Kevin sam w domu… w domu smart

0

Spędzasz święta poza domem? Boisz się, że spotka Cię to, co rodzinę McCallisterów w filmie Kevin sam w domu? Bać się już nie musisz! Mamy w ofercie sprzęt smart home, który często wygląda jak stworzony przez dorosłego już Kevina – niewidoczny i nieoczywisty dla intruza, genialny dla ochrony domownika. Kamera, alarm, inteligentny zamek? Sprawdź wszystkie możliwości!  

Wyobraźcie sobie dzisiejszą wersję ukochanego przez Polaków filmu, którego scenariusz mógłby wyglądać o tak: 7-letni Kevin, siedzący wygodnie w fotelu, ze smartfonem w ręce, mający pod kontrolą cały dom. Dzisiaj to możliwe, chociaż… może nie aż tak efektowne jak jego oryginalne pułapki. Producenci sprzętu smart home jak Nuki, Netatmo czy Marmitek, gdyby tylko nawiązali współpracę z producentami filmu Kevin sam w domu, mogliby śmiało działać pod szyldem „Kevin McCallister Co.”. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Wtyczka inteligentna (gniazdko) Marmitek POWER SI

Chciałbyś włączać i wyłączać urządzenia podpięte pod gniazdko przy użyciu smartfonu? Przy okazji podładować telefon z wtyczką usb, bo zapomniałeś ładowarki? A może kontrolować zużycie prądu, zaglądając w aplikację? Fajnie, we’ve got you covered. Wtyczka POWER SI firmy Marmitek da Ci możliwość korzystania ze wszystkich wyżej wymienionych funkcji.

Prezent dla żony, dla męża, dla całej rodziny? Sprawdź nasz poradnik „Jaki prezent kupić na święta? Prezentownik świąteczny cz. I„.

Jeśli zatem jesteś poza domem, a Twoje gniazdko wskazuje na podejrzanie wysokie zużycie energii – to może być sprawka „mokrych bandytów”. Nie zgasiłeś świateł? Teraz możesz to zrobić online, z każdego miejsca na świecie.

Źródło: https://villains.fandom.com/wiki/Harry_and_Marv

Alarm przeciwpożarowy Netatmo SMOKE ALARM        

Jesteś poza domem, a w nim zostawiłeś małego Kevina, który postanowił porazić prądem Marv’a? Aplikacja zakomunikuje Ci, że w domu pojawił się dym, dzięki czemu zwiększy szanse uratowania domostwa. Zakładając, że w domu pojawił się ogień, a nie piszczący, rażony prądem złoczyńca. Tak na marginesie, alarm Netatmo SMOKE ALARM wyje z częstotliwością 85db, czyli spokojnie jest w stanie przekrzyczeć Marv’a i obudzić całe sąsiedztwo.

Źródło: https://www.lasertimepodcast.com/2015/12/30/the-top-26-torturous-home-alone-traps/

Zestaw combo – zamek do drzwi Nuki SMART LOCK 2.0 + BRIDGE

Męczy Cię noszenie ze sobą pęczka kluczy, które w każdej chwili możesz zgubić? Przerzuć je do telefonu. Nuki używa szyfrowania end-to-end podobnego do zabezpieczeń w bankowości internetowej, więc możesz spać spokojnie. Jeśli zgubisz telefon, po prostu usuń uprawnienia dostępu dla Twojego telefonu. Dziennik w aplikacji zapamiętuje wszystkie wejścia i wyjścia, wraz z wykazem osób, które z zamka korzystały.

Zamek jest zamontowany od środka, więc z zewnątrz nikt się nie zorientuje, że korzystasz ze Smart Lock. Jeśli zatem zapragniesz, rozgrzać swoją klamkę tak, by wypalić włamującemu się przestępcy swoje inicjały, spokojnie  możesz to zrobić – Smart Lock jest z drugiej strony, nie ma szans, żeby go uszkodzić.

Źródło: https://performanceadjusting.com/assessing-property-damage-in-home-alone/

Wideodomofon Eufy Video Doorbell

Wbudowana kamera w Eufy Video Doorbell o bardzo szerokim kącie widzenia pozwoli Ci dostrzec nawet zaparkowany w pobliżu van, z obserwującymi Twoje poczynania szemranymi typami. Kamera jest zasilana zewnętrznie (całoroczna dostawa prądu po przewodzie), bądź z wbudowanej baterii (zasilanie na około sześć miesięcy). Kamera rozpoznaje ludzką twarz, nawet, jeśli jest to Marv z odciśniętym żelazkiem na twarzy.

Źródło: https://carboncostume.com/marv-from-home-alone/

Kamera wewnętrzna Eufy Indoor Cam 2K – obracana i pochylna

Czas na prawdziwy must have – kamery monitorujące nasze wnętrza. Nasza propozycja, Eufy Indoor Cam 2K posiada znakomity obiektyw noktowizyjny, stąd nawet w nocy będzie skuteczna. Wykrywa też nadmierne hałasy i ruch, przez co Marv wchodzący przez okno i wpadający w zbite bombki nie umknie przed Twoim wzrokiem! Kamera odróżnia również ludzi od zwierząt, stąd rozpozna i Marv’a i tarantulę Buzza, która jak wiemy w filmie co jakiś czas pojawia się i znika.

Kamera dodatkowa Eufy EUFYCAM 2 ADD-ON CAMERA

Wykrywanie ludzi, natychmiastowe powiadomienia, które pozwalają na reakcję w czasie rzeczywistym, możliwość wybrania stref monitorowania. Jeśli masz w domu małego Kevin’a, Mokrzy Bandyci zostaną schwytani zanim ten zorientuje się, że ktoś próbował się włamać do Jego przytulnego domostwa. Ba! Gdyby McCallisterowie mieli takie kamery, nie odjechaliby nawet z podjazdu, bo dostaliby powiadomienia, że w domu wykryto jakiś ruch!

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/264305071861244941/

Swoją drogą, w dzieciństwie pułapki Kevina mnie śmieszyły, ale teraz odnoszę wrażenie, że ten film jest ciut… zbyt brutalny? Z naszym osprzętowaniem możesz zapobiec włamaniu w bardziej humanitarny, szybszy i zdecydowanie bardziej skuteczny sposób, niż metody niewinnego, siedmioletniego Kevina ?

W celu przetestowania sprzętu smart home, nie musicie wcielać się w Kevina, wystarczy odwiedzić najbliższy salon Denon Store lub Audio Forum. Nasi Eksperci chętnie pokażą wszystkie możliwości sprzętu i pomogą w wyborze.

I jeszcze jedna rzecz – pamiętacie jak przejęta i zmartwiona była mama Kevina? Jakie miała potworne wyrzuty sumienia? Zastanawiam się, czy gdyby dom McCallisterów był inteligentny, Kate była by spokojniejsza widząc swojego syna? Czy może widok jak syn rozprawia się z intruzami przyprawiłby ją o zawał? Dajcie znać co myślicie w komentarzach.

Wesołych Świąt!

Rafał Kot
Kierownik salonu
Audio Forum Łódź