Przegląd słuchawek do telekonferencji

0

Słuchawki stają się nieodzownym towarzyszem naszej pracy. Ułatwiają rozmowy, pomagają w zrelaksowaniu się, a dzięki trybom ANC pozwalają na odcięcie się od hałasu z zewnątrz. Które z nich sprawdzą się podczas home office? Jakie modele poradzą sobie z hałasem w biurowych open spaceach? Nasz Ekspert z salonu Denon Store testuje najpopularniejsze modele dostępne na rynku. Zobaczcie, które słuchawki wypadły najlepiej.

Jedni wykorzystują słuchawki do odcięcia się od hałasu, inni do telekonferencji a jeszcze inni do umilenia sobie czasu pracy ulubionymi utworami. W tym wpisie chciałbym przedstawić Wam propozycje słuchawek, które sprawdzą się w użytku codziennym, ale co ważniejsze, pomogą nam usprawnić i uprzyjemnić czas spędzony w pracy.

1. Denon AH-GC30 i 3 tryby wyciszenia

Pierwsza propozycja to słuchawki marki Denon. AH-GC30 jest naszym flagowym modelem wokółusznym, wyposażonym w system aktywnej redukcji hałasu. Dzięki trzem trybom ANC możemy dostosować swoje słuchawki tak by w optymalny sposób niwelowały hałas z otoczenia. Bez wątpienia ułatwi to przebywanie oraz skupienie się w często zatłoczonych i hałaśliwych biurach. Dodatkowo pady słuchawkowe zostały wykonane z pianki zapamiętującej kształt naszej głowy, dzięki czemu słuchawka dopasuję się i będzie wyjątkowo wygodna w codziennym użytkowaniu.

Denon AH-GC30 posiadają również wbudowany mikrofon, który umożliwi nam prowadzenie rozmów telefonicznych, a wejście USB pozwoli nie tylko na ładowanie, ale również na podłączenie i używanie słuchawek z naszym komputerem.

Czy wiesz, dlaczego warto i jak wybrać słuchawki z aktywną redukcją szumów?

2. Denon AH-C820W i perfekcyjna jakość dźwięku

Propozycja dla osób, które cenią sobie jakość dźwięku, ale również rozmiar słuchawki. Bezprzewodowe, oraz wyjątkowo lekkie słuchawki wyposażone w pianki Comply sprawią, że ich użytkowanie stanie się wygodne i bezproblemowe. Dzięki technologii Double Air Compression™ w przerwach od prowadzenia rozmów, będziemy mogli cieszyć się dźwiękiem obdarzonym potężnym basem oraz wysokim poziomem detali. Czas pracy słuchawek Denon AH-C820W wynosi 10 godzin a fakt, iż obsługują one m. in takie kodeki jak aptX/aptX Low Latency sprawi, że nie będziemy musieli martwić się opóźnieniami względem obrazu, podczas uczestniczenia np. w video konferencjach.

Sprawdź także: Słuchawki wokółuszne czy nauszne – które wybrać?

3. B&O Beoplay H9 3rd Gen i skuteczny tryb redukcji hałasów

Duńska firma Bang & Olufsen stała się legendą świata audio, nie dziwi więc fakt, że słuchawki ich produkcji cieszą się równie dużym powodzeniem co komponenty AV. Najnowsza generacja serii H9 utrzymuję swoją pozycję i pokazuje, że firma nie osiadła na laurach i stara się doprowadzić swoje słuchawki do „jeszcze większej perfekcji”.  B&O H9 3rd Gen są słuchawkami wyposażonymi w niezwykle skuteczny tryb redukcji hałasu. Bez wątpienia jest to propozycja dla osób szukających odcięcia od wszelkich dźwięków otoczenia i skupienia się na swojej ulubionej playliście. Oprócz wykonania z najwyższej jakości komponentów, słuchawki mogą poszczycić się wysokiej klasy dźwiękiem. Basy są ciepłe, nie narzucają się górą, a środek nie kłuje w uszy, co sprawia, że wszystko tworzy jedną spójną całość.

Dodatkowo H9 3rd Gen wyposażone są w przycisk uaktywniający asystenta głosowego. Dzięki temu użytkownicy telefonów Apple będą mogli jednym ruchem uaktywnić Siri, a posiadacze androida – Google Assistant.

4. B&O Beoplay E4 i 20 h użytkowania z ANC

Słuchawka dla osób, które cenią sobie jakość brzmienia, kompaktową wielkość oraz ciszę, zagwarantowaną dzięki aktywnej redukcji hałasu. Bang & Olufsen E4 są dokanałowymi słuchawkami ze specjalnie zaprojektowanym systemem ANC. Konstrukcja jest lekka, a jedno ładowanie akumulatora starcza na aż 20 godzin użytkowania trybu ANC.

5. JAYS m-Seven Wireless, dyskretne i o wielkiej mocy baterii

Ostatnią propozycją, którą chciałbym Państwu przedstawić w tym zestawieniu, są słuchawki true wireless Jays M-Seven Wireless. Jest to słuchawka dla osób ceniących sobie dyskrecję oraz niecierpiących splątanych kabli.

Słuchawki wyposażone zostały w specjalne etui, pełniące również funkcję mobilnej ładowarki wystarczając na aż 3 pełne ładowania. Godny pochwały jest również czas pracy słuchawek na jednym naładowaniu. Pomimo swoich wyjątkowo kompaktowych rozmiarów słuchawka jest w stanie pracować przez 9,5 godziny, co w kontekście słuchawek o tak małych rozmiarach jest w zasadzie niespotykane. M-Seven Wireless wyposażone są w panele dotykowe, dzięki czemu jednym ruchem odbierzemy przychodzące połączenie, zmienimy bądź podgłośnimy słuchany utwór.

Propozycji słuchawek, które spełnią się zarówno w czasie wolnym jak i w pracy jest wiele. Przy wyborze tej najbardziej odpowiadającej nam konstrukcji warto zwrócić uwagę na wiele czynników: wielkość, czas pracy na baterii czy sama jakość prezentowanego dźwięku. Zachęcamy do odwiedzin naszych salonów Denon Store, w których można przetestować słuchawki. Nasi Eksperci z wielką chęcią pomogą dobrać dla Państwa najbardziej odpowiadający sprzęt.

Robert Maćkowiak
Doradca Klienta Denon Store
Posnania, Poznań