Jak głowica termostatyczna Netatmo Valve poprawia komfort życia?

0

Urządzenia smart home coraz częściej pojawiają się w naszych domach i skutecznie ułatwiają życie. Jednym z nich jest inteligentna głowica termostatyczna Netatmo Valve, która może poprawić komfort życia, zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie i zadbać o środowisko. Na blogu sprawdzamy jej funkcje i możliwości oraz pokazujemy jak łatwa jest w obsłudze.

Marka Netatmo, to jeden z liderów na rynku produktów smart home. Dzięki nowoczesnym i inteligentnym rozwiązaniom ułatwia nam codzienne życie. Przykładowo, dzięki inteligentnej kamerze Welcome możemy mieć cały dom pod kontrolą. Stacja pogodowa Weather Station sprawdzi jakość powietrza, a z syreną wewnętrzną Siren odstraszymy ewentualnych nieproszonych gości w naszym domu. To nie wszystko, Netatmo pomoże nam także polepszyć komfort życia i zaoszczędzić na rachunkach! Jak to możliwe?

Oszczędzaj z Netatmo Valve

Netatmo Valve, to inteligenta głowica termostatyczna, która pozwoli nam zaoszczędzić nawet 37% na samych kosztach ogrzewania i zredukować emisję dwutlenku węgla. Sprzęt stale sprawdza temperaturę pomieszczenia i wykrywa m.in.: otwarte okno, wietrzenie i poziom nasłonecznienia. Następnie wyłącza ogrzewanie, aby uniknąć utraty energii. Mówiąc najprościej, Valve ogrzewa pomieszczenie tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Steruj temperaturą ze smarfona i głosowo

Obsługa produktów Netatmo jest niezwykle prosta i intuicyjna. Valve możemy sterować za pomocą smarfona lub głosowo. Skupmy się najpierw na tym pierwszym.

Kliknij i sprawdź także: Smart home? To takie proste! Poznaj rozwiązania Netatmo

Będąc w pracy, na zakupach lub w podróży, w aplikacji na smartfonie możemy ustawić temperaturę wybranego pomieszczenia i mieć pewność, że po powrocie zastaniemy je w idealnej temperaturze. Nie musimy wychodzić z domu, aby zauważyć różnicę w rachunkach i w komforcie życia. Obecnie wielu z nas pracuje zdalnie. Salon staje się biurem i większość czasu przebywamy właśnie w nim. Dlatego nie ma potrzeby ogrzewania w tym czasie np. sypialni lub innego pomieszczenia. Możemy ustawić Valve tak, aby wspomniana sypialnia zagrzała się w momencie, gdy będziemy kłaść się spać np. o godzinie 22.

Co więcej, możemy stworzyć tygodniowy harmonogram ogrzewania, który będzie idealnie dopasowany do naszego cyklu życia. Warto wiedzieć, że dobrze zaprojektowany harmonogram, po pewnym czasie nie wymaga już nawet naszej uwagi.

Valve jest kompatybilne z Apple Home Kit, Google Home i z Alexą, czyli możemy sterować urządzeniem głosowo. Wystarczy powiedzieć Hey Siri czy Ok Google i wydać komendę: ustaw temperaturę w kuchni na 22 stopnie.

Komfort i zdrowie

Jak dobrze wiemy, sen jest niezwykle ważny w życiu każdego człowieka. Lubimy zasypiać opatuleni w ciepłej kołdrze, która często rano wędruje na podłodze, ponieważ w nocy było nam za gorąco. Z Valve możemy ustawić tak temperaturę, aby podczas zasypiania była wyższa a później niższa (dla lepszego snu). Takie możliwości dotyczą każdego pomieszczenia! Jeśli nie lubimy zimnego powietrza w łazienne po wyjściu spod prysznica, to z Valve możemy to zmienić. W kuchni w momencie gotowania obiadu jest nam za gorąco? Z pomocą przychodzi Valve.

Netatmo Valve – instalacja

Wszystkie produkty smart home od Netatmo są niezwykle proste w instalacji. W 99% przypadkach, nie ma potrzeby korzystania z pomocy fachowca przy montażu głowicy Valve. Produkt współpracuje ze wszystkimi grzejnikami ciepłej wody. W razie potrzeby, Eksperci z salonów Denon Store i Audio Forum, chętnie podpowiedzą jak poprawnie skonfigurować i obsługiwać sprzęt.

Valve komunikuje się z jednostką centralną drogą radiową, więc nie musimy się martwić, że do któregoś z pomieszczeń nie dociera zasięg wi-fi. Sygnał radiowy ma zdecydowanie większy zasięg.

Głowica Valve sprawdzi się zarówno w blokach mieszkalnych (ogrzewanie komunalne) jak i w domach jednorodzinnych, gdzie sterowanie ogrzewaniem jest przez grzejnik lub poprzez piec + grzejnik.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Ekspertami, którzy chętnie przedstawią wszystkie rozwiązania smart home i pomogą w ich wyborze.

Denon Store Team