Instalacje audio-video: – wykonanie instalacji pod głośniki BeoLab 18

0

Tym razem nasi Eksperci od instalacji audio-video, wykonali montaż sprzętu marki Bang & Olufsen. Bazował on na kolumnach premium BeoLab 18. Zobaczcie, jak przebiegły prace, od czego zaczęliśmy i czym zachwycają wybrane przez Klienta kolumny.

Zakres prac:

  • wyprowadzenie w peszlach okablowania power link kat 7;
  • doprowadzenie zasilania 230 do głośników aktywnych;
  • przygotowanie przyłącza do tv;
  • 2 x kabel koncentryczny;
  • 2 x skrętka kat 6A;
  • kabel 230 V.

Kolumny BeoLab 18

Popularne „ołówki” czyli kolumny aktywne BeoLab 8000 doczekały się jakiś czas temu swojej nowszej edycji. Mowa o BeoLab 18, które uwzględniają projekt soczewki akustycznej acoustic lens oraz system bezprzewodowy WISA.

Bez wątpienia kolumny są małym arcydziełem. Z pewnością ich bogata możliwość personalizacji kod względem koloru obudowy czy zastosowania maskownic z naturalnego drewna dębowego przyczyniła się do ich ogromnego sukcesu.

Wielu naszych klientów wybiera właśnie ten model z uwagi na ich smukłą konstrukcję i wyjątkowy projekt wzorniczy. Same kolumny poza możliwością wykorzystania w systemach audioBang & Olufsen można integrować również z amplitunerami A/V po wyjściu PRE-OUT. Możemy także skorzystać z bezprzewodowej technologii WISA dostępnej również w wybranych telewizorach marki LG.

Czy wiecie, że w naszych salonach możecie umówić się na prezentację Beovision Harmony i BeoLab 50? Zobaczcie film!

Przygotowanie okablowania

Podczas prac na tej inwestycji przygotowaliśmy przyłącze kablowe pod przyszły telewizor. Uwzględniliśmy doprowadzenie kabla zasilającego 230V oraz po dwa kable koncentryczne do telewizji DVB-T oraz SAT a także dwa kable sieciowe CAT6A.

Zobacz również: Instalacje audio-video: kino domowe 5.1 i 2 strefy stereo

Do każdego z głośników w wyznaczonym miejscu ich instalacji doprowadziliśmy w posadzce kable systemowe Bang & Olufsen POWER LINK CAT 7 oraz kable zasilające 230V typu OMY 2×1,5mm². Kable zostały położone w peszlach a bruzdy zostały zabezpieczone przez opianowane przed uprzednim położeniem podłogi z paneli drewnianych.

Wybór sprzętu

W tym przypadku klient zdecydował się na telewizor marki Bang & Olufsen co pozwoliło mu w późniejszym czasie na rozszerzenie obecnego zestawu do pełnowymiarowego kina 5.1. W rezultacie, jako kolejny etap naszej współpracy z Klientem, dołożyliśmy 3 aktywne głośniki 2x BeoLab 18 i subwoofer BeoLab 19.

Instalację, montaż i konfigurację systemu wykonali specjaliści salonu Denon Store Wroclavia, Wrocław.

Tego typu prace wykonujemy w całej Polsce. Na koniec, zapraszamy do kontaktu z najbliższym naszym salonem lub umówienia spotkania online. Chętnie pomożemy w stworzeniu profesjonalnej instalacji audio-video.

Stanisław Jachimowicz
Zastępca Kierownika Salonu
Denon Store Wroclavia, Wrocław