Słuchawki AH-D9200 flagowiec w gamie słuchawek marki Denon

0

Denon® z przyjemnością prezentuje długo wyczekiwany model AH-D9200, nowego flagowca w gamie słuchawek marki. Łącząc innowacyjną technologię z tradycyjnymi materiałami oraz ręcznym wykonaniem w Japonii, nowy model został zaprojektowany by stać się klejnotem klasy referencyjnej wśród słuchawek nausznych.

Słuchawki AH-D9200 Denon

Wykonane ze starannie wyselekcjonowanego, prawdziwego drewna – w tym przypadku eleganckiego japońskiego bambusa – a także odlewanego aluminium i skóry, słuchawki AH-D9200 znajdują się na szczycie elitarnej serii Denon „Wood Series”, dołączając do wysoko cenionego i nagradzanego modelu AH-D7200 „walnut” zaprezentowanego w 2016 roku, oraz modelu AH-D5200 „zebrawood”, wprowadzonego na początku tego roku. Nowa flagowa konstrukcja bazuje na doświadczeniach z ostatnich 50 lat Denon w projektowaniu i tworzeniu słuchawek oraz łączy w sobie wyjątkową technologię z najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami inżynieryjnymi, aby zapewnić wyjątkowy dźwięk – niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki w domu, czy będąc w ruchu.

W naturalnych bambusowych muszlach – materiale wybranym ze względu na jego ciepłe, antyrezonansowe właściwości akustyczne – model AH-D9200 wykorzystuje, opatentowane przez firmę Denon, 50 mm przetworniki FreeEdge, wykonane i zaprojektowane z nanowłókien tak, aby niwelować niepożądane rezonanse membrany. Zamontowano je w przegrodach z żywicy redukującej wibracje i są one napędzane magnesami wysokoenergetycznymi wykonanymi ze stopu neodymowego, żelaza i boru. Konstrukcja przetworników ułatwia im odtwarzanie muzyki bez zakłóceń i zniekształceń, w celu uzyskania możliwie najczystszego brzmienia.

Denon Słuchawki AH-D9200

Unikalny wzór bambusa, z którego wykonane są słuchawki oznacza, że nie ma dwóch identycznych par modelu AH-D9200. Słuchawki są tworzone ręcznie w fabryce Denon Shirakawa Audio Works, na północy Tokio.

Słuchawki Denon AH-D9200

Połączenie japońskiej skóry oraz pianki z pamięcią kształtu wykorzystane w konstrukcji nauszników zapewnia precyzyjne, wygodne dopasowanie. Lekkość odlewanego z aluminium pałąka o minimalnym nacisku bocznym w połączeniu z nausznikami z naturalnej skóry gwarantuje, że słuchawki pozostaną na swoim miejscu oraz zapewnią komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych.

Słuchawki AH-D9200 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami: 3 metrowym kablem z posrebrzanym złączem 6,3 mm z miedzi beztlenowej – do słuchania muzyki w domu oraz krótszym kablem o długości 1,3 metra – do użytku z przenośnymi odtwarzaczami muzycznymi wyposażonymi w gniazdo 3,5 mm. Luksusowy twardy futerał oraz ściereczka do czyszczenia ułatwiają utrzymanie słuchawek w idealnym stanie.

Denon AH-D9200

Denon AH-D9200 – najważniejsze cechy:

  • Flagowe słuchawki z drewnianymi muszlami z Japońskiego bambusa, wykonane ręcznie w Japonii
  • Opatentowane 50 milimetrowe przetworniki z nanowłókien – FreeEdge – zbudowane z myślą o sztywności i małej masie oraz zamontowane w odpornych na wibracje przegrodach z żywicy,zapewniających najdokładniejszą reprodukcję dźwięku
  • Mocne magnesy ze stopu neodym / żelazo / bor dla zapewnienia mniejszych zniekształceń
  • Antyrezonansowy naturalny bambus, dający ciepły, precyzyjny dźwięk
  • Japońskie skórzane nauszniki z pianką o pamięci kształtu, zapewniające dokładne dopasowanie
  • Lekki pałąk z odlewanego aluminium o minimalnym nacisku bocznym oraz skórą naturalną zapewnia komfort nawet podczas długich sesji odsłuchowych
  • Dwa odłączalne kable: 3,0 metrowy z wtyczką 6,3 mm do słuchania w domu oraz 1,3 metrowy z wtyczką 3,5 mm do użytku z urządzeniami przenośnymi
  • Dołączony twardy futerał oraz ściereczka do czyszczenia, aby utrzymać słuchawki w nieskazitelnym stanie

Słuchawki AH-D9200 (6 999 zł) będą dostępne w sprzedaży od października 2018 r. w Sieci Salonów Denon.