Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness

0

Tym razem przedstawimy nietypową realizację, ale w myśl zasady klient nasz Pan spełniamy i takie nieoczywiste marzenia. Klient, z którym współpracujemy od lat, zgłosił się do nas z tematem nagłośnienia kontenera mieszkalnego zaadaptowanego na cel siłowni i fitness. Od czego zaczęliśmy? Jakie wybraliśmy rozwiązania i sprzęt? Zobaczcie relację z instalacji.

Zakres prac:

  • analiza potrzeb klienta;
  • omówienie projektu instalacji z producentem kontenera;
  • dobór urządzeń;
  • prace projektowe;
  • wykonanie instalacji audio/video;
  • na koniec: montaż i uruchomienie systemu.

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Projektowanie instalacji

Kontener miał znaleźć się na terenie posiadłości inwestora nieopodal głównego budynku mieszkalnego. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami klienta i projektem wykonawczym kontenera przystąpiliśmy do procesu projektowania instalacji.

Sam projekt został skonsultowany z producentem i wykonawcą aranżacji kontenera w siedzibie firmy aby uniknąć komplikacji przy finalnym montażu. Na etapie produkcji kontenera zostało dostarczone okablowanie i rozpoczęto proces wykonania instalacji audio.

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Instalacja i montaż

Przeprowadzono kable głośnikowe oraz kabel systemowy do telewizora wewnątrz poszycia ścian kontenera. Kabel zabezpieczono w peszlach z PCV. Po wykończeniu pod projekt, sam kontener trafił specjalnym transportem kołowym na miejsce docelowe. Na koniec z pomocą dźwigu został umieszczony na terenie posesji na specjalnie przygotowanym fundamencie.

Montaż urządzeń był możliwy po ówczesnym doprowadzenia przyłącza elektrycznego i sieciowego w postaci światłowodu. Osprzęt audio został tak dobrany, aby sprostać wymaganiom inwestora a zarazem dopasować go do ograniczeń przestrzeni i konstrukcji samego kontenera. Przede wszystkim istotne było określenie dokładnych miejsc wyprowadzenia kabli głośniowych oraz miejsc montażu kolumn i lokalizacja sprzętu elektronicznego. Poza nagłośnieniem kluczowym elementem systemu miał być ekran telewizora z obsługą aplikacji SMART TV i dostępem do telewizji internetowej VOD.

Wybór sprzętu audio: Sonos + Definitive Technology

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Z uwagi na specyfikę samego obiektu oraz funkcję użytkową, czyli przestrzeń do codziennych ćwiczeń, treningów i wypoczynku, skupiliśmy się na prostocie i niezawodności. W związku z tym, do nagłośnienia użyto wzmacniacza sieciowego Sonos Amp do którego podłączono kablowo cztery głośniki odporne na zmienne warunki pogodowe marki Definitive Technology, model AW 6500.

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Sam wzmacniacz Sonos Amp został schowany we wnęce wraz z dekoderem telewizji internetowej i Connect Boxem od TV SAMSUNG The Frame. Wyjście HDMI ARC z boxa telewizora posłużyło do podłączenia dźwięku na Sonos Amp.

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Sterowanie systemem zapewnia aplikacja Sonos App na urządzenia mobilne oraz pilot telewizora dzięki HDMI Control. Na telewizorze zainstalowano serwisy streamingowe HBO Go, NETFLIX i Apple TV. Streaming muzyki zapewnia Spotify oraz TIDAL. Dodatkowo podłączono usługę telewizji internetowej z dekoderem od lokalnego dostawcy.

Zobacz również: Głośniki do małego pomieszczenia? Poznaj możliwości Sonos

Dzięki wybraniu urządzeń marki Sonos możliwe było w późniejszym terminie uruchomienie kolejnych stref audio. Dlatego w ogrodzie i przydomowym basenie wykorzystaliśmy głośniki Sonos Move oraz kolejny wzmacniacz Sonos Amp z głośnikami AW6500.

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Powyższą instalację wykonali Eksperci z salonu Denon Store Wroclavia, Wrocław.

Instalacje audio-video: nagłośnienie kontenera fitness, Denon Store

Tego typu prace wykonujemy w całej Polsce, dlatego zachęcamy do kontaktu: infolinia 22 462 87 00, mail: kontakt@denon.pl.

Stanisław Jachimowicz
Zastępca Kierownika Salonu
Denon Store Wroclavia, Wrocław