TOP 5 najpopularniejszych minisystemów w Denon Store

0

Dzisiaj, Drodzy Czytelnicy, chcielibyśmy wam przedstawić krótki ranking najbardziej popularnych mini systemów, dostępnych w salonach Denon Store. Co decyduje o tym, że Klienci często wybierają produkty właśnie z tej listy? I jakie cechy ogólnie przemawiają na korzyść przedstawionych rozwiązań? Sami się przekonajcie!

Szukając najprostszej odpowiedzi na powyższe pytania, można powiedzieć, że podstawową i oczywiście jedną z najważniejszych cech minisystemów są ich gabaryty. Jednocześnie, co istotne, wielkość jednostki wcale nie wpływa na jej funkcjonalność. W małych systemach niejednokrotnie znajdziemy równie dużo możliwości, co w pełnowymiarowych systemach audio.

Na pierwszy rzut, jedna z najbardziej popularnych jednostek w naszych salonach, to:

1. DENON CEOL N10

Elektronika nagrodzona prestiżową nagrodą „EISA”. Jak samo hasło reklamowe mówi:

JEDEN – DO WSZYSTKIEGO

Możliwości najnowszego Ceola można byłoby wymieniać bardzo długo. Dzisiaj wymienimy 3 najważniejszymi z nich:

  • Trzy różne warianty kolorystyczne, co pozwoli Ci dopasować go do każdego pomieszczenia (biały, szary i czarny)
  • Mnogość różnego rodzaju złączy. Chcesz połączyć jednostkę do telewizora? Żaden problem! Zapewnią Ci to dwa wejścia optyczne na tylnym panelu urządzenia.
  • Możliwość wpięcia się do sieci internetowej – świat muzyki z portali muzycznych czy radia internetowego stoi przed Tobą otworem.

Kolejny bohater naszego dzisiejszego zestawienia może zostać uznana za wręcz legendarną serię:

2. Denon D-M41 z głośnikami SC-M41

„Mały Potwór”, bo tak możemy go nazwać. Napięcie 30W na kanał przy tak małej jednostce to spore osiągnięcie inżynierów firmy Denon. Co za tym idzie, elektronika charakteryzuje się świetną dynamiką.

Konstruktorzy zadbali również o to abyśmy mogli odtwarzać muzykę z wielu nośników. Na M41 posłuchamy muzyki z Płyt CD radia FM a nawet z radia DAB+ ! Na pokładzie znajdziemy również Bluetooth, który pozwoli nam na streaming muzyki.

Numerem 3. w naszym zestawieniu to elektronika ze Stajni Marantza:

3. MELODY X

Jest to pierwszy bohater zestawienia który nie posiada fabrycznych kolumn w zestawie.

Jednostka generuje moc aż 60W na kanał, pozwoli więc nam to na podpięcie nie tylko średnich czy większych kolumn podstawkowych, ale nawet mniejszych kolumn podłogowych. Urządzenie posiada wbudowany odtwarzacz CD, Radio Dab+/FM, Airplay 2, bluetooth, Heos, Możliwość podpięcia pendrive z ulubioną muzyką, a więc bardzo szerokie spectrum możliwości.

MCR612 jest wykonany z najwyższej klasy komponentów, a ponadczasowy design zdecydowanie sprawi, że nie znudzi się wam przez naprawdę długi czas.

Na następnej pozycji w naszym rankingu znalazło się urządzenie, które nie jest stricte mini systemem stereo, mimo to, jest jego świetną alternatywą. A mowa tu o:

4. HEOS 7

Jest to tak zwany system „all in one”, co oznacza, że w jednym urządzaniu, znajdziemy wszystko.

Jakie zyskujemy korzyści z decydując się na takie rozwiązanie? Żadnych przewodów, żadnych dodatkowych pilotów on i Twój telefon! Jest to idealna jednostka dla tych, którzy cenią sobie minimalistkę, a to w tym przypadku idzie w parze ze świetnym wyglądem i funkcjonalnością.

Z głośnika będziemy mogli bez problemu odtwarzać muzykę z portali muzycznych, radia internetowego, bluetooth czy też bezpośrednio z pendrive. Dodatkowo zyskujemy w przyszłości możliwość rozbudowy do systemu multiroom, a co za tym idzie możemy 2 takie same głośniki sparować ze sobą w tryb Stereo!

I pora na ostatnią propozycję w naszym zestawieniu, a jest to:

5. NAIM Mu-so

Wracając do urządzeń „all in one” i ich udziału w naszym zestawieniu najpopularniejszych minisystemów, nie mogłoby to zabraknąć kultowego już Mu-so. Elegancka obudowa, multum funkcji, tak w skrócie można opisać to sprytne rozwiązanie. Obudowa została wykonana ze szczotkowanego aluminium oraz przezroczystej podświetlanej postawy z napisem NAIM lecz to nie wszystko. Przednia maskownica jest wymienialna zyskujemy możliwość personalizacji kolorystycznej. dostępne są 4 rożne kolory. Jednostka wyposażona jest również w wejście Optical pozwoli to na podpięcie np do TV. Do obsługi urządzenia możemy użyć pilota bądź dedykowanej aplikacji.

Warto tu również wspomnieć, że niedawno świętowaliśmy premierę Mu-so 2, które to zostało odświeżone, przez zastosowanie m.in. głośników powstałych we współpracy z marką Focal. O Mu-so 2 pisaliśmy więcej tutaj.

Mam nadzieję że powyższy ranking najczęściej wybieranych misystemów w naszych salonach pomoże Wam, Drodzy Czytelnicy zorientować się w trendach, które zaobserwowaliśmy podczas rozmów z naszymi Klientami. Jeżeli macie dodatkowe pytania, zapraszamy jak zawsze do odwiedzenia naszych salonów. Gdzie nie dość, że dopowiemy dodatkowe informacje, będziecie mogli przetestować wszystkie wymienione propozycje.

Eryk Stenclik
Zastępca Kierownika Denon Store
Posnania, Poznań