Netatmo wprowadza kompatybilność z Home Hit

0

Posiadając urządzenia Netatmo, możemy w pełni stworzyć inteligentny dom. Od kamer z podglądem obrazu w aplikacji na smartfonie aż do nowoczesnych stacji pogodowych. Teraz korzystanie z nich jest łatwiejsze dzięki nowej aktualizacji współpracującej z Home Kit. Które sprzęty są objęte aktualizacją i jakie wprowadzono nowości? Jak poprawnie przeprowadzić konfigurację? Nasz Ekspert krok po kroku tłumaczy, jak to zrobić! Zapraszamy do lektury.

Netatmo – niekwestionowany lider w dziedzinie rozwiązań inteligentnego domu wprowadza ogromne ułatwienie w obsłudze swoich urządzeń. Mowa tu o stacji pogodowej Weather Station, która dzięki wprowadzonej aktualizacji, współpracuje z systemem Apple HomeKit – znanym z naszych iPhonów, iPadów oraz innych urządzeń giganta z Cupertino.

Weather Station wyprodukowane po październiku 2006 roku zostały objęte odpowiednią aktualizacją pozwalającą na współpracę z HomeKit. Sam proces aktualizacji ma trwać kilkanaście dni, dlatego nie od razu może być ona możliwa. Po jej zainstalowaniu użytkownik może otrzymać wszelakie interesujące informacje z czujników za pomocą komend głosowych. Aby sprawdzić czy nasze urządzenie jest objęte aktualizacją należy wykonać następujące kroki:

1) Otwórz aplikację Netatmo Weather Station w Twoim iPhonie (lub innym urządzeniu Apple);
2) Wybierz ustawienia -> następnie kliknij na nazwę sprzętu -> moduł wewnętrzny -> wersja oprogramowania;
3) Stacja jest kompatybilna z aktualizacją, jeśli widnieje przy niej nazwa V3;

Na czym polega aktualizacja w największym skrócie?

Przede wszystkim po jej zainstalowaniu użytkownicy będą mogli obsługiwać moduły za pomocą komend głosowych wydawanych asystentowi Siri. Dzięki kompatybilności z HomeKit można zadawać pytania głosowe o warunki panujące w domu oraz na zewnątrz, takie jak wilgoć, nasłonecznienie, jakość powietrza oraz oczywiście temperatura. Trwają prace nad tym, abyśmy mogli porozumieć się z Siri w naszym ojczystym języku. Na chwilę obecną wsparcie i obsługa jest możliwa tylko w języku angielskim. Mimo wszystko sterowanie jest bardzo intuicyjne. Obsługa całego systemu jest niezwykle łatwa i komfortowa.

Należy wspomnieć, że Inteligentna Stacja Pogody to kolejne urządzenie po kamerach, czujniku dymu i czujniku jakości powietrza, która została zintegrowana z HomeKit.

Jak skonfigurować oraz dodać naszą Weather Station do systemu HomeKit?

Ustawienie tego odbywa się w 3 prostych krokach:

1) Otwórz aplikację Netatmo Weather na iPhonie lub iPadzie / iPodzie Touch;
2) Wybierz: Ustawienia -> Nazwa stacji -> Zaawansowane -> Aktywuj HomeKit;

Pamiętaj, że aktualizacja jest nieco rozciągnięta w czasie, dlatego niekiedy może istnieć konieczność poczekania chwili na opcję aktywacji HomeKit. Czas oczekiwania może potrwać nawet kilka dni.

3) Następnie otworzy się asystent HomeKit i musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie;

Od tej pory możesz cieszyć się współpracą Netatmo Weather Station z systemem HomeKit i sterować nią nie tylko za pomocą dedykowanej aplikacji, ale i głosowo. Należy (w sumie nie od dziś) trzymać kciuki za firmę Apple, aby nareszcie wprowadziła do obsługi Siri nasz rodzimy język. Wtedy sterowanie Stacją Pogody będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze, a na pewno da nam więcej frajdy, gdy będziemy dowiadywać się o stanie pogody w języku polskim.

Podgląd na wszystko w jednej aplikacji

Dodatkowo należy wspomnieć, że po przeprowadzeniu aktualizacji wszystkie odczyty z czujników Netatmo będą także widoczne w aplikacji DOM. Dzięki temu, nawet jeżeli używamy innych elementów wyposażenia inteligentnego domu wszystko będziemy mieli widoczne w jednym miejscu, w jednej aplikacji.

Dzięki intuicyjnemu sterowaniu rozwiązanie Apple HomeKit sprawia, że korzystanie z urządzeń inteligentnego domu jest jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe. Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane scenariusze, łącząc na różne sposoby Inteligentną Stację Pogodową z innymi inteligentnymi rozwiązaniami w domu.

Aby jeszcze lepiej poznać produkty Netatmo zachęcamy do odwiedzin salonów Denon Store, gdzie nasi Eksperci zademonstrują możliwości oraz funkcjonalność produktów z rodziny Netatmo. Zachęcamy także do odwiedzin naszego sklepu internetowego – tam przy każdym produkcie staramy się zawrzeć jak najbardziej szczegółowe opisy produktów rozwiewające Wasze pytania. Zapraszamy!

Paweł Sudnik
Specjalista ds. sprzedaży Denon Store
E-Commerce