Salony Denon Store na targach Audio Video Show – relacja

0

Audio Video Show to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w branży audio-video w Polsce. Jak co roku prezentowane są tu najnowsze systemy, rozwiązania, ma miejsce wiele premier, a do tego całe mnóstwo przeróżnych niespodzianek. Co jest na czasie i jakie technologie będą nam towarzyszyć w następnym roku? Które kolumny błyszczały najbardziej? I co przedpremierowo mieli okazję zobaczyć nasi Odwiedzający jako pierwsi? Zapraszamy do lektury!

Stadion PGE Narodowy w Warszawie ponownie głośno zagrał i to nie za sprawą strzelonej bramki przez Roberta Lewandowskiego czy koncertu top gwiazd klasy Beyonce! W tym miejscu, w dniach 08-10 listopada 2019 odbyła się 23. edycja targów audio-video: Audio Video Show. Jest to drugie co do wielkości tego typu wydarzenie w Europie. Event skupia miłośników kina domowego, pięknego dźwięku i branżowych nowinek. To niezwykła okazja do posłuchania swojej ulubionej muzyki na najwyższej jakości kolumnach głośnikowych, zobaczenia premier i poznania nowoczesnych rozwiązań.

Oprócz wystawców z całego świata, możemy tu spotkać spotkać artystów i dziennikarzy muzycznych oraz porozmawiać z ekspertami. Jak co roku, ekipa Denon Store wraz z reprezentowanymi przez siebie markami, przygotowała specjalną strefę dla prawdziwych audiofilów, najlepszy sprzęt i wiele niespodzianek!

Złote kolumny Wilson EL-10

Czytelnicy naszego bloga dobrze znają linę kolumn głośnikowych Exclusive Line polskiej marki Wilson. Model EL-10, to największa kolumna z tej serii. Trójdrożna, z czystym dźwiękiem i o nowoczesnym wyglądzie. Występuje w dwóch klasycznych kolorach: biały i czarny, przez co dopasuje się do każdego pomieszczenia. Można je w zasadzie określić jednym słowem: perfekcyjne. Jak się okazało podczas targów, do perfekcji brakowało tylko jednego – ZŁOTA 😉

Specjalnie z okazji Audio Video Show, powstała jedyna w swoim rodzaju wersja w kolorze złotym. I jak udało nam się dowiedzieć, były to jedyne złote kolumny na całej wystawie! Ich dźwięk i wygląd, sprawiły, że do sali nr 130 ustawiały się kolejki osób, chętnych aby je zobaczyć i posłuchać. Ale to nie wszystko… Złote kolumny Wilson EL-10, zostaną w najbliższym czasie przekazane w ręce Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gdzie zostaną wystawione na licytację 28. finału WOŚP. Także każdy z was ma szansę stać się ich posiadaczem!

Wyjątkowa premiera Polk Legend

Doskonale wiemy, że na kolumny Polk Legend czekają prawdziwi audiofile! My sami byliśmy ciekawi ich brzmienia jak i wyglądu, pochodzącego prosto ze słonecznej Kalifornii, bo to właśnie tam znajduje się centrum dowodzenia marki Polk Audio.

W ostatni weekend Warszawie, odbyła się natomiast ich polska premiera. Odwiedzający jako jedni z pierwszych na świecie mieli okazję, aby je zobaczyć i posłuchać. Głośnikow Polk partnerował Marantz PM7000N. Jak wiadomo, wyjątkowy sprzęt wymaga wyjątkowej oprawy. Właśnie z tej okazji mieliśmy okazję gościć Rainera Fincka, który od lat związany jest z marką Marantz i tym samym, z Kenem Ishiwata.

Oficjalna prezentacja Polk Legend ma się odbyć w styczniu 2020 roku.

Dali – od głośnika in-wall do słuchawek

Z Kalifornii wracamy do Europy, a dokładniej do Danii skąd pochodzi marka Dali. Duńczycy w tym roku zaaranżowali dla Odwiedzających dwie sale. W pierwszej pokazali zupełnie zaskakujące, jak na ich dotychczasową ofertę produkty: soundbar Katch One w towarzystwie dobrze wam znanego głośnika przenośnego Katch, oraz pierwsze w historii marki słuchawki! Każdy z odwiedzających na specjalnie przygotowanych stanowiskach miał okazję przetestować zarówno model IO-4 jak i IO-4.

Druga sala Dali poświęcona była bardziej tradycyjnym rozwiązaniom. Uwagę przykuły zabudowane w ścianie głośniki z linii Phantom oraz zupełna nowość: aktywne kolumny Rubicon C-2 i C-6.

Włoska elegancja i amerykański (spełniony) sen, czyli Sonus Faber i Audio Research razem!
Sonus Faber, czyli pochodząca z Włoch marka, pokazała nam zupełnie nową serię Olympica Nova. Ich elegancja zachwyciła wszystkich zebranych gości. W połączeniu z amerykańskim systemem Audio Research, dostaliśmy zestaw, przy którym nie da się przejść obojętnie. Jest to spełnienie snów o perfekcyjnym dźwięku oraz ponadczasowym wyglądzie.

Wszystkie walory prezentowanego zestawu perfekcyjnie podkreślił sam David Gordon (ambasador Audio Research), przez co sala przez w zasadzie cały okres trwania targów była wypełniona po brzegi słuchaczami.

Czas na relaks, czyli strefa chillout Denon Store

Po takiej muzycznej podróży należy się chwila przerwy i relaksu. O wygodne kanapy, fotele i pufy zadbał nasz partner, producent polskich mebli JohnsonStyle. Rozsiadając się wygodnie, mogliśmy poznać brzmienie soundbarów Polk Audio Magnifi Max SR i MINI oraz Denon DHT-S316 a także słuchawek Denon AH-D7200.

Chętni mogli także wypróbować wydawanie komend asystentowi Google, znajdującemu się w głośniku Polk Assist lub posłuchać kolumn od Definitive Technology.

Nie zabrakło także sprzętów nagrodzonych przez EISA, w tym potężnego amplitunera Denon AVR-X2600H i systemu stereo Marantz Melody X.

Canton – rozwiązania zupełnie smart!

Niemiecka jakość i precyzja, czyli Canton i ich zupełnie rewolucyjne rozwiązania Smart. Podczas prezentacji sprzętów mogliśmy zobaczyć i co najważniejsze odczuć na własnej skórze, jak brzmi Smart Soundbox 3, Smart Sub 8 i Smart Soundbar 10. Jakby tego było mało, poznaliśmy nowe aktywne głośniki Smart GLE 9. Prezentacji dokonywał sam Dirk Halfmann, czyli główny Trener marki Canton, którego wspierali Eksperci z salonów Denon Store.

Strefa słuchawkowa z Bang & Olufsen

Audio Video Show to nie tylko duży sprzęt. Znajdziemy także gramofony, płyty winylowe i CD a także strefę ze słuchawkami. I tu wracamy do Danii, bo to właśnie stąd pochodzą słuchawki i głośniki marki Bang & Olufsen. W jaki sposób najlepiej wybrać idealne słuchawki? Odpowiedź jest prosta – powinniśmy je przetestować. Multimedialna lada z podłączonym sprzętem od B&O umożliwiła przetestowanie m.in. słuchawek H9 3rd z aktywną redukcją szumów, głośnika Beolit 17 i głośników aktywnych BeoSound.

Kto nie mógł z nami być podczas Audio Video Show, tego zapraszamy do salonów Denon Store. Wszystkie z zaprezentowanych sprzętów znajdują się w naszej ofercie, w salonach stacjonarnych natomiast, w niedługim czasie z pewnością będziecie mogli znaleźć większość z zaprezentowanych modeli sprzętu, o których więcej informacji z pewnością udzielom wam nasi Doradcy. Na naszym Facebooku i YouTube, już wkrótce opublikujemy materiały z podsumowaniem tego jakże ważnego wydarzenia. Stay Tuned!