Asystent głosowy a sprzęt audio

0

Czy możesz zarządzać swoim sprzętem muzycznym za pomocą głosu nie podnosząc się z fotela? Tak! I jest to niezwykle proste i szybkie. Coraz więcej przystępnych cenowo urządzeń obsługuje popularnych asystentów. Zobacz, gdzie je znajdziesz i jak z nich korzystać.

Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsze życie wygląda inaczej niż kilkanaście lat temu. Technologia stała się naszą codziennością. Ma być wsparciem i ułatwieniem. Bez wątpienia powstaniu idei asystentów głosowychprzyświecał ten sam cel: pomagać nam oraz odciążać z prostych, ale czasochłonnych czynności.

Amplituner Alexa
Wśród najpopularniejszych asystentów głosowych możemy wyróżnić Alexę od Amazona, Asystenta Google i Siri od Apple. Niemniej jednak najbardziej rozpoznawalnymi i najlepiej zintegrowanymi asystentami są pierwsze dwa. Alexę czy Asystenta Google’a znajdziemy w wielu inteligentnych urządzeniach, o których będziemy wspominać poniżej. Producenci sprzętów audio-video zauważyli potencjał tego rozwiązania i zaimplementowali obsługę asystentów w swoich urządzeniach. Wszystko po to, aby nawet sprzęt przeznaczony do domowej rozrywki, integrował się z inteligentnymi domami w sposób kompleksowy.

Asystent głosowy a amplituner

Amazon Alexa doskonale łączy się z amplitunerami Denon oraz Marantz. Dzięki temu użytkownicy tych sprzętów mogą zyskać dodatkowe możliwości. Przykładowo, gdy chcemy włączyć ulubioną playlistę znajdującą się na jednej z platform streamingowych, wystarczy, że wydamy słowną dyspozycję siedząc wygodnie na kanapie. Bez konieczności chwytania za pilota od urządzenia. Rzecz jasna, aby włączyć lub wyłączyć urządzenie też wystarczy podać odpowiednią komendę. Ich lista znajduje się zawsze w aplikacji od danego asystenta. Dodać należy, iż jest stale uzupełniana o kolejne komendy, a co za tym idzie – obsługa będzie pokrywała co raz więcej naszych codziennych potrzeb.

Ważną rzeczą jest również to, że zintegrowani asystenci głosowi np. z amplitunerami, nie ograniczą się wyłącznie do odtwarzania muzyki, przełączania stref czy rzeczy związanych tylko z muzyką. Podczas słuchania muzyki możemy poprosić asystenta głosowego o ustawienie budzika, podanie najświeższych wiadomości, napisanie wiadomości e-mail czy sprawdzenie pogody.

Amplituner Asystent głosowy

Obsługuj multiroom za pomocą głosu

Bardzo pożądaną cechą nowoczesnych sprzętów jest multiroom. Asystenci głosowi świetnie wpisują się w te oczekiwania. Rozwiązania sprzętowe takie jak odpowiednia ilość i moc końcówek mocy to tylko jedna z wymaganych cech. Oprócz niej, ważna jest także integracja tej funkcjonalności z łatwością obsługi. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nasz sprzęt stoi w salonie, my natomiast jesteśmy w innym pomieszczeniu, np. w sypialni i chcemy włączyć radio. Zamiast podchodzić do sprzętu i klikać odpowiednie przyciski, czy też włączać dedykowaną aplikację, wystarczy, że wydamy właściwą komendę głosową.

Jaki sprzęt obsługuje asystenta głosowego?

Nie tylko amplitunery mogą obsługiwać asystentów głosowych. Wbudowanego Asystenta Googla ma np. głośnik Polk Audio Assist.

Asystent głosowy w Polk Audio
Z pomocą Amazon Alexa obsłużymy np. nowoczesny termostat marki Netatmo. Jeśli posiadamy Asystenta Google’a, to połączymy go m.in. z inteligentną kamerą Netatmo Welcome lub z kompaktowym głośnikiem Heos 1. Jak na swoje gabaryty gra bardzo przyjemnie a jego jakość wykonania i design są przyzwoite.

Asystent głosowy w Heos
Sprzęty obsługujące asystenta głosowego, znajdziecie oczywiście w Salonach Denon gdzie nasi doradcy chętnie zaprezentują, jak z nich korzystać i jakie dokładnie mają możliwości.

Starszy Doradca Klienta
Kamil Wysocki
Denon Store Galeria Bałtycka Gdańsk