Jaki wybrać odtwarzacz CD? [TEST]

0

Odtwarzacz CD jest jednym z najważniejszych komponentów audio. By odtwarzanie muzyki z naszej kolekcji płyt było tak jak tylko sobie zamarzymy należy zastanowić się nad tym czego będziemy wymagać od naszego odtwarzacza? Jakie może mieć dodatkowe funkcje i możliwości? Sprawdza to Ekspert z salonu Denon Store, który testuje odtwarzacze cd i pomaga w ich wyborze.

Powszechność oraz jakość oferowana przez płyty kompaktowe sprawiła, że stały się one ikoną i najbardziej powszechnym fizycznym nośnikiem muzyki. Wybierając odtwarzacz CD, należy zastanowić się w jaką stronę brzmienia chcielibyśmy pójść oraz jaka dodatkowa funkcjonalność nas interesuję. Poniżej postaram się przedstawić Państwu parę propozycji, na które na pewno warto zwrócić uwagę podczas rozglądania się za odtwarzaczem CD.

Odtwarzacz CD – Marantz CD6006

Jeden z najlepszych odtwarzaczy CD klasy ekonomicznej. Potwierdzać moje słowa mogą liczne nagrody przez niego zebrane, takie jak „EISA BEST PRODUKT” bądź „WHAT HI-FI?”. Odtwarzacz CD – CD6006, został wyposażony w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo/analogowy CS4398, dzięki któremu sygnał podany drogą analogową pozostanie w najwyższej możliwej jakości. Dodatkowo opatentowana technologia HDAM SA2 zapewni minimalny poziom szumów oraz przesłuchów sygnału przechodzącego przez obwody dyskretne urządzenia.

CD6006 zostało wyposażone w specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy z regulowanym wzmocnieniem, który zapewni wysoką jakość nawet w przypadku słuchawek o wyższej impedancji. Port USB obsługujący formaty WAV, MP3, AAC, WMA poszerzy możliwości odtwarzania naszej ulubionej muzyki z innych nośników niż płyty CD. W samym odsłuchu odtwarzacza nie ma wątpliwości, że powstał on w fabryce Marantza. Dźwięk nie jest w żadnym stopniu sztucznie podbity ani skorygowany. Przekazuje go sygnał w jak najczystszym stopniu sprawiając, że słyszy właśnie to co artysta miał na myśli. Marantz CD6006 jest idealnym wyborem dla ludzi, którzy poszukują dobrej klasy odtwarzacz CD w rozsądnym zakresie cenowym.

Denon DCD-800NE

Dla fanów dobrego brzmienia poszukujących odtwarzacz CD z klasy ekonomicznej, niewątpliwie ciekawą ofertą może być konstrukcja proponowana przez firmę Denon. DCD 800 jest odtwarzaczem CD, który został wykonany z wielką precyzją i dbałością o każdy detal tak by odtwarzanie muzyki z naszych krążków stało się wyłącznie przyjemnością. Zaawansowana technologia Denon Advanced AL32 Processing Plus pozwoli na poprawę rozdzielczości naszych płyt do 32 bitów co pozwoli nam się cieszyć większą dynamiką naszych utworów.

Sprawdź także: „Czy w dobie streamingu warto inwestować w zestawy stereo?

Wbudowane USB umożliwi odtwarzanie wysokiej jakości plików muzycznych z pamięci masowej co niewątpliwe zwiększa funkcjonalność DCD-800. Odsłuchowo Denon prezentuje nam dynamiczny sygnał ze wszelkimi szczegółami płynącymi przez nasze głośniki. Dźwięk dzięki AL32 jest niesłychanie realistyczny prezentując każdy dźwięk na odpowiednim poziomi głośności. Dzięki czemu wszystkie szczegóły występujące w utworach będę stanowiły przepiękną całość z głównymi motywami piosenki.

Odtwarzacz CD Marantz ND800

Marantz ND8006 jest bardziej wszechstronnym źródłem dźwięku. Łączy zarówno odtwarzanie płyt CD, USB, USB-DAC, liczne wejścia cyfrowe, jak i streaming utworów z dysków sieciowych czy portali streamingowych. Mnogość funkcji nie wpłynęła jednak na jakość tego urządzenia. W przeciwieństwie do wielu urządzeń, których celem jest jak największa funkcjonalność, Marantz nie zapomina o jakości.

Dźwięk pozostaje na głównym miejscu i zgodnie z ideą firmy jest naturalny i przekazujący w pełni wizję artysty. Wnętrze ND8006 aż kipi najwyżej klasy technologiami:

– moduł HDAM zmniejszające szum oraz zwiększające precyzję dźwięku;

– technologia Marantz Musical Digital Filtering podwyższająca jakość czytanego sygnału;

To jedynie wierzchołek góry lodowej jaką prezentuję nam Marantz w swoim odtwarzaczu CD. Bez wątpienia określenie ND8006 „kompleksowych odtwarzaczem cyfrowych źródeł muzyki” jest najlepszą wizytówką tego urządzenia. Nasza kolekcja płyt zostanie wsparta przez wszelkie cyfrowe pliki pozwalając nam cieszyć się muzyką bez żadnych ograniczeń.

Denon DCD-1600NE

Prawdziwa gratka dla miłośników CD, którzy bez żadnego kompromisu chcą uzyskać najwyższą jakość dźwięku. Technologia Advanced AL32 Processing wraz z najwyższej jakości przetwornikiem cyfrowo analogowym zapewni nam dźwięk dynamiczny pełen szczegółów z przestrzenią przenoszącą nas w inny wymiar słuchania muzyki. DCD-1600NE pozwala również na odczyt płyt SACD. Umożliwia to, odtwarzanie płyt o jeszcze wyższej jakości, dzięki czemu odtwarzacz będzie mógł pokazać w pełni swoje zdolności odczytu płyt.

Konstrukcja skupia się wyłącznie na odczycie płyt CD oraz SACD. Nie mam tutaj miejsca na inne źródła, które mogły by wpłynąć na poziom szumów czy przesłuchu. Denon DCD-1600NE wyciągnie z naszych płyt to co najlepsze i w nieporównywalnej jakości pozwoli wsłuchiwać się w nasze ulubione utwory.

Podsumowując, to czego oczekujemy od odtwarzacza CD jest rzeczą mocno indywidualną. Powyżej zaprezentowałem Państwu cztery odtwarzacze CD podchodzące do tematu płyt CD w różny sposób. Jedynym wspólnym mianownikiem tych komponentów audio jest jakość. Głęboko wierzę, że w naszej ofercie znajdą Państwo odtwarzacz CD, który w największym stopniu spełnią Państwa oczekiwania. Zapraszam serdecznie do kontaktu z nami, nasi Eksperci z wielką chęcią przedstawią wszelkie szczegóły i pozwolą dobrać idealne rozwiązania.

Robert Maćkowiak
Doradca Klienta Denon Store
Posnania, Poznań