Nagrody EISA rozdane! Kto w tym roku jest najlepszy?

0

Na ten moment branża audio-video czekała z zapartym tchem! Prestiżowe i najważniejsze nagrody EISA zostały rozdane. Wśród laureatów znajdziemy takie marki jak Denon, Marantz, Dali, Naim i Focal. Zobaczcie, które sprzęty otrzymały oznaczenia i dlaczego są uważane za najlepsze.

Film i kino mają Oscary, muzyka Grammy a świat audio-video prestiżowe nagrody EISA. Organizacja co roku przyznaje je dla najlepszego sprzętu elektronicznego (Best Product 2019-2020). W skład jury wchodzą eksperci z całego świata, dla których liczy się m.in. jakość urządzeń, ich funkcjonalność i innowacyjność. Wybierając sprzęt z oznaczeniem EISA, Klient ma pewność, że jest nowoczesny i najwyższej jakości. Dla samego producenta jest to niezwykłe wyróżnienie i powód do dumy.

Tak jak w poprzednich latach, wśród laureatów EISA, znalazł się również sprzęt dostępny w salonach Denon Store. Są to dobrze nam wszystkim znane rozwiązania, które już nie raz Wam prezentowaliśmy, testowaliśmy, porównywaliśmy i opisywaliśmy na naszym blogu oraz Facebooku. Zebraliśmy je dla Was w jednym miejscu, abyście łatwo i szybko mogli zajrzeć do nich jeszcze raz:

Marantz Melody X (M-CR612) – Best Product 2019-2020, Compact Stereo System

Melody X bo tak nazwano nową jednostkę Marantz’a, wyszła naprzeciw wszystkim, którzy w określonym budżecie chcieli uzyskać coś więcej niż tylko odtwarzacz płyty CD czy Spotify. MCR-612 na rynek trafił już kilka miesięcy temu i zaskoczył nas naszych Klientów, którzy są bardziej wymagający. Mimo że Melody z wyglądu bardzo przypomina swojego poprzednika, nie przesadzę, jeżeli powiem, że jest to zupełnie nowa jednostka. Dopracowano dynamikę, a testując tą elektronikę zauważyłem, że potrafi wydobyć jeszcze więcej z każdej kolumny niż poprzednik 611. Kolejny raz Japońska marka zachwyciła kunsztem dźwięku i eleganckim wykonaniem… Czytaj dalej

Denon AVR-X2600H – Best Product 2019-2020, AV Receiver

Firma Denon kontynuuje bardzo udaną serię amplitunerów AVR-X prezentując model AVR-X2600H. Nowy sprzęt to przede wszystkim oprócz dobrze już znanego wsparcia dla systemu Heos oraz legendarnej jakości dźwięku oraz efektów w kinie domowym to unowocześnione, ulepszone funkcje HDMI wyposażone w eARC (ulepszony kanał zwrotny audio), który dostarcza nieskompresowaną ścieżkę audio. Dzięki eARC, 4K Ultra HD i pełnej obsłudze HDCP 2.3 we wszystkich portach HDMI AVR-X2600H zapewnia bezproblemowe połączenie z każdym, nawet najnowocześniejszym telewizorem 4K i przyszłymi 8K. Jakość treści wideo jest bezkompromisowa dzięki najnowszym technologiom wideo 4K, takim jak Dolby Vision ™, HDR10 i HLG. AVR z serii X firmy Denon są również zgodne z HDCP 2.3, zapewniając zgodność z najnowszą zawartością chronioną przed kopiowaniem.
Dowiedz się więcej: tutaj

Dali Katch One – Best Product 2019-2020, Tv Sound System

DALI KATCH ONE to najnowszy soundbar do telewizora renomowanego duńskiego producenta z komunikacją bezprzewodową bluetooth, wejściem HDMI oraz optycznym. Jest doskonałą alternatywą dla zestawów kina domowego lub urządzeń stereo. Zaprojektowany w celu poprawy jakości dźwięku telewizyjnego, ale także w celu poprawy muzyki z dowolnego źródła. Jest na tyle dobrym urządzeniem, że sam w sobie może być doskonałym rozwiązaniem dla osób szukających minimalistycznego urządzenia dla nagłośnienia swojego domu. Bezbłędna jakość dźwięku świadczy o prawie czterdziestoletnim doświadczeniu firmy DALI w produkcji wysokiej klasy sprzętu Hi-Fi, skupiając się na tworzeniu najbardziej naturalnie brzmiących głośników na rynku, odtwarzając muzykę zgodnie z zamierzeniami artysty.
Dowiedz się więcej: tutaj

Dali Oberon Series – Best Product 2019-2020, Best Buy Home Theatre Speaker System

Seria Oberon marki Dali powstała z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. W tej kategorii znajdują się zestawy kina domowego, kolumny głośnikowe podstawkowe, kolumny głośnikowe podłogowe, a także wiele innych. Zróżnicowany asortyment umożliwia stworzenie spersonalizowanego systemu muzycznego, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Wszystko po to, aby podczas oglądania telewizji towarzyszyły nam niepowtarzalne doznania. Seria Oberon marki Dali jest szczególnie polecana małym pomieszczeniom. To doskonała opcja do niewielkich wnętrz, gdzie jak wiadomo ciężko o dobrą akustykę. Od teraz w ekonomicznej cenie możemy zakupić kino domowe, które zagwarantuje nam mocne i wyraziste brzmienie. Unikniemy efektu pogłosu, szumów, czy też innych deformacji dźwięku. Znacząco podniesie do komfort i swobodę użytkowania urządzeń. Różnicę zauważymy natychmiast po podłączeniu sprzętu. Jego jakość zaskoczy nawet tych, którym nie są obce nowinki technologiczne. Seria Oberon marki Dali to absolutna perełka na rynku zestawów kina domowego.
Dowiedz się więcej: tutaj

Naim Mu-so 2nd Generation – Best Product 2019-2020, All-in-one System

Po 5 latach doczekaliśmy się drugiej generacji wspaniałego sprzętu, wprost z angielskiego Sailsbury: Naim Mu-so 2. Jego pierwowzór, Mu-so – wielokrotnie nagradzany, bezprzewodowy system muzyczny potrzebował kilku zmian, których doświadczymy w nowej wersji. O tym, że Mu-so 2 to doskonały następca, na wstępie świadczy jego nowe „serce”. Wielordzeniowy procesor DSP (Digital Signal Processor) zapewnia o wiele wyższą wydajność, w stosunku do jednordzeniowego poprzednika. 2000 MIPS (Milion Instrukctions Per Second) konta 150 MIPS – oznacza w skrócie to, iż jesteśmy w stanie usłyszeć jeszcze więcej szczegółów w swojej muzyce, której rozdzielczość obsługiwana jest do PCM 32bit/384 kHz. Nowe przetworniki audio, strojone przy współpracy z Focal, posiadają aż 450 W mocy. Co przy pracy z nowym algorytmem ograniczającym, trzyma w ryzach głośniki nawet przy wysokim poziomie głośności… Czytaj dalej

Focal Elegia – Best Product 2019-2020, Headphone

Elegia to audiofilskie, zamknięte słuchawki od Focala. Ergonomiczny kształt sprawia, że są niezwykle wygodne i zapewniają doskonałą izolację dźwięku, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla długich odsłuchów. Kontynuując program rozwoju słuchawek, zespół Focal R&D wprowadził kilka innowacji mając na uwadze niesamowitą jakość dźwięku. Pełnozakresowy głośnik kopułkowy z aluminium oraz magnezu w kształcie litery M zapewnia bardzo wysoką charakterystykę częstotliwościową, co jest podstawą niezwykle dynamicznego dźwięku Elegii. Ponadto bezramowa cewka drgająca, która jest lekka, a jednocześnie niewiarygodnie sztywna odtwarza najdrobniejsze szczegóły. Dzięki niewiarygodnej równowadze tonalnej w połączeniu z długotrwałą wygodą, Elegia jest kluczowym punktem odniesienia w słuchawkach o budowie zamkniętej.
Dowiedz się więcej: tutaj

Zapraszamy do salonów Denon Store, w których czekają nagrodzone sprzęty. Nasi Eksperci chętnie je zaprezentują i pomogą w wyborze.