10 powodów dla których warto wybrać amplituner Denon

2

Stając przed wyborem unowocześnienia swojego sprzętu audio-video, napotkamy na drodze wiele marek i rozwiązań. Na pewno natrafimy na jednego z liderów jakim jest marka Denon. Czym się wyróżnia na tle innych? Dlaczego warto ją wybrać? Nasz Ekspert i miłośnik dobrego dźwięku, przedstawia najważniejsze cechy i pokazuje, dlaczego marka zdobyła uznanie u audiofilów na całym świecie. Zapraszamy do lektury!

Pracując w Denon Store spotykamy się z wieloma pytaniami od naszych Klientów. Na większość z nich, jesteśmy w stanie odpowiedzieć natychmiast, ale są też takie, na które nie wstydzimy się powiedzieć, że musimy na nie poszukać odpowiedzi, aby nie wprowadzić Was w błąd. Wśród tych pytań przewija się nieustannie jedno: „Dlaczego właśnie Denon? Dlaczego mam upgrade’ować swój system do rozwiązań tej marki?” Na te pytanie jesteśmy w stanie odpowiedzieć natychmiast, niemal jednym tchem.

Dlaczego właśnie Denon?

Kiedy szukasz nowego amplitunera sam na pewno zauważyłeś, że istnieje wiele możliwych rozwiązań. Przede wszystkim pierwsze pytanie przy wyborze sprzętu musisz skierować sam do siebie na jakich Ci zależy funkcjach i które z nich traktujesz priorytetowo.

Chciałbym zatem przedstawić Ci kilka powodów, które moim zdaniem zasługują na uwagę przy wyborze nowego sprzętu, nowego centrum domowej rozrywki. Denon oferuje wielokrotnie nagradzaną gamę amplitunerów kina domowego, które posiadają szereg technologii odpowiednich dla klientów, w każdym segmencie cenowym. Jeśli więc uważasz, że nadszedł czas na uaktualnienie do nowego amplitunera możesz rozważyć zakup Denona.

Po pierwsze: doświadcz dźwięku 3D!

Bardzo prosta i intuicyjna konfiguracja dźwięku przestrzennego – dzięki temu możesz zanurzyć się we wciągający dźwięk Dolby Atmos, DTS: X i Auro 3D.

Za sprawą najnowszych amplitunerów Denon, dźwięk jest niejako z Tobą, więc zawsze jesteś w centrum wydarzeń w filmach, w trakcie oglądania wydarzeń sportowych lub w środku akcji w grach.

Po drugie: poznaj niezwykle dopracowany sprzęt

Każdy model amplitunera Denona jest bardzo mocno dopracowany. Już w momencie projektowania, jest niezwykle dogłębnie pod każdym względem sprawdzany. Inżynierowie tej marki naprawdę znają się na rzeczy. Żyją z pasją do dobrego dźwięku. Pracują niestrudzenie, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia osłuchowe, a dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu firmy każda nowa generacja amplitunerów Denon zawiera setki nowych i ulepszonych komponentów. Denon poprawia wydajność swoich amplitunerów z roku na rok, zapewniając najnowszy dźwięk na światowym poziomie.

Po trzecie: wymieniając sprzęt audio pamiętaj, że Twoje mieszkanie jest najważniejsze, a nie sprzęt.

Każdy amplituner sam z siebie brzmi inaczej. Tak samo jak w każdym pokoju ten sam sprzęt brzmi inaczej. Dlatego wszystkie odbiorniki Denon są wyposażone w system kalibracji akustyki pomieszczenia Audyssey. Wystarczy skonfigurować dołączony mikrofon kalibracyjny, podłączyć go do AVR, a system automatycznie skonfiguruje się w celu uzyskania najlepszego dźwięku w salonie. Twoje ulubione filmy lub seriale nigdy nie brzmiały tak dobrze – przekonaj się o tym ? Zaadoptuj więc swój amplituner do Twojego salonu i poznaj jego pełne możliwości!

Po czwarte: jaśniejsze kolory i ostrzejsze, wyraźniejsze obrazy.

Więcej szczegółów z lepszym odwzorowaniem kolorów i silniejszym kontrastem – najnowocześniejsze przetwarzanie wideo najnowszych amplitunerów firmy Denon wykorzystuje nowe standardy, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia wizualne.

Nawet na starszych urządzeniach filmy są skalowane do rozdzielczości 4K Ultra HD, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość obrazu. Oczywiście – to jak zostaną przedstawione zależy od telewizora, jednak amplitunery Denona robią wszystko, aby dostarczyć do odbiornika możliwie jak najlepszy obraz.

Po piąte (a może to po pierwsze primo): zasługujesz na najlepszy amplituner!

Dzięki najnowszym odbiornikom Denon możesz cieszyć się telewizją, filmami z Blu-ray, 4K UHD Ultra High Definition (UHD) i usługami streamingowymi, takimi jak Netflix w najwyższej jakości. Wszystko to za pomocą prostego połączenia jednym kablem oraz z najnowszymi standardami obrazu i dźwięku, takimi jak np. Dolby Vision i eARC. Niezależnie od tego, czy sport, filmy czy ulubione programy – dzięki amplitunerowi Denon jesteś w samym centrum tego co oglądasz!

Po szóste: szereg wejść dla podłączenia peryferyjnych urządzeń.

Dzięki wejściom HDMI najnowszej generacji amplitunery Denon mogą łączyć się ze wszystkimi źródłami wideo, od odbiorników satelitarnych i kablowych przez komputery, odtwarzacze Blu-Ray i konsole do gier.

Dodatkowo dzięki wejściu Phono do amplitunrów Denon można podłączyć gramofon! Wejście analogowe zaś umożliwia podpięcie np. odtwarzacza CD.

Po siódme: słuchaj swojej ulubionej muzyki jak tylko chcesz!

Najnowsze amplitunery firmy Denon opierają się na ponad stuletnim doświadczeniu firmy w budowaniu urządzeń audio. Dlatego muzyka brzmi niesamowicie dobrze. Odtworzysz ją nie tylko z CD, DVD lub Blu-ray czy gramofonu. Możesz także podłączyć się do biblioteki muzycznej na komputerze domowym lub w sieciowej pamięci masowej i rozszerzyć własną kolekcję za pomocą usług online, takich jak: Deezer i Spotify czy Tidal, a dzięki Apple Airplay 2 lub Bluetooth, muzykę możesz przesyłać strumieniowo bezpośrednio ze smartfona.

Po ósme: to Ty masz kontrolę!

Sterowanie głosowe odbywa się za pomocą ust, a nowoczesne urządzenia potrzebują tylko od Ciebie usłyszeć co chcesz, aby zrobili. Z Alexą, Asystentem Google’a i Siri, jest to możliwe, ponieważ mówią one we wszystkich trzech „cyfrowych językach”.

Bez względu na to, czy powiesz „Alexa”, „OK Google” czy „Hej Siri”, usłyszą Cię i zmienią głośność lub odtworzą ulubioną muzykę.

Po dziewiąte: muzyka w całym domu dzięki HEOS.

Dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu HEOS najnowsze amplitunery firmy Denon zapewniają wiele możliwości strumieniowego przesyłania muzyki. HEOS to zastrzeżony bezprzewodowy system audio Multiroom firmy Denon. Pozwala on przesyłać strumieniowo muzykę, treści strumieniowe, a nawet dźwięk telewizora do zgodnych głośników bezprzewodowych i innych komponentów w każdym pokoju, czy nawet w ogrodzie.

Można go szybko i bezproblemowo skonfigurować lub rozszerzyć na dodatkowe strefy i kontrolować za pomocą bezpłatnej aplikacji HEOS na telefonie lub po prostu za pomocą głosu.

Po dziesiąte: łatwy w konfiguracji, jeszcze łatwiejszy w użyciu.

Dzięki tym wszystkim funkcjom można by pomyśleć, że nowe amplitunery Denon mogą być instalowane i obsługiwane wyłącznie przez komputerowego geniusza. Nic bardziej mylnego! Denon zadbał o to, aby każdy mógł optymalnie korzystać ze swoich produktów. Zintegrowany graficzny interfejs użytkownika i kreator konfiguracji, prowadzi użytkownika krok po kroku przez konfigurację. Będziesz się dobrze bawić z odbiornikiem i bez frustracji. Co ważne – menu amplitunerów jest w języku polskim, więc nawet wydawać by się mogło skomplikowane operacje są łatwiejsze w „okiełznaniu” dzięki naszej rodzimej mowie.

Po jedenaste: święty spokój.

Dzięki rozszerzonej gwarancji oraz pełnemu wsparciu na amplitunery Denona masz 3 lata zagwarantowanego ewentualnego wsparcia naszych techników. Ważne jest, że po zakupie musisz jedynie zarejestrować produkt na stronie jedynego polskiego dystrybutora. Dodatkowo nawet po zakończonej gwarancji producent zapewnia wsparcie software’owe dla swoich produktów przez kilkanaście lat!

Podałem kilka powodów, które moim zdaniem są najważniejszymi, dlaczego warto pomyśleć o unowocześnieniu swojego domowego systemu audio o najnowsze produkty ze „stajni” Denona. Pamiętaj jednak, że warto poznać nowe produkty i je obejrzeć w salonach Denon Store. Nasi wykwalifikowani specjaliści chętnie na żywo pokażą Ci najnowsze możliwości nowych produktów!

Paweł Sudnik
Specjalista ds. sprzedaży Denon Store
E-Commerce