Focal Bathys – po pierwsze Hi-Fi

0
focalbathys

Zanim pomyślisz, że to kolejny tekst o słuchawkach bezprzewodowych, których mnóstwo na rynku, pozwól, że zwrócę Twoją uwagę na jeden fakt. Za chwilę poznasz lepiej słuchawki, które na tle konkurencji wyróżnia bardzo ważny fakt. Dźwięk Hi-Fi. Poznaj lepiej nowe słuchawki Focal Bathys.

Nowy standard

Francuska marka Focal wprowadziła na rynek audio nie tylko nowy produkt w postaci słuchawek bezprzewodowych. Stworzyła również nowy standard, do którego dążyć będą inni producenci. Prace nad słuchawkami Bathys trwały 3 lata. Poskutkowały pierwszymi w historii firmy bezprzewodowymi słuchawkami z dźwiękiem Hi-Fi.

Dźwięki w Focal Bathys

Użyte w nich przetworniki znane są Wam z innych high-endowych i flagowych słuchawek tej marki. Jeśli kiedyś szukaliście informacji o najlepszych słuchawkach na świecie, na pewno nie ominęły Was takie nazwy jak Utopia, Stellia czy Clear. Te wielokrotnie nagradzane słuchawki przekazały swoje DNA do nowych Bathysów. Dlatego z dużą przyjemnością, przekazuję – to najlepiej brzmiące słuchawki bezprzewodowe, jakie miałem w rękach i jakich mogłem posłuchać, a wierzcie mi, było tego sporo.

Doskonała dynamika, imponująca dbałość o detale odtwarzanej muzyki, świetnie zbalansowany dźwięk – właśnie to dostaniecie od Focal Bathys.

Technologie

Słuchawki obsługują standard Bluetooth 5.1 z technologią multipoint, która pozwala na podłączenie do nich dwóch źródeł dźwięku. Obsługują one również kodeki wpierające najwyższą jakość. AAC, (najwyższy obecnie kodek dla urządzeń marki Apple), aptX i aptX Adaptive, zapewniające doskonałe pasmo przenoszenia oraz stabilność sygnału.

Focal Bathys to również tryby aktywnej redukcji szumu. Są dwa – tryb Focus, który pozwali Wam skupić się podczas pracy w domu czy biurze oraz tryb Silent, który został specjalnie przygotowany pod głośniejsze otoczenia, jak pociągi czy samoloty. Słuchawki te mają również tryb transparentny, w którym bez problemu dogadacie się z osobami obok Was, oczywiście bez zdejmowania słuchawek.

Tryb USB-DAC

Jest jeszcze jedna rzecz, która udowadnia, że to przede wszystkim słuchawki Hi-Fi. Chodzi o tryb USB-DAC, w którym doświadczycie najwyższej jakości dźwięku. Jak to działa? Podłączacie słuchawki poprzez dołączony do zestawu kabel USB-C do laptopa czy telefonu. Ukryty w nich dedykowany konwerter cyfrowo-analogowy oraz wzmacniacz sprawią, że do Waszych uszu dotrze nieskompresowany w żaden sposób dźwięk o 24 bitach i częstotliwości 192 kHz. Dzięki temu trybowi dostaniecie nieskazitelny, muzykalny, pozbawiony żadnych skaz i szczegółowy dźwięk.

Bateria w Focal Bathys

Jeśli jeszcze Was nie przekonałem to dodam tylko, że bateria w trybie ANC wytrzymuje do 30 godzin, 35 godzin pograją podłączone przez przewód Jack 3,5 mm, zaś w trybie USB-DAC uraczą Was najlepszej jakości dźwiękiem przez ponad 40 godzin. Są kompatybilne z szybkim ładowaniem, więc 15 minut ładowania pozwoli Wam na odtwarzanie muzyki przez 5 godzin.

Coś jeszcze?

Zacznę od tego, że tu słuchawki sa po prostu śliczne. Świetne materiały, których użyto do ich produkcji zdradzają, że to produkt premium. Naturalna skóra, mikrofibra, magnez i aluminium tworzą poczucie trwałości i wyjątkowości. Na bokach słuchawek znajdziecie również podświetlane logo, które możecie wyłączyć. W jaki sposób?

Za pomocą dedykowanej aplikacji, która poza taką możliwością, daje opcję przełączania pomiędzy trybami ANC. Posiada również equalizer. Możecie skorzystać z wcześniej przygotowanych ustawień lub stworzyć własne unikalne brzmienie.

W zestawie ze słuchawkami dostajecie poręczne i eleganckie etui oraz dwa przewody. Każdy po 1,2 metra. 3,5 mm jack oraz kaber USB-C-USB-C to odpalenia trybu USB DAC.

Podsumowując

Pamiętajcie, że te wybierając Focal Bathys dostajecie coś więcej, niż tylko bezprzewodowe słuchawki. Dostajecie produkt, który wyniesie Wasze wrażenia słuchowe na zupełnie nowy poziom. Poziom, którego nigdy wcześniej nie doświadczyliście wprost z bezprzewodowych słuchawek.

Zapraszam Was do wszystkich salonów Denon Store i Audio Forum w których na własnych uszach przekonacie się jak dobrze brzmią nowe Focal Bathys. Możecie je również zamówić na stronie salonydenon.pl.

Bonjour et merci!
Piotr Woch
Denon Store