Nowości DENON – maj 2022

0
nowości denon

Świetnie znana marka DENON zaprezentowała podczas ostatnich targów High End Show 2022, odbywających się w Monachium, aż 3 zupełnie nowe komponenty swojego portfolio. Są to wysokowydajne produkty audio, obejmujące dwa nowe zintegrowane wzmacniacze – w tym jeden z funkcjonalnością HOES® Built-in oraz wysokowydajny odtwarzacz CD. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami DENON na 2022 r.

Denon PMA-1700NE UHC MOS-FET – wzmacniacz zintegrowany

Denon zaprezentował zintegrowany wzmacniacz PMA-1700NE zapewniający wrażenia słuchowe klasy audiofilskiej z mocą 140 watów na kanał. PMA-1700NE oferuje łączność zarówno dla źródeł analogowych, jak i cyfrowych. Kolekcjonerzy płyt winylowych będą cieszyć się kompatybilnością z wkładkami gramofonowymi zarówno typu MC jak i MM. Inni docenią cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne dla urządzeń multimedialnych, takich jak telewizory, odtwarzacze Blu-ray, konsole i dekodery. PMA-1700NE zapewnia również odtwarzanie muzyki cyfrowej o wysokiej rozdzielczości do 11.2 MHz DSD i 384-KHz/32-bit z komputera przy użyciu wejścia USB-B, połączonego z precyzyjnym zegarem głównym i wysokowydajnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, który skutecznie tłumi zakłócenia jitter gwarantując najlepszą wydajność podczas odtwarzania sygnału cyfrowego. Wyjścia obejmują terminale głośników A/B, a także wyjście subwoofera.

Co najważniejsze, PMA-1700NE został stworzony z myślą o wieloletniej trwałości. Konstrukcja cechuje się wysoką opornością na wibracje zapewniającą maksymalną izolację i rozwiązaniami zaczerpniętymi z klasy premium, w tym elektroniczna kontrola głośności oferująca gładką, liniową regulację poziomów wyjściowych oraz pozłacane terminale głośnikowe i wejść analogowych, aby zapobiec korozji w czasie i zachować niezawodne, długoterminowe połączenia.

Denon PMA-1700NE będzie dostępny w czerwcu 2022 w cenie 9 499 zł.

Denon PMA-900HNE – Wzmacniacz zintegrowany z platformą HEOS Built-in

Kolejnym wzmacniaczem jest PMA-900HNE, pierwszy zintegrowany wzmacniacz sieciowy Denon z funkcjonalnością HEOS Built-in. PMA-900HNE może stać się centrum salonu podczas oglądania telewizji, grania w gry lub słuchania muzyki. Zapewnia wyjątkowe wrażenia słuchowe stereo na każdą okazję, a wszystko to w przystępnej cenie. Model ten został wyposażony w zaawansowany, wysokoprądowy wzmacniacz o mocy 85 W na kanał oraz ponadwymiarowy zasilacz. Zapewnia to doskonałą jakość dźwięku z każdego typu głośnika. Oferuje precyzyjne odwzorowanie szczegółów, obrazowanie i równowagę, których miłośnicy muzyki oczekują od marki Denon.

PMA-900HNE umożliwia streaming dźwięku dzięki łatwej łączności z siecią Wi-Fi. Zapewnia przez to dostęp do niemal nieograniczonej ilości treści od popularnych dostawców usług streamingowych. Także wygodę dzięki zastosowaniu AirPlay 2, Bluetooth i możliwość odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach dzięki platformie HEOS Built-in. PMA-900HNE jest kompatybilny z cyfrowymi plikami audio wysokiej rozdzielczości ALAC, FLAC i bezstratnymi plikami WAV o rozdzielczości do 24 bit/192kHz, a także ze ścieżkami DSD 2.8 MHz oraz 5.6 MHz (audiofilski format płyt SACD).

Denon PMA-900HNE będzie dostępny w lipcu 2022 w cenie 4 699 zł.

Denon DCD-900NE – Precyzyjny odtwarzacz z portem USB

Odtwarzacz CD Denon DCD-900NE został opracowany jako uzupełnienie wzmacniacza PMA-900HNE, tworząc kompletny zestaw zdolny do odtwarzania każdego rodzaju muzyki cyfrowej. Inżynierowie Denon zastosowali najbardziej zaawansowany proces przetwarzania i filtrowania sygnału cyfrowego AL32 Processing Plus. Odtwarza on każde nagranie z zadziwiającą precyzją i czystością. DCD-900NE posiada zintegrowany port USB, który oferuje odtwarzanie plików audio w wysokiej rozdzielczości do PCM 192kHz/24bit i DSD 2.8MHz/5.6MHz. Odporna na wibracje konstrukcja izoluje odtwarzacz od niepożądanych zakłóceń, dostarczając tylko najczystszy sygnał audio w każdym systemie. W połączeniu ze wzmacniaczem Denon PMA-900HNE, słuchacze będą mogli cieszyć się swoją kolekcją płyt CD jak nigdy dotąd. Dzięki ponad 110-letniemu doświadczeniu w produkcji komponentów audio klasy premium, Denon oferuje niezrównaną doskonałość zarówno w zakresie dźwięku, jak i jakości wykonania. Muzyka ze wszystkich źródeł ożywa jak nigdy dotąd.

Denon DCD-900NE będzie dostępny w czerwcu 2022 w cenie 2 399 zł.

 

Już teraz zapraszam na stronę salonydenon.pl oraz naszych sklepów stacjonarnych, gdzie możecie dowiedzieć się więcej o samym sprzęcie. Oczywiście w salonach stacjonarnych będziecie mogli posłuchać tych komponentów w połączeniu z wybranymi przez Was kolumnami głośnikowymi.

Polecam!
Piotr Woch
Specjalista Social Media