instalacji oraz akustyki pomieszczenia. Zapraszamy do salonów Denon Store i Audio Forum w całej Polsce oraz do kontaktu z infolinią: (22) 462 87 00 lub mailowo: [email protected].

Powyższe prace instalacyjne i montażowe wykonali specjaliści z salonu Denon Store Wroclavia z Wrocławia.

Stanisław Jachimowicz
Zastępca Kierownika Salonu Denon Store Wroclavia,
Wrocław